کد خبر : 28377

انفجار وحشتناک | انفجار در کرمان

لحظات دلهره آوری از انفجار در مراسم حاج قاسم سلیمانی را در کرمان میبینید . شمار قربانیان در این حادثه تروریستی افزایش یافت .

به گزارش ورنداز :

انفجار در کرمان 

 انفجار چند کپسول گاز در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان

دقایق گذشته صدای انفجاری که منتهی به گلزار شهدای کرمان است شنیده شد، مسئولین گلزار شهدا بیان کردند که صدا مربوط به انفجار چند کپسول گاز میباشد، و اتفاق خاصی برای کسی رخ نداده است.

جمعیت حاضر در آرامش هستند و مسئولین مربوطه در حال نظارت بر حادثه هستند.

حداقل 10 مصدوم در مسیر گلزار شهدای کرمان تا کنون دیده شده است .

خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما:

در این حادثه دست‌کم 20 تن جان خود را از دست دادند

در نخستین انفجار تروریستی که در زیرگذر گنبد جبیله در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد ‌‌تعداد زیادی به شهادت رسیده و تعدادی زیادی مصدوم‌ شدند که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

برخی از منابع به خبرنگار تسنیم مستقر در کرمان که در صحنه انفجار امروز حضور دارد، اعلام کردند که در ورودی گلزار شهدای کرمان، دو‌ کیف بمب‌گذاری شده وجود داشته است که عامل یا عاملین این حادثه ظاهرا با ریموت بمب‌ها را منفجر کرده‌اند؛ این در حالی بود که در برخی خبرها عنوان شده بود که دو عملیات انتحاری صورت گرفته است.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم، ‌ تعدادی زیادی آمبولانس در محل این انفجار حاضر شده‌اند تا اگر بر اثر این انفجار افرادی مجروح شده باشند به مراکز درمانی منتقل شوند.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم حاضر در محل انفجار، در پی ازدحام جمعیت در محل‌، تعداد از هم‌وطنان دچار مصدومیت شده‌اند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شد‌ند.

لحظاتی پس از انفجار نخست، در ساعت 15:17 دقیقه دومین انفجار در درگاه قلی بیگ رخ داد و بلافاصله ‌مردم از مسیر منتهی به گلزار شهدا تخلیه شده و نیروهای امنیتی و انتظامی در حال کنترل اوضاع بوده تا سریعا علت این انفجار را اعلام کنند.

روابط عمومی اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آمار مصدومان حادثه انفجار در مسیر گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: دقایقی پیش یک مورد حادثه انفجار  در زیرگذر گنبد جبیله رخ داده که به دنبال آن 10 نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

دقایقی پس از بروز این سانحه نیز انفجار دوم رخ داده که در این حادثه نیز 20 نفر بر اثر ازدحام جمعیت مصدوم شده‌اند.

وی ادامه داد: مصدومان عمدتاً به دلیل ازدحام جمعیت و فرار مردم از صدای مهیب، دچار مصدومیت شده‌اند.

در حال حاضر مسئولان گلزار شهدای کرمان از مردم حاضر در گلزار درخواست دارند تا سریعا گلزار را تخلیه کنند.

خبرنگار تسنیم که منطقه حضور دارد اعلام کرد که تعداد مجروحان و شهدای این 2 حادثه انفجار بالاست و به احتمال زیاد بیش از 50 نفر جان خود را از دست داده‌اند و تعداد در حدود 50 تا 60 نفر مجروح شده باشند.

‌‌معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با بیان اینکه این دو انفجار ‌تروریستی بوده است، گفت: تاکنون 20 نفر شهید و 50 نفر مصدوم شده‌اند که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

خبرنگار تسنیم از محل حادثه گزارش داد که متاسفانه بر اثر این انفجارها، اجساد بسیاری متلاشی شده است.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم در حال حاضر آرامش در منطقه برقرار شده و مردم از مسیر منتهی به گلزار تخلیه شده و نیروهای امنیتی در حال بررسی منطقه برای شناسایی عامل یا عاملان این انفجار تروریستی هستند.

‌مصدومان این حادثه انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان ‌تا این لحظه به 71 نفر افزایش یافته که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و متأسفانه 53 نفر از مصدومان در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند و به شهادت رسیده‌اند.مراکز درمانی و کدهای پشتیبان دانشگاه های معین در حالت آماده‌باش قرار دارند.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم از محل انفجار، انفجار نخست 700 متری مزار شهید سلیمانی و انفجار دوم در یک کیلومتری مزار بوده و خارج از مسیر زائران و گیت‌های بازرسی بوده است.

طبق اعلام سخنگوی سازمان اورژانس کشور تاکنون در این حادثه تروریستی‌ 73 نفر به شهادت رسیده‌اند‌ و 171 ‌نفر مصدوم شده‌اند و حال تعدادی از مجروحان وخیم است و احتمال افزایش شهدا وجود دارد.

در حال حاضر تمام مجروحان به بیمارستان‌های شهید مهرگان، شفا، باهنر و افضلی‌پور منتقل شده‌اند و روند درمان مجروحان ادامه دارد و در حال حاضر همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان در آماده‌باش بوده و روند درمان در مجروحان در انجام ا‌ست.

در پی 2 انفجار تروریستی در کرمان، برخی اکانت‌های  اسرائیلی مدعی شدند در این انفجار یکی از فرماندهان ارشد سپاه کشته شده است که پیگیری خبرنگار تسنیم نشان داد این خبر کذب بوده و هیچ کدام از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در حوالی منطقه انفجار حضور نداشته‌اند.

خبرنگار تسنیم از گلزار شهدای کرمان گزارش داد که در پی انفجار تروریستی، با درخواست مقامات امنیتی و انتظامی گلزار شهدای کرمان به منظور تامین تا اطلاع ثانوی بسته شد و از همه مردم خواسته شده هرگونه حرکت مشکوکی را به مقامات امنیتی اطلاع دهند.

طبق آخرین گزارش خبرنگار تسنیم از بیمارستان‌های کرمان، تاکنون 103 نفر در انفجار تروریستی کرمان به شهادت رسیده‌اند و تعداد مصدومان نیز علی‌رغم اینکه 171 نفر اعلام شده ‌اما پس از بررسی نهایی احتمالا از مرز 200 نفر عبور خواهد کرد.

خبرنگار تسنیم از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان پیگیر اسامی شهدا‌ ‌و مجروحان حادثه تروریستی کرمان شد که اعلام شد به‌ زودی اسامی منتشر می‌شود و از مردم خواهشمندیم ‌به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند.

همچنین مدیرکل راهداری کرمان به خبرنگار تسنیم گفت که در پی انفجار تروریستی در کرمان، تردد هوایی، ریلی و زمینی برقرار بوده و توقفی در اعزام زائران به کرمان انجام نخواهد گرفت و در حال ناوگان هوایی، ریلی و زمینی کرمان در آماده باش کامل بوده و هیچ مشکلی در نقل و انتقال زائران وجود ندارد. 

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع اخبار حوادث
ارسال نظر

تبلیغات متنی