کد خبر : 12851

زن صیغه ای | صیغه‌ زنان | رئیس پلیس فتا استان البرز

رئیس پلیس فتا استان البرز از کشف یک پرونده کلاهبرداری یک میلیارد ریالی با ترفند عضویت در سایت همسر یابی خبر داد .

به گزارش ورنداز :

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح خبر صیغه‌ زنان  گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان کرج مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی بصورت اینترنتی در چندین مرحله برداشت شده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: پس از اخذ اظهارات شاکى و انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد برداشت غیرمجاز به شکل کلاهبردارى فیشینگ انجام گرفته است.

این مقام انتظامی درباره صیغه‌ زنان تصریح کرد: پس از بررسی های فنی مشخص گردید یک باند سه نفره نرم افزاری با عنوان " صیغه یاب " را در شبکه های اجتماعی برای کاربران ارسال و آنها را با جملات اغواگرایانه ترغیب به نصب این بد افزار می کردند. کارشناسان فنی این پلیس پس از بررسی برنامه های نصب شده در تلفن همراه شاکی بدافزاری را شناسایی کردند که با پرداخت 2 هزار تومان آدرس و مشخصات همسر انتخابی برای کاربران را نمایش می داد، همچنین سازندگان این نرم افزار با طراحی درگاه پرداخت اینترنتی جعلی (فیشینگ) کاربرانی که قصد پرداخت اینترنتی داشتند را به این صفحه جعلی هدایت کرده و قربانیان نیز در این صفحه تمام اطلاعات بانکی نظیر شماره کارت، رمز دوم و cvv2 را وارد می کردند که کلاهبرداران با استفاده از این اطلاعات موجودی حساب قربانیان را به غارت می بردند.

سرهنگ جلیلیان بیان کرد: ماموران پلیس فتا با هوشیاری کامل ضمن بررسی تمامی جوانب موضوع موفق به شناسایی هر سه متهم شدند که طی عملیاتی پیچیده باند سه نفره دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا گردیدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در فضای مجازی باید فعالیت آگاهانه داشته باشیم درباره صیغه‌ زنان گفت: بیشتر مشکلات بوجود آمده برای کاربران در نتیجه ناآگاهی آنان می باشد که فریب تبلیغات دروغین را خورده و با اعتماد بی جا، اطلاعات شخصی خود اعم از اطلاعات حساب بانکی را در اختیار دیگران قرار می دهند.

رئیس پلیس فتا استان البرز از هموطنان خواست: در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

منبع منیبان
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی