کد خبر : 4890

سلامتی | تغذیه

در کشور کلینیک حقیقی رژیم درمانی وجود دارد اما همیشه جای کلینیک مجازی مورد تایید میان مردم احساس می شود.

به گزارش ورنداز :

در کشور کلینیک حقیقی رژیم درمانی وجود دارد اما همیشه جای کلینیک مجازی مورد تایید میان مردم احساس می شود.

چند سالی می‌شود که بسیاری از افراد جامعه برای رسیدن به یک اندام ایده آل از هر روشی برای رسیدن به وزن مناسب و ظاهر زیبا کمک می‌گیرند، حالا پس از نزدیک شدن به ۳ سال از به وجود آمدن ویروس کرونا و خود قرنطینگی برخی افراد، راه برای بسیاری از کلاهبرداران و شیادان در فضای مجازی باز شده است.

به طورکلی هر چه موضوع لاغری و خوش اندام شدن در این روزها شدت می گیرد، فعالیت سودجویان نیز، برای خالی کردن جیب مردم به مراتب با افزایش رو به رو می شود، از تبلیغات در سایت های غیررسمی گرفته تا صفحات مجازی آن هم با تعداد دنبال های کننده میلیونی، سوداگران و کلاهبردارانی که با افزایش اقبال مردم در حوزه تغذیه و رژیم درمانی به تازگی و علاوه بر فعالیت های خود با تاسیس کلینیک‌های مجازی سعی دارند بازار خود را پر رونق تر از قبل کنند.

براساس آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تا به امروز هیچ کلینیک مجازی برای رژیم درمانی و یا سایر بیماری های دیگر در فضای مجازی تاسیس نشده است و هر فردی که در این فضا فعالیت داشته باشد متخلف و کلاهبردار محسوب می‌شود.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، می‌گوید: در حال حاضر در کشور، فقط کلینیک حقیقی (فیزیکی) برای رژیم درمانی وجود دارد، اما به جرات می‌توان گفت جای یک کلینیک تخصصی در فضای مجازی به شدت احساس می‌شود.

او ارائه اطلاعات گمراه کننده توسط کلاهبرداران مجازی را عامل خطرناکی برای سلامت غذایی هر فرد دانست و گفت: غذا در نگاه اول، شبیه به کالای شبه استراتژیک است، ایجاد بستر دیجیتال در تمام زمینه‌های سلامت محور، اطمینان خاطری برای مردم جامعه ایجاد می‌کند، بنابراین باید مراقب ارائه اطلاعات گمراه کننده توسط کلاهبرداران مجازی باشیم تا فریب آنها و دسیسه هایشان را نخوریم.

ارائه خدمات حوزه‌های سلامت محور دیجیتالی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی

امیرمحمد مرتضویان رییس انستیتو تحقیقات تغذیه وصنایع غذایی کشور در این راستا گفت: رژیم های غذایی باید توسط پزشک متخصص و طبق الگوریتم بدن فرد بیمار و یا مراجعه کننده ارائه داده شود.

او می گوید: انستیتو صنایع کشوری ۶۰ سال قدمت دارد و در این مرکز از بهترین مشاوران و متخصصان در حوزه رژیم درمانی استفاده می شود، تنها مشکل اصلی این مرکز درمانی دولتی کمبود زیرساخت ها است که به صورت کامل انجام نشده است.

او می گوید: برای برخورد با کلینیک‌های کلاهبردار و سودجو در حوزه تغذیه با فعالیت ۳۰ عضو هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی برنامه ریزی‌هایی لازم صورت گرفته است. همچنین بهترین راه برای حذف چنین کلاهبردارانی رقابت مستقیم و سالم انستیتو تغذیه و صنایع غذایی است، تا مردم خود بتوانند افراد سودجو و کلاهبردار را از افراد و کلینیک های واقعی تشخیص دهند.

منبع خبر آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی