کد خبر : 26511

ریمل | ریمل خشک شده | بازسازی ریمل خشک شده

ترفند نو کردن ریمل خشک شده را در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

ترفند نو کردن ریمل خشک شده را در این مطلب میخوانید 

در این ویدیو آموزش میبینید چگونه ریمل خشک شده را احیا کنید 

 

ترفند نو کردن ریمل خشک 

 

فرض کنید قرار است برای یک مهمانی مهم آماده شوید. لباستان را پوشیده‌اید و حالا نوبت به آرایش رسیده است. نوبت به زدن ریمل می‌رسد. ریمل خود را باز می‌کنید و به مژه‌هایتان میزنید. ولی موادی روی مژه‌های شما نیست! بله! ریمل شما خشک شده است و آرایش شما ناقص می‌ماند.

 

 

 

نو کردن ریمل خشک شده 

 

ریمل یا «ماسکارا» یک نوع وسیله آرایشی است که برای حالت دادن به مژه‌ها و زیباتر کردن چشم‌ها استفاده می‌شود. ریمل از جمله لوازم آرایشی است که معمولا در کیف هر خانمی پیدا می‌شود. این کالای شگفت‌انگیز نه تنها باعث زیبایی چشم‌ها می‌شود بلکه تمامی عیوب چشم را هم می‌پوشاند و اگر چشمانی ریز داشته باشید با استفاده از ریمل مرغوب می‌توانید چشمان خود را درشت‌تر و زیباتر نشان دهید.

 

زمانی ریمل نیاز به بازسازی دارد؟

 

اولین کاری که باید بکنید، چک کردن تاریخ انقضا است. اگر از تاریخ انقضا نگذشته بود، برای قدم دوم یک تست انجام دهید. با یک فرچه ریمل مقداری از مواد را بردارید و روی دستتان بمالید. بافت ریمل را چک کنید. اگر بافت آن تکه‌تکه شده بود یا برجستگی داشت، وقت احیای ریمل خشک شده شما رسیده است.

 

روش های بازسازی ریمل خشک شده

 

نباید بلافاصله ریمل خشک شده را دور انداخت، بلکه می‌توانید از چند روش ریمل‌هایی که حالت خشکی دارند یا بر روی مژه‌ها می‌چسبند را به راحتی روان کنید. برای احیای ریمل خشک شده خود می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

 

روغن زیتون

 

اولین روش بازسازی ریمل خشک شده، استفاده از روغن زیتون است. می‌توانید چند قطره روغن زیتون را داخل تیوپ ریمل بریزید و خوب تکان دهید. خواهید دید که ریمل شما دیگر خشک نخواهد بود.

 

چای سیاه

 

با توجه به این‌که در همه خانه‌ها چای موجود هست، این روش یکی از آسا‌ن‌ترین کارهایی است که می توانید برای ترمیم ریمل خشک شده خودتان بکنید. استفاده از چند قطره چای در داخل ریمل‌تان، آن را از خشکی نجات خواهد داد.

 

بازسازی ریمل خشک شده

 

قطره چشمی

 

یکی از روش‌های جالبی که می‌توانید برای برطرف کردن خشکی ریمل انجام دهید، استفاده از قطره چشمی به داخل ریمل است. برای این کار به هیچ وجه از قطره‌ای که از قبل باز شده استفاده نکنید تا دچار عفونت نشوید. حتما از قطره نو استفاده کنید. به اندازه ۳ قطره از مواد قطره چشمی داخل تیوپ ریمل بچکانید. یادتان باشد که بعد از استفاده از هر کدام از روش‌های بالا، حتما ریمل خود را تکان دهید.

 

ژل آلو‌‌ئه‌ورا

 

به اندازه یک نوک انگشت ژل آلو‌‌ئه‌ورا بردارید و داخل تیوپ ریمل بریزید. در ریمل را ببندید و آن را خوب تکان دهید. ریمل شما مثل روز اول می‌شود و دیگر نیازی به خرید ریمل جدید ندارید.

 

روغن بادام شیرین

 

می‌توانید داخل تیوپ ریمل‌تان روغن بادام شیرین بریزید، البته چند قطره وسپس آن را خوب تکان دهید. این روش هم مانند روش‌های قبلی ریمل شما را از حالت خشکی خارج می‌کند.

 

ریمل های خشک شده

 

گلاب

 

اگر چند قطره گلاب را در ریملی که حالت خشک دارد، اضافه کنید و آن را خوب تکان دهید، متوجه می‌شوید که چقدر ریمل روان شده و دیگر حالت چسبندگی و خشکی در آن وجود ندارد

 

مایع لنز

 

یک روش جالب دیگر برای احیای ریمل، استفاده از آب داغ و مایع لنز است. ابتدا ریمل خود را در داخل فنجان آب داغ بگذارید، البته به مدت ۵ دقیقه و سپس در داخل ریمل، ۵ قطره از مایع لنز را بریزید و به مدت ۱۵ ثانیه تکان دهید. با این روش خاص، ریمل شما دیگر خشک نخواهد شد.

 

آب داغ

 

استفاده از آب داغ برای زمانی است که موارد بالا را در دسترس ندارید؛ بهترین راه حل برای برطرف کردن خشکی ریمل محسوب می‌شود. ریمل خود را به طور کامل در آب داغ بگذارید و چند دقیقه صبر نمایید. سپس ریمل را بیرون آورده و تکان دهید، خواهید دید که ریمل شما به حالت اولیه برگشته است.یادتان باشد، اگر از ریمل کمتر استفاده می‌کنید و فقط برای مجالس خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما ریمل را در بالای یخچال نگه داری نمایید تا همیشه تازه و قابل استفاده باشد.

 

ساخت ریمل خانگی

 

روش ساخت ریمل خانگی را در این مطلب میخوانید 

 

ریمل طبیعی می‌تواند با استفاده از مواد طبیعی و روغن‌های گیاهی در خانه تهیه شود. ساخت ریمل خانگی علاوه بر زیبایی مژه‌ها، می‌تواند باعث تقویت و ضخیم شدن آن‌ها نیز شود. در دنیای مد روزانه، بهترین ریمل‌ها برای تقویت و پرپشت کردن مژه‌ها از نوع طبیعی و گیاهی هستند و ما در این مطلب قصد داریم به شما آموزش ساخت ریمل‌هایی را بدهیم که پایه و اساس آن‌ها از روغن‌های گیاهی است.

 

آموزش ساخت ریمل در منزل

 

روش‌های ساخت ریمل خانگی

 

شما می‌توانید با استفاده از چندین ماده اولیه که تماما روغن‌های گیاهی هستند، اقدام به ساخت ریمل در خانه کنید. حال در این بخش تمامی این روش‌ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

 

ترکیب روغن کرچک و پوست گردو

 

احتمالا قبلا در مورد ریمل طبیعی که با استفاده از روغن کرچک و پوست گردو تهیه می‌شود شنیده‌اید. با تهیه این ریمل، می‌توانید به‌راحتی مژه‌های خود را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید. برای تهیه این ریمل طبیعی به موارد زیر نیاز دارید:روغن کرچک

 

✅ وازلیناسانس پوست سبز گردو

 

✅ عصاره لوندر

 

ریمل روغن کرچک و پوست گردو

 

برای تهیه این ریمل طبیعی، یک ظرف نشکن که به اندازه کافی بزرگ است را برداشته و ۱۵ گرم وازلین سفید رنگ را درون ریخته و ظرف را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. حال بایستی موم را داخل ظرف ذوب کنید و ۴ تا ۵ گرم روغن کرچک را به همراه یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید تا سرد شود. هر شب، یک قطره از این محلول را با انگشتان خود روی مژه‌ها خود بمالید و ماساژ دهید. این کار مژه‌های شما را در کمتر از ۳ هفته، بلند، پرپشت و سیاه می‌کند، به گونه‌ای که شما بعد از استفاده از این ریمل، دیگر به ریمل‌های شیمیایی کارخانه‌ای آن نیازی ندارید.

 

ترکیب موم و روغن زیتونبرای ساخت ریمل خانگی موم و روغن زیتون، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

 

 

 

✅ نصف یک قاشق غذاخوری موم

 

✅ نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون

 

✅ یک قاشق غذاخوری مغز قلم گوسفند

 

 

 

با استفاده از حرارت غیرمستقیم، می‌توانید موم را با بخار آب جوش ذوب کنید. حال بایستی مغز قلم را به مخلوط اضافه کرده و ترکیبی که بدست می‌آید را خوب هم بزنید. در هنگام هم زدن، می‌توانید روغن زیتون را به صورت قطره‌ای به محتوای درون ظرف اضافه کنید. در نهایت، پس از سرد شدن، می‌توانید ریمل را در یکی از ظروف مخصوص ریمل نگهداری قرار دهید.

 

ترکیب روغن کرچک، روغن ویتامین E و روغن آلوئه‌ورا

 

برای تهیه محلول رشد مژه، یک برس ریمل قدیمی یا یک ظرف لاک قدیمی را بشویید و سپس با استفاده از مواد زیر، آن را پر کنید:

 

 

 

✅ ۱/۴ ظرف روغن کرچک

 

✅ ۱/۲ ظرف روغن ویتامین E

 

✅ ۱/۴ ظرف ژل آلووراحال با استفاده از برس ریمل، مخلوط را به دقت ترکیب کنید. روغن کرچک باعث ضخیم شدن مژه‌ها شده، روغن ویتامین E باعث بلند شدن مژه‌ها می‌شود و در نهایت ژل آلوورا رشد مژه‌ها را تسریع می‌کند. این محلول را هر شب به مژه‌ها بمالید و از آن برای شش تا هفت هفته بهره ببرید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

ساخت ریمل خانگی مغز فندق و بادام

 

شما می‌توانید با کوبیدن مغز گردو، فندق یا بادام تا حدی که شیره ندهند و اضافه کردن چند قطره روغن زیتون، مخلوطی را بسازید که باعث تقویت مژه‌ها و افزایش نور چشم شود. این روش بسیار ساده است و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین، مصرف مغزهای خشک مثل گردو، فندق و بادام به دلیل ویتامین‌ها و چربی‌های طبیعی، ساخت ریمل خانگی را به مراتب ساده‌تر از سایر روش‌ها می‌کند. با استفاده از این روش ساده می‌توانید به زیبایی چشم‌های خود کمک کرده و مژه‌هایتان را تقویت کنید.

 

سخن پایانی

 

ساخت ریمل‌های خانگی نیاز به چند ماده اولیه دارد که می‌تواند موارد ذکر شده در مطلب یا مواردی شامل صمغ زردآلو، پودر کاکائو، روغن کرچک و آب مقطر باشد. شما برای ساخت این ریمل‌ها ابتدا بایستی مواد را با هم مخلوط کرده و سپس با استفاده از برس، مواد تهیه شده را روی مژه‌های خود بمالید. این روش شاید در مقایسه با ریمل‌های تجاری حجم کمتری به مژه‌ها بدهد، اما می‌تواند گزینه‌ای اقتصادی، بهداشتی و سالم‌تری برای دسترسی به یک محصول آرایشی باشد

حجم ویدیو: 3.41M | مدت زمان ویدیو: 00:00:26
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    فقط گلاب

تبلیغات متنی