کد خبر : 5688

سالا | طرز تهیه سالاد مرغ و کاهو

سالاد مرغ و کاهو یکی از انواع سالادهای خوشمزه و ساده ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود

به گزارش ورنداز :
مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ ۴۰۰ گرم
کاهو ۱ عدد متوسط
پیازچه ۵ عدد
خیارشور ۵ عدد
سبزی معطر ۱ پیمانه
پیاز ۱ عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
مواد لازم برای سس
ماست چکیده ۵ قاشق غذاخوری
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
سس خردل ۱ قاشق غذاخوری
سیر ۱ یا ۲ حبه
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد مرغ و کاهو

مرحله اول

برای تهیه سالاد مرغ و کاهو مجلسی ابتدای کار سینه مرغ را درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم، سپس پوست پیاز را جدا می کنیم و می شوییم. در ادامه پیاز را به ۴ قسمت مساوی تقسیم می کنیم و درون قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا مقداری نمک و فلفل سیاه به سینه مرغ اضافه می کنیم و به اندازه ای که روی سینه مرغ را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم سینه مرغ به مدت ۴۵ دقیقه درون آب جوش بماند تا آب پز شود.

مرحله سوم

در این مرحله کاهو را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه کاهو را به صورت یکدست خرد می کنیم، سپس سبزی معطر (گشنیز و شوید) را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج مرحله چهارم

حالا گشنیز و شوید را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه خیارشور را می شوییم و به صورت نگینی خرد می کنیم، سپس پیازچه را می شوییم و به صورت ریز خرد کرده و بعد سس را آماده می کنیم.

مرحله پنجم

برای این منظور ماست چکیده را به همراه سس مایونز و سس خردل درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا بافت سس یکدست شود. در این مرحله پوست سیر را جدا می کنیم و با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم.

مرحله ششم

حالا سیر را به همراه نمک و فلفل سیاه به سس اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند. در ادامه پس از گذشت ۴۵ دقیقه سینه مرغ را از قابلمه خارج می کنیم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس درون یک ظرف مناسب می ریزیم.شود.مرحله هفتم

در این مرحله کاهو خرد شده را به همراه خیارشور، پیازچه و سبزی معطر درون کاسه حاوی سینه مرغ خرد شده می ریزیم، سپس نمک و فلفل سیاه سالاد را اندازه می کنیم. در ادامه سس را به مواد سالاد اضافه می کنیم.

نهایت سالاد را با قاشق زیر و رو می کنیم تا مواد سالاد به سس آغشته شوند. در ادامه سالاد را درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت درون یخچال بماند تا مزه ها ترکیب شوند، سپس با نان تست سرو می کنیم

منبع نکته چی
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی