کد خبر : 19036

ناهار | لیست غذا برای ناهار

لیستی از غذاهای مناسب برای درست کردن ناهار باب میل شما را در این مطلب آورده ایم

به گزارش ورنداز :

لیستی از غذاهای مناسب برای درست کردن ناهار باب میل شما را در این مطلب آورده ایم 

ناهار چی بپزم ؟

در اینجا نمونه ای از غذاهای خوشمزه و مفید را برای وعده ناهار شما عزیزان قرار داده ایم. این تصویر ناهار چی بپزم می تواند یک نمونه واقعی برای غذاهای شما عزیزان در منزل باشد.

لیست ناهار چی بپزم ؟ لیست ناهار چی بپزم ؟

همانطور که مشاهده می کنید این لیست دارای تنوع بسیار بالایی است و هر کسی می تواند از این لیست بهترین غذاها و مناسبترین را برای خود انتخاب نماید. دقت نمایید که اگر امروز غذایی با مرغ انتخاب کردید برای فردا حتما از غذاهایی با گوشت استفاده نمایید. این نکته بسیار مهم است.

همانطور که متوجه شده اید هم در تنوع در مواد اولیه غذایی دقت داشته باشید و هم در ساختار واقعی. مثلا هر روز یا دو روز پشت سر هم خورشت انتخاب نکنید. سعی کنید یک روز خورشت یک روز پلو یک روز کباب و به همین ترتیب ناهار چی بپزم حل خواهد شد.

بررسی وعده غذایی ناهار

همه افراد و حتی برخی از افراد که دارای رژیم غذایی هستند، وعده ناهار را به عنوان وعده اصلی روزمره خود در نظر می گیرند و به این دلیل است که هر روز با سوال ” ناهار چی بپزم” مواجه اند. اگر شما نیز با این موضوع درگیری دارید و هر روز از خود می پرسید که ” ناهار چی بپزم” پس تا پایان لیست پیشنهادات ما را مطالعه نمایید.

در این لیست پیشنهادی ما برای تمامی افراد با تمامی رژیم ها پیشنهاداتی را ارائه می دهیم و هیچ سوالِ ” ناهار چی بپزم” ای را بی پاسخ نمی گذاریم. بنابراین حتی کسانی که گیاه خوار هستند نیز می توانند از لیست پیشنهادی ما بهره ببرند. در خلال این لیست پیشنهادی، اشاره ای هم به مواد اولیه و طرز تهیه این غذا ها خواهیم داشت.

لیست پیشنهادی برای ناهار چی بپزم

در این بخش لیست پیشنهادی خود را برای ناهار چی بپزم قرار داده ایم. در این بخش با چند رویکرد شما می توانید لیست پیشنهادی را مشاهده و مطالعه نمایید. این رویکرد ها بسته به نوع مواد اولیه اصلی که می خواهیم استفاده کنید مشخص می شوند.

  • غذاهای بدون گوشت
  • غذاهای با گوشت
  • غذا با مرغ
  • غذا با سبزیجات
  • غذاهای نانی یا همان غذاهای نونی

از این رو شما می توانید پیشنهادات ما را بر این اساس مطالعه نمایید. در نظر داشته باشید که مواد اولیه موجود در یخچال و فریزر یکی از اصلی ترین پاسخ ها در انتخاب سوال اصلی این مقاله است. بایستی مواد اولیه طبخ یک غذا در منزل موجود باشد تا بتوانید آن را انتخاب کنید. البته اگر نزدیک فروشگاههای زنجیره ای و روز هستید می توانید هر غذایی که تمایل به خوردن آن داشتید را انتخاب کنید.

بورک اسفناج:

مواد اصلی تشکیل دهنده بورک اسفناج، پنیر، پیاز و اسنفاج هستند که روی چند لایه پنیر یوفکا قرار می گیرند.

ناهار چی بپزم با بورک اسفناج ناهار چی بپزم با بورک اسفناج

همانطور که اشاره شدف گوشت در این غذا جایی ندارد و دوستانی که گیاه خوار هستند به راحتی می توانند این غذا را برای خود آماده و سرو کنند.

کشک بادمجان:

از دیگر غذاهای خوش طعم و محبوب ایرانی که در مواد اولیه آن گوشت دیده نمی شود، کشک بادمجان است. در تهیه این غذا با توجه به ذائقه خود می توانید، بادمجان را به صورت کبایی، آبپز و یا سرخ کرده آماده نمایید. دیگر موادری که برای تهیه این غذا لازم است، کشک، پیاز داغ و نعنا داغ می باشند.

خورشت قیمه با قارچ:

خورشت قیمه غذایی اصیل و خوش طعم ایرانی است که حتی می توانید آن را بدون گوشت و همراه با قارچ نیز تهیه نمایید و از خوردن آن لذت ببرید. از مواد اولیه این غذا می توان به پیاز، لپه، قارچ، رب گوجه فرنگی و سیب زمینی اشاره کرد. ادویه هایی مانند زعفران، دارچین و گلاب نیز می توانند طعم این غذا را بهبود ببخشند.

دمی گوجه یا همان استانبولی پلو:

یکی دیگر از غذا های بدون گوشتی که می توانید به راحتی و در زمان کم برای ناهار آماده کنید، دمی گوجه یا همان استانبولی پلو می باشد. این غذا در عین سادگی بسیار خوشمزه است و طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. در تهیه این غذا از مواد اولیه ای مانند برنج، گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی، پیاز، سیب زمینی و ادویه های مختلف استفاده می شود. پس می توان این غذا را پاسخی مناسب برای “ناهار چی بپزم؟”، افراد دارای رژیم فاقد گوشت دانست.

غذا با گوشت چرخ کرده برای ناهار چی بپزم

در این بخش از لیست پیشنهادی و پاسخ به سوال ” ناهار چی بپزم”، قصد داریم غذاهایی که در طبخ آنها گوشت چرخ کرده به کار می رود را مورد بررسی قرار دهیم.

کوفته تبریزی:

کوفته تبریزی همانطور که از نامش پیداست، غذای محلی شهر تبریزی است و آذری زبان های عزیز تبحر خاصی در پخت این غذای لذیذ و خوش طعم دارند. در تهیه این غذا از مواردی مثل گوشت چرخ کرده با لپه، بلغور، برنج و پیاز استفاده می شود. سبزی های معطر مانند مرزه، رب گوجه فرنگی، زعفران و فلفل سیاه نیز از افزودنی ها و چاشنی های این غذا به شمار می روند.

لازانیا با گوشت چرخ کرده:

برای ناهار و در جواب ” ناهار چی بپزم؟” مادران، لازانیا با گوشت چرخ کرده می تواند پاسخی در خور باشد! این غذا که با سس گوشت مخصوص که بین چند لایه پاستای ورقه ای قرار دارد، درست می شود، می تواند حتی کودکان بد غذا و ایراد گیر را نیز به خوردن کامل وعده ناهار وادار کند.

ناهار چی بپزم با لازانیا ناهار چی بپزم با لازانیا

در تهیه این غذا از قارچ، ادویه های مختلف مانند اویشن ، فلفل سیاه و چند نوع پنیر استفاده می شود.

عدس پلو:

” ناهار چی بپزم؟”، جواب ساده است: ” عدس پلو!”. یکی از غذا های خوشمزه و مجلسی که می توان با استفاده از گوشت چرخ کرده تهیه کرد، همین عدس پلو می باشد. در تهیه این غذا از برنج آبکش شده، کشمش، عدس، گوشت چرخ کرده و پیاز استفاده می کنند. این غذای خوش طعم، همواره یکی از پای ثابت های نذورات بوده است و می توان آن را غذایی نوستالژیک نیز نامید. اگر شما نیز از طرفداران عدس پلو هستید، می توانید آن را به عنوان ناهار برای خود و اطرافیانتان آماده کنید.

غذا های همراه با گوشت برای ناهار چی بپزم

همانطور که می دانید، گوشت و مرغ بخشی جدا نشدنی از غذاهای ایرانی هستند و می توان پاسخ های متعددی از غذا های همراه با گوشت برای سوال ” ناهار چی بپزم؟” مادر های ایرانی ارائه داد. انواع خورشت، غذاهای کبابی و… می توانند به عنوان پاسخ برای این سوال مطرح شوند.

خورشت قیمه مجلسی:

در بخش های قبلی، به بررسی خورشت قیمه با قارچ پرداختیم اما همه می دانند که طعم اصلی خورشت قیمه مربوط به گوشت خورشتی آن می باشد. معمولا همه خانم های ایرانی نحوه پخت قیمه را بلدند و هر یک در تهیه این غذا نیز مدعی هستند. همانطور که می دانید در تهیه این غذا، از گوشت گوسفندی یا گوساله، لپه، پیاز، رب گوجه فرنگی و لیمو عمانی استفاده می شود. پس ” ناهار چی بپزم؟” ، قیمه

کباب:

ناهار چی بپزم؟، سوال از این ساده تر هم مگر داریم؟! ایران و ایرانی است و کباب! یکی از غذاهای اصیل و جذاب ایرانی، همین چلو کباب است. همین چلوکباب آنقدر تنوع دارد که می توانید وعده های زیادی در طول ماه را با آنها پوشش دهید و از خوردن آنها لذت ببرید.

کباب کوبیده، کباب چنجه، جوجه کباب، کباب برگ، کباب بختیاری، کباب قفقازی، کباب ترش، کباب بناب، کباب دنده، شیشلیک، کباب حسینی، تاس کباب، کباب تابه ای، شامی کباب، کباب سلطانی، کباب کوبیده مرغ، کاسه کباب و کباب زردک اصفهان از دسته غذاهای تحت عنوان کباب هستند. البته که برخی از این غذاها فاقد گوشت گوسفندی و یا گوساله هستند اما ترجیح دادیم که تمامی غذاهای تحت عنوان کباب را یک جا جمع کنیم.

کباب بناب درجه یک خانگی کباب بناب درجه یک خانگی

اگر به دنبال غذای مجلسی برای ناهار هستید و سوال ” ناهار چی بپزم؟” تان در مورد غذای مهمانی و مجلسی است، پیشنهاد می شود کباب کوبیده، کباب برگ و  یا کباب سلطانی را به عنوان غذای خود انتخاب نمایید

آب گوشت (دیزی):

تخت قهوه خانه ها، پیاز در کنار کاسه دیزی و خرد کردن نان! دیزی یکی از اصیل ترین، نوستالژیک ترین و جذاب ترین غذا های ایرانی است. ترکیب گوشت گوسفندی استخوان دار، نخود، لوبیا وسیب زمینی به همراه ادویه های مثل رب گوجه فرنگی و فلفل، یکی از به یادماندنی ترین و مهم ترین غذاهای ایرانی به ارمغان آورده است.

آموزش آنلاین غذای دیزی سنگی آموزش آنلاین غذای دیزی سنگی

طرز تهیه این غذا نیز به شدت ساده و آسان است و شما می توانید آن را بار بگذارید و به سایر کار های خود برسید تا به خوبی جا بیافتد! آبگوشت نیز پاسخ دور از ذهنی برای ” ناهار چی بپزم؟” نبود، اما با اشاره به آن قصد داشتیم تا وزن ایرانی بودن لیست پیشنهادی خود را بیشتر کنیم.

های پیشنهادی با مرغ برای ناهار چی بپزم

” ناهار چی بپزم؟” را می توان به راحتی پاسخ داد، “مرغ!”. ایرانی ها در غذاهای مختلف از مرغ استفاده می کنند و با روش های طبخ مختلف از این نوع گوشت، غذاهای متفاوتی را تهیه می کنند. در ادامه به بررسی غذاهایی که می توان آنها را با گوشت مرغ آماده کرد را بررسی می کنیم.

باقالی پلو با مرغ:

مگر می شود وقتی که می پرسید ” ناهار چی بپزم؟”، پای ثابت مهمانی ها و عروسی ها را فراموش کنید. باقالی پلو را می توان همراه با مرغ، ماهیچه، ماهی و تن ماهی نیز تهیه کرد اما می توان گفت باقالی پلو با مرغ چیز دیگری است. در تهیه این غذا از باقالی، برنج آبکشی شده، گوشت مرغ، زعفران و ادویه های متنوعی استفاده می شود.

اکبر جوجه:

یکی از محبوب ترین غذاهایی که با مرغ طبخ می شود، همین اکبر جوجه است. اگر به شمال کشور سفر کرده باشید، حتما یک بار هم که شده طعم این غذا را چشیده اید.

طرز تهیه اکبر جوجه اصل طرز تهیه اکبر جوجه اصل

طرز تهیه اکبر جوجه را به شکل کامل و مفصل در یک مقاله بررسی کرده ایم، پس اگر می خواهید جواب کاملی برای سوال ” ناهار چی بپزم؟” دریافت کنید، حتما به مقاله طرز تهیه اکبر جوجه مراجعه نمایید

زرشک پلو با مرغ:

یکی دیگر از غذاهای جذاب و مجلسی ایرانی، زرشک پلو با مرغ است. این غذا که طرفداران بی شماری دارد، از گوشت ران و سینه مرغ، برنج زعفرانی و زرشک تهیه می شود. البته این غذا نیز فوت و فنی هایی دارد که اگر رعایت کنید، می توانید از خوردن غذایی خوش طعم و خوش مزه لذت ببرید.

خورشت فسنجان با مرغ:

خورشت فسنجان را می توان هم با گوشت چرخ کرده به شکل کوفته ریزه، هم با گوشت تکه ای گوسفندی و هم با گوشت مرغ تهیه کرد. این خورشت در کنار قیمه و قورمه سبزی،  یکی دیگر از سه ضلع خورشتی اصلی ایرانی است. این خورشت را می توان بر حسب ذائقه به دو روش ترش و شیرین درست کرد. در تهیه این غذا از گوشت مرغ، رب انار، گردو و ادویه های لازم استفاده می شود.

مرغ شکم پر:

مرغ شکم پر نیز از غذا های خوش طعم، سالم و جذاب ایرانی است که می توان نام آن را در پاسخ به سوال ” ناهار چی بپزم؟”، مطرح کرد. در تهیه این غذا از مواردی مثل سبزیجات معطر، هویج، سیب زمینی و ادویه هایی مانند دارچین، زعفران، آب لیمو، نمک و فلفل استفاده می شود.

ناهار چی بپزم با مرغ شکم پر ناهار چی بپزم با مرغ شکم پر

آلو جنگلی، رب انار و سیر نیز می توانند طعم این غذا را دلنشین تر از قبل کنند.

منبع اوکالا
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    با این گرانی برا ما دنده کباب میزاری بی شرف

تبلیغات متنی