کد خبر : 30341

تجاوز جنسی | تجاوز جنسی معلم

هری معلمی که در اندوزی به ۱۳ دانش آموزش تجاوز جنسی کرده است محکوم به اعدام شد .

به گزارش ورنداز :

تجاوز جنسی

هری معلمی که در اندوزی به ۱۳ دانش آموزش تجاوز جنسی کرده است محکوم به اعدام شد .

هری طی ۵ سال، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند.دادگاهی در اندونزی روز دوشنبه ۴ آوریل (۱۵ فروردین) حکم اعدام یک معلم را به دلیل تجاوز به ۱۳ دختر دانش‌آموز در یک مدرسه اسلامی صادر کرد.

این معلم که هری ویراوان نام دارد ابتدا در ماه فوریه در دادگاه به حبس ابد محکوم شده بود، اما با درخواست مجدد دادستان برای اعدام متهم، در حکم صادره تجدیدنظر شد و دادگاه مجازات اعدام او را تأیید کرد.پرونده این معلم متجاوز، اندونزی را در بهت فرو برده و نیاز به محافظت از کودکان در برابر خشونت جنسی در مدارس شبانه‌روزی مذهبی این کشور را بار دیگر در کانون توجه قرار داده است.

قاضی در بیانیه‌ای که روز دوشنبه در وب‌سایت دادگاه عالی باندونگ منتشر شد، اعلام کرد: «ما بدین وسیله متهم را با حکم اعدام مجازات می‌کنیم».

ایرا مامبو، وکیل متهم با ذکر این که نیاز دارد حکم کامل دادگاه را مشاهده کند، از اظهار نظر در مورد این که آیا امکان درخواست تجدیدنظر برای موکلش وجود دارد یا نه، خودداری کرد.

سخنگوی دفتر دادستانی محلی نیز گفته است که برای هر گونه اظهار نظر، در انتظار مشاهده حکم نهایی است.قاضی پرونده در ماه فوریه گفت که هری بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند.

مقامات اندونزی، از جمله وزیر حمایت از کودکان این کشور نیز از درخواست‌ها برای مجازات اعدام حمایت کرده بودند، هرچند کمیسیون حقوق بشر این کشور که مخالف مجازات اعدام است، گفته صدور این حکم مناسب نیست.

اندونزی، بزرگترین کشور مسلمان جهان، دارای ده‌ها هزار مدرسه شبانه‌روزی اسلامی و سایر مدارس مذهبی است که اغلب تنها امکان برای تحصیل فرزندان خانواده‌های فقیر هستند.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع یورو نیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی