کد خبر : 25215

رب غوره | طرز تهیه رب غوره

با توجه به اینکه الان فصل مناسب رب غوره است در این مطلب طرز تهیه رب غوره را میخوانید .

به گزارش ورنداز :

با توجه به اینکه الان فصل مناسب رب غوره است در این مطلب طرز تهیه رب غوره را میخوانید .

طرز تهیه رب غوره سنتی 

غوره بی دانه مناسب ترین نوع برای تهیه رب غوره  است. رب غوره  از چاشنی های پرطرفدار ایرانی است که در بسیاری از غذا ها مانند مرغ شکم پر و بیشتر غذاهای شمالی مورد استفاده قرار می گیرد. این چاشنی شمالی برای درمان فشار خون نیز بسیار مناسب است. 

مواد لازم رب غوره 

غوره۳ کیلوگرمگوجه فرنگی۳ کیلوگرم

روش تهیه رب غوره 

•  مناسب ترین نوع غوره برای تهیه رب غوره، غوره عسکری باشد که بدون دانه هست. البته از دیگر انواع غوره ها هم می شود استفاده کرد ولی دردسر بیشتری دارد.

• در این مرحله غوره ها را پس از شست و شو و خشک کردن، داخل میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و به خوبی میکس می کنیم، سپس غوره میکس شده را داخل دستمال پارچه ای یا تنظیف می ریزیم و آبش را می گیریم.

• آبغوره ای را که گرفتیم می توانیم برای چاشنی انواع غذاها استفاده کنیم. در ادامه باقیمانده گوشت غوره را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس گوجه فرنگی ها را داخل یک قابلمه آب جوش می ریزیم تا راحت تر بتوانیم پوست شان را جدا کنیم.

• پس از اینکه پوست گوجه فرنگی ها را جدا کردیم، آنها را داخل میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و به صورت پوره در می آوریم. در ادامه گوجه فرنگی پوره شده را نیز به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

• حالا هر چند لحظه یک بار مواد رب را مخلوط می کنیم تا آب موجود در قابلمه کشیده شود، سپس ۳ قاشق غذاخوری روغن اضافه می کنیم و رب را به خوبی تفت می دهیم تا خوشرنگ شود و غلظتش شبیه به رب گوجه فرنگی شود.

• پس از اینکه رب آماده شد، آن را درون ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم، سپس روی آن یک قاشق غذاخوری روغن مایع می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم. برای ماندگاری بیشتر رب غوره می توانیم آن را بسته بندی و فریز کنیم.

منبع ویکی گردی
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی