کد خبر : 24669

زنبور عسل | تعقیب خودرو توسط زنبور های عسل

ملکه زنبور عسل دائماً توسط هزاران زنبور کارگر مراقبت می‌شود و از آنجایی که ملکه نقش بسیار مهمی در بقای کندو ایفا می‌کند، آن‌ها او را دنبال می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا از رفاه و امنیت او اطمینان حاصل کنند...

به گزارش ورنداز :

تعقیب 48 ساعته یک خودرو توسط زنبور های عسل

 یک زن سالخورده پس از سفر به یک منطقه حفاظت شده طبیعی و مواجه شدن با انبوهی متشکل از ۲۰۰۰۰ زنبور عسل بر روی خودروی خود شوکه شد.

کارول هاوارث نمی‌دانست که مسافر بسیار مهمی با بال‌های ریز را در طول بازدید خود سوار کرده است و تنها زمانی متوجه شد که وقتی برای خرید در هاورفوردوست کشور ولز توقف کرد. در این لحظه هزاران زنبور بر روی خودروی او فرود آمدند.

تام موزس، محیط بان محلی که برای بررسی این وضعیت خود را به خودروی تسخیر شده توسط زنبور‌ها رسانده گفت زنبور‌ها به کمک ما نیاز دارند و من نگران بودم که برخی افراد خودسرانه روی آن‌ها آب جوش بریزد یا دست به کار احمقانه دیگری بزنند.

موزس، که به عنوان یک محیط بان پارک ملی در پمبروکشر کار می‌کند، سپس از انجمن زنبورداران پمبروکشایر برای رسیدگی به این وضعیت عجیب و غریب دعوت کرد. او می‌گوید: یک زنبوردار با قراردادن جعبه‌ای زنبور‌ها را به داخل آن هدایت کرد. در ابتدا، زنبور‌ها به خوبی شروع به رفتن به داخل جعبه کردند. سپس دوباره شروع به بیرون آمدن کردند.

پس از اینکه زنبورداران ملکه در داخل یک جعبه قرار دادند دیگر زنبور‌ها نیز جذب شدند و سرانجام پس از ۶ ساعت این عملیات دشوار به پایان رسید.

یکی از زنبورداران محلی گفت: احتمالا ملکه زنبور‌ها باید به سمت یک خوراکی شیرین در صندوق عقب اتومبیل جذب شده و در آنجا گیر افتاده باشد. او اضافه کرد: من در طول ۳۰ سال که به کار زنبورداری اشتغال دارم هرگز به چنین موردی روبرو نشده ام که زنبور‌های عسل یک کندو چنین رفتاری را از خود نشان دهند و برای من باعث تعجب است که چگونه زنبور‌ها ۲ روز به تعقیب خودرو ادامه داده‌اند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

منبع فرارو
ارسال نظر

تبلیغات متنی