کد خبر : 28513

روغن | فواید روغن

در این مطلب با بهترین و بدترین روغن های گیاهی بیشتر آشنا میشوید .

به گزارش ورنداز :

خواص روغن 

در این مطلب با بهترین و بدترین روغن های گیاهی بیشتر آشنا میشوید .

روغن‌های سالم برای قلب: حقایق و نکات

مقدمه:

روغن‌ها بخش مهمی از رژیم غذایی سالم هستند، اما مهم است که نوع درستی از روغن را انتخاب کنید. روغن‌های سالم برای قلب حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع هستند که می‌توانند به کاهش کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) کمک کنند.

بدنه:

انواع روغن‌های سالم برای قلب

روغن‌های سالم برای قلب عبارتند از:

 • روغن زیتون
 • روغن آفتابگردان
 • روغن کانولا
 • روغن گردو
 • روغن بذر کتان
 • روغن کنجد
 • روغن هسته انگوراین روغن‌ها حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیر اشباع تک (MUFA) و چند (PUFA) هستند. اسیدهای چرب غیر اشباع می‌توانند به کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب کمک کنند.

  روغن زیتون

  روغن زیتون یکی از شناخته‌شده‌ترین روغن‌های سالم برای قلب است. این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسید اولئیک، یک اسید چرب MUFA است. اسید اولئیک می‌تواند به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب کمک کند.

  روغن آفتابگردان

  روغن آفتابگردان نیز یک انتخاب عالی برای سلامت قلب است. این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسید لینولئیک، یک اسید چرب PUFA است. اسید لینولئیک می‌تواند به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب کمک کند.

  روغن کانولا

  روغن کانولا یک روغن چندمنظوره است که می‌تواند برای سرخ کردن، پخت و پز و سالاد استفاده شود. این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسید لینولئیک و اسید اولئیک است.

  روغن گردو

  روغن گردو یک روغن مغذی است که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. اسیدهای چرب امگا ۳ برای سلامت قلب، مغز و چشم مفید هستند.

  روغن بذر کتان

  روغن بذر کتان نیز یک منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ۳ است. این روغن همچنین حاوی مقادیر بالایی از فیبر است که می‌تواند به کاهش کلسترول بد کمک کندروغن کنجد

  روغن کنجد یک روغن مغذی است که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۹ است. اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۹ برای سلامت قلب مفید هستند.

  روغن هسته انگور

  روغن هسته انگور یک روغن سبک و خوشمزه است که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است. این روغن می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب کمک کند.

  نکاتی برای انتخاب روغن سالم

  هنگام انتخاب روغن سالم برای قلب، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • نوع اسیدهای چرب: روغن‌های سالم برای قلب حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع هستند. اسیدهای چرب غیر اشباع تک (MUFA) و چند (PUFA) برای سلامت قلب مفید هستند.
  • نقطه دود: نقطه دود روغن نشان می‌دهد که روغن در چه دمای بالایی شروع به سوختن می‌کند. روغن‌هایی با نقطه دود بالا برای سرخ کردن مناسب هستند، در حالی که روغن‌هایی با نقطه دود پایین‌تر برای پخت و پز در دمای پایین‌تر مناسب هستند.
  • طعم و بو: روغن‌های مختلف طعم و بوی متفاوتی دارند. روغنی را انتخاب کنید که طعم و بوی آن را دوست دارید.

  مقدار مصرف روغن

  انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند که بزرگسالان روزانه حداکثر ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ گرم) روغن‌های سالم برای قلب مصرف کنند.نتیجه:

  روغن‌های سالم برای قلب نقش مهمی در سلامت قلب دارند. با انتخاب روغن‌های سالم و مصرف آن‌ها در حد اعتدال، می‌توانید خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهید.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی