کد خبر : 24575

میوه و سبزی | روش شستن میوه و سبزی

میدونستید توت فرنگی بین ده تا میوه و سبزیجات که بیشترین آلودگی و سموم روی سطحش میمونه رتبه ی اول رو داره پس شستنش با آب به تنهایی کافی نیست.فقط کافیه توت فرنگی رو داخل آب سرد غوطه ور کنید نصف لیوان سرکه سفید و دو ق غ  جوش شیرین اضافه کنید و ده دقیقه بزارید بمونه و بعد آبکشی کنید. برای ماندگاری بیشتر داخل ظرف در دار در یخچال نگه داری کنید.فکرشو میکردید اینقدر سطح توت فرنگی آلوده باشه.

به گزارش ورنداز :

شستن توت فرنگی و انواع میوه و سبزیجات

میدونستید توت فرنگی بین ده تا میوه و سبزیجات که بیشترین آلودگی و سموم روی سطحش میمونه رتبه ی اول رو داره پس شستنش با آب به تنهایی کافی نیست.فقط کافیه توت فرنگی رو داخل آب سرد غوطه ور کنید نصف لیوان سرکه سفید و دو ق غ  جوش شیرین اضافه کنید و ده دقیقه بزارید بمونه و بعد آبکشی کنید.

برای ماندگاری بیشتر داخل ظرف در دار در یخچال نگه داری کنید.فکرشو میکردید اینقدر سطح توت فرنگی آلوده باشه.

روش صحیح شستن میوه و سبزیجات را در این مطلب میخوانید 

شستن میوه و سبزی

سبزیجات و میوه های تابستانی به دلیل آلودگی های فراوانی که دارند باید حتما قبل از مصرف ضدعفونی شوند. به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از ضدعفونی کننده های شیمیایی با یک محلول خانگی سبزیجات را ضدعفونی کنید.اگر خیال می‌کنید که سبزیجات و میوه‌های ارگانیک به دلیل اینکه به آفت کش و مواد شیمیایی آلوده نیستند بنابراین نیازی به تمیز شدن ندارد، اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید.میوه ها و سبزیجات حتی اگر آغشته به انواع آفت کش ها و مواد شیمیایی نباشند، باز هم حاوی موادی در سطوح خود هستند که می‌توانند برای سلامتی مضر باشند. ممکن است سبزیجات و میوه‌ها با کودهای طبیعی و تقویت‌کننده‌های خاک از جمله ورمی کمپوست رشد یافته باشد.از این رو، تمیز کردن میوه‌ها و سبزیجات به کمک ترکیبی طبیعی حاوی جوش شیرین بسیار کارایی دارد. بی‌ کربنات سدیم یا جوش شیرین یک ماده طبیعی بوده که به راحتی نیز قابل تهیه است. نکته مهم در مورد جوش شیرین این است که آن یک «آفت کش زیستی» محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌تواند انواع باکتری، ویروس و قارچ را از بین ببرد.

طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده خانگی برای سبزیجات

نحوه تهیه این ترکیب کاملا ساده است. کافی است چند قاشق جوش شیرین را داخل یک یا دو فنجان آب ریخته و خوب هم بزنید تا محلول کمی چسبناک شود. سپس ترکیب به دست آمده را داخل یک اسپری یا ظرف بریزیددر حالت دوم، باید محلول را با یک برس به میوه‌ها یا سبزیجات بکشید. در مرحله آخر فراموش نکنید که باید آن میوه یا سبزیجات را با آب کاملا بشویید تا اثری از جوش شیرین بر روی آن‌ها باقی نماند.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع فرتاک نیوز
ارسال نظر

تبلیغات متنی