کد خبر : 26542

قیمت روغن و برنج و گوشت | قیمت کالاهای اساسی

قیمت روغن و برنج و گوشت اعلام شد در ادامه مطلب قیمت دقیق هر کدام در بازار را میخوانید

به گزارش ورنداز :

قیمت کالاهای اساسی

قیمت روغن و برنج و گوشت اعلام شد در ادامه مطلب قیمت دقیق هر کدام در بازار را میخوانید 

هر موجودی برای حیات به یک سلسله مواد غذایی نیاز دارد. در جامعه انسانی بدیهی‌ترین موضوع تأمین اقلام خوراکی است که دولت‌ها ضامن آن هستند. تضمین امنیت غذایی اولویت نخست هر کشوری بوده تا زمینه مخاطرات را برای استقلال خود به حداقل برساند.

در ادامه مقایسه‌ای بین قیمت برخی کالاهای اساسی که به طور هفتگی از سوی خبرنگار مهر انجام می‌شود خواهیم داشت. این بازه زمانی ۷ ماه و هفته اول اسفند سال ۱۴۰۱ خورشیدی و هفته نخست شهریور ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است.

قیمت کالاها بر اساس وزن، یک کیلو و به تومان است؛ همچنین مبنا استخراج درصد تغییرات قیمتی، سقف آنها لحاظ شده است.گفتنی است نرخ گوشت مرغ گرم در این روزها روند نزولی داشته و هر کیلو گوشت مرغ از ابتدای هفته شهریور که ۸۷.۸۰۰ تومان بود در هفته سوم شهریور به ۷۸ هزار تومان کاهش پیدا کرده است. همچنین آخرین قیمت گذاری ماکارونی در اردیبهشت ۱۴۰۱ انجام شد.

در ادامه قیمت همین اقلام در هفته اول این ۷ ماه می‌آید.

قیمت2

گفتنی است در توضیح قیمت برخی کالاها از جمله تن ماهی، بازار کنسرو ماهی بسته به تیراژ تولید در مقطع زمانی برندهایی با قیمت به نسبت بالا موجودی کمتری داشته باشند از این رو در مناطق مرکزی موجودی نداشته باشند و در بازه زمانی تیراژ افزایش یافته یا بار جدید به بازار تزریق شده و موجودی کالا در تمام مناطق به نسبت در حال عرضه است. این موضوع برای شیر نیز صدق می‌کند.

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی