کد خبر : 8879

آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه‌اس است. ممکن است شما مدت زمان زیادی را در آنجا بگذرانید و وسایل زیادی را دور خود جمع کنید.

به گزارش ورنداز :

10 چیزی که باید آن‌ها را از آشپزخانه بیرون بریزید

 

آشپزخانه قلب هر خانه‌اس است. ممکن است شما مدت زمان زیادی را در آنجا بگذرانید و وسایل زیادی را دور خود جمع کنید. نیازی نیست تا خانه‌تکانی عید صبر کنید تا وسایل اضافی را دور بریزید. همین حالا هم می‌توانید دست به کار شوید. ما در این مطلب 10 چیزی را که باید آن‌ها را دور بریزید به شما معرفی می‌کنیم.

1-اسکاچ‌های کهنه

شما می‌توانید با گذاشتن ابر یا اسکاچ در مایکروویو یا شستن آن در ماشین ظرفشویی عمر اسکاچ خود را بیشتر کنید؛ اما حواستان باشد که باکتری‌هایی که در اسکاچ جمع می‌شود خطر عفونت را برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند افزایش می‌دهد. توصیه می‌کنیم که اسکاچتان را مرتب عوض کنید تا بوی بد نگیرند.

2- تخته گوشت یا سبزیجات

شیارهایی که در طول زمان روی تخته ایجاد می‌شود محل تجمع باکتری است. این باکتری‌ها می‌توانند شما را بیمار کنند.

3- ظروف قدیمی

ظروف بریده و ترک خورده خطرناک هستند. ممکن است با آب داغ متلاشی شوند. بهتر است این ظروف را دور بیندازید.

4- لوازمی که تا به حال استفاده نکرده‌اید و دفترچه راهنمای آن‌ها

آشپزخانه همه ما پر از وسایلی است که هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم و در آغاز زندگی آن‌ها را خریده‌ایم. بهتر است این وسایل را بفروشید یا به کسی که لازم دارد بدهید. یادتان نرود که کاتالوگ وسایل را نیز همراه آن‌ها بدهید.

5- نی و قاشق و چنگال‌های یک‌بارمصرف

گاهی وقت‌ها که از بیرون غذا می‌گیرید نی‌ها و قاشق و چنگال‌ها را نگه می‌دارید تا روزی از آن‌ها استفاده کنید. اما آن‌قدر زیاد می‌شوند که فضای قابل توجهی از کابینت را می‌گیرند. فقط چند عدد از این نی‌ها و قاشق و چنگال‌ها را نگه دارید و بقیه را دور بریزید.

6- مگنت یخچال

ممکن است برای تنوع هر چند وقت یک بار برای روی یخچال مگنت (آهنربا) بخرید. این وسایل تزیینی آشپزخانه شما را شلوغ نشان می‌دهند.

7- ادویه‌های قدیمی

بعضی از ادویه‌ها را سال‌های سال در کابینت نگه می‌داریم و هیچ‌وقت از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم. حتی اسم بعضی از آن‌ها را هم نمی‌دانیم. کارشناسان توصیه کرده‌اند که ادویه‌ها را بیشتر از 2 تا 4 سال نگه ندارید چون خاصیت خود را از دست می‌دهند.

8- قهوه‌های قدیمی

شاید به قهوه علاقه داشته باشید و چندین نوع قهوه را در کابینت خود نگه دارید. بهتر است قهوه‌ها را در ظرف دیگری نریزید زیرا تاریخ انقضای آن از یاد شما می‌رود. قهوه‌های قدیمی را که نمی‌دانید تاریخ انقضای آن‌ها گذشته یا نه نگه ندارید.

9- روغن پخت و پز

روغن‌های پخت و پز کمتر از چیزی که فکر می‌کنید دوام دارند و اگر زیاد بمانند به مرور زمان بو و خاصیت خود را از دست می‌دهند. مثلاً روغن زیتون فقط چند ماه قابل نگهداری است و بعد از آن باید دور انداخته شود.

10- غذاهای درون فریزر

محتویات فریزر را از یاد نبرید! سعی کنید غذاهای پخته شده‌ای را که مدت طولانی در فریزر مانده‌اند دور بریزید. همچنین تاریخ انقضای مواد غذایی درون فریزر را بررسی کنید و هرازگاهی مواد تاریخ گذشته را دور بیندازید.

 (استفاده از مطالب اختصاصی ۵۵آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع ۵۵آنلاین
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی