کد خبر : 9501

خانه تکانی | اسرار خانه تکانی | کاربردی ترین اسرار خانه تکانی

خانه تکانی و دانستن نکاتی درباره آن می تواند این فرایند را برای شما آسان تر کند و تمام لکه ها و کثیفی های زمخت را از خانه شما پاک کند.

به گزارش ورنداز :

کاربردی ترین اسرار خانه تکانی که هر خانمی باید آن را بداند

 حتما برایتان پیش آمده است که در حین شست و شوی منزل با مشکلاتی مواجه شوید که راه حل آن را نمی‌دانید. در این مقاله تمام رازها و اسرار خانه تکانی را که در خیلی وقت‌ها می‌تواند به کمک شما بیاید و شما را از سر در گمی نجات دهد، خواهیم گفت.

پیشنهاد ما این است که ابتدا با شوینده‌های سالم و مناسب و کاربرد آن‌ها در خانه‌ تکانی آشنا شوید و سپس از این راهکارها برای تمیز تر کردن خانه کمک بگیرید.

سودا (آب گازدار)
سینک‌های استیل را با سودا برق بیندازید. پارچه‌ای را با سودا خیس کنید و سینک را با آن تمیز کنید، سپس با یک پارچه، آن را خشک کنید.

آب گازدار
 

سس گوجه فرنگی
سیاهی و لکه‌های ظروف مسی و برنجی را با استفاده از سس گوجه‌فرنگی برطرف کنید. کمی سس را روی تکه‌ای پارچه بریزید و آن را روی ظروفتان بکشید. در عرض چند دقیقه سیاهی آن‌ها برطرف می‌شود و رنگ براق مسی ظاهر می‌شود. سپس آن‌ها را با آب گرم بشویید و با حوله خشک کنید.

با لکه های سیاه روی فرش چه می کنید
برای از بین بردن جوهر سیاه بر روی فرش ، مقداری ماست روی محل لکه ریخته و با قاشق ماست را جمع کنید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید، لکه کاملاً از بین می‌رود.

مواد تمیز کننده و شوینده
 

وسایل نقره ای را برق بیندازید
برخی از مواد تمیزکننده نقره حاوی مواد نفتی هستند، برخی هم از مشتقات بنزین تهیه شده‌اند. به جای استفاده از این مواد، پیشنهاد می‌شود از خمیردندان استفاده کنید. خمیر دندان را با انگشت یا با پارچه‌ای روی وسایل نقره خود بکشید.

سرکه محلولی معجزه آسا
باور نمی‌کنید که تعداد باکتری‌های داخل دستشویی تا چه حد زیاد است. برای تمیز کردن توالت می‌توانید از سرکه استفاده کنید. به وسیله آب‌پاش سرکه را روی سطح توالت بپاشید. علاوه بر آن داخل دستشویی هم یک پیمانه سرکه بریزید و ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید. برای کف آشپزخانه هم می‌توانید از این محلول تمیز‌کننده خانگی و بدون ضرر استفاده کنید.

منبع moving
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی