کد خبر : 19393

سالاد | سالاد انار و گل کلم

سالاد انار و گل کلم یکی از انواع سالاد های مجلسی است که میتوانیم آن را در کنار غذای اصلی سرو کنیم و از زیبایی و طعم آن لذت ببریم‌.

به گزارش ورنداز :

سالاد انار و گل کلم یکی از انواع سالاد های مجلسی است که میتوانیم آن را در کنار غذای اصلی سرو کنیم و از زیبایی و طعم آن لذت ببریم‌.

مواد لازم برای 4 نفر

انار 1 لیوان

گل کلم ½ گل کلم کوچک

کلم بروکلی ½ کلم بروکلی کوچک

سس مایونز 4 قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش 1 قاشق غذاخوری

روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

دستور تهیه سالاد انار و گل کلم

مرحله اول

برای تهیه سالاد انار و گل کلم مجلسی ابتدا گل کلم و کلم بروکلی را به صورت تکه تکه خرد می کنیم و به خوبی می شوییم، سپس داخل آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان به طور کامل خارج شود.

مرحله دوم

گل کلم و کلم بروکلی را می توانیم به صورت خام سرو کنیم یا اینکه قبل از اضافه کردن به سالاد بجوشانیم تا بو و طعم زهم کلم ها گرفته شود. برای این منظور یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم و 2 پیمانه آب اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و 1 قاشق چایخوری نمک به آب جوش اضافه می کنیم. پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید گل کلم و کلم بروکلی را به آب جوش اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا به مدت 15 دقیقه زمان می دهیم تا گل کلم و کلم بروکلی بجوشند، سپس آنها را از آب جوش خارج می کنیم و کنار می گذاریم تا کاملا خشک شوند و آب اضافی شان به طور کامل گرفته شود.

مرحله پنجم

نکته مهم در مورد جوشاندن گل کلم و کلم بروکلی این است که باید مراقب باشیم بیش از حد درون آب جوش نمانند، چون بیش از نرم می شوند و ممکن است هنگام مخلوط کردن با انار له شوند که باعث خراب شدن ظاهر سالاد می شود.

مرحله ششم

در این مرحله گل کلم و کلم بروکلی را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس انار دان شده را اضافه می کنیم و به آرامی با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس به سراغ آماده کردن سس می رویم.

مرحله هفتم

برای تهیه سس سالاد، ابتدا سس مایونز را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس روغن زیتون را به همراه آب لیمو ترش و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم و به خوبی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله هشتم

در این مرحله سس را به سالاد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا سس به تمام نقاط سالاد برسد. حالا روی کاسه سالاد را با سلفون می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم تا سس به خوبی به خورد سالاد برود، سپس سرو می کنیم.

منبع چی شی
ارسال نظر

تبلیغات متنی