کد خبر : 18740

طرز تهیه پاستا | طرز تهیه پاستا با سس گوجه

پاستا غذایی بسیار راحت و اسان است. ابتدا پاستا را به شکل ساده درست کنید و بعد که در پخت ان ماهر شدید می توانید ان را مطابق با سلیقه خود درست کنید و لذت ببرید.

به گزارش ورنداز :

پاستا غذایی بسیار راحت و اسان است. ابتدا پاستا را به شکل ساده درست کنید و بعد که در پخت ان ماهر شدید می توانید ان را مطابق با سلیقه خود درست کنید و لذت ببرید.

مواد لازم:

گوجه فرنگی6 عدد

روغن زیتون3 ق غ

سیر3

حبه ریحان2 ق غ

پنیر پارمزان30گرم

نمک و فلفل به میزان لازم

اسپاگتی350گرم

مرحله اول تهیه پاستا با سس گوجه فرنگی تازه:

برای اینکه پوست گوجه فرنگی را بکنید بهترین راه اینست که ان را داخل اب جوش قرار دهیم. گوجه فرنگی را حدود 10الی 30ثانیه در اب جوش بریزید و بعد از انکه کمی نرم و حالت چروکیده پیدا کردند ان را از اب خارج کنید و داخل اب پر از یخ قرار دهید. بدین صورت پوست گوجه فرنگی ها سریع و به راحتی کنده می شود. بعد از انکه گوجه فرنگی ها حسابی خنک شدند و توانستید ان ها را در دست هایتان بگیرید با یک چاقوی پوست کنی تخم گوجه فرنگی ها را خارج کنید و ان ها را به قطعات یک سانتی متری تقسیم کنید.

مرحله دوم تهیه پاستا با سس گوجه فرنگی تازه:

داخل قابلمه بزرگ دسته داری را تا نیمه اب بریزید و ان را روی شعله زیاد گاز قرار دهید. وقتی اب جوش امد به ان حدود یک قاشق چای خوری نمک اضافه کنید.

اسپاگتی ها را داخل اب در حال جوش بریزید و با چنگال دسته بلندی ان را هم بزنید.

زیر شعله را روی حالت متوسط تنظیم کنید. اسپاگتی ها را به طور مرتب هم بزنید تا به هم نچسبد و بپزند. زمانی که اسپاگتی ها را داخل اب ریختید هرگز نباید در قابلمه را ببندید زیرا اسپاگتی ها خمیر می شوند. حدود هشت الی ده دقیقه زمان دهید تا اسپاگتی ها کاملا مغز پخت شوند. به اسپاگتی های در حال پخت کمی روغن نیز اضافه کنید.

مرحله سوم تهیه اسپاگتی با سس گوجه فرنگی تازه:

در حال اینکه اسپاگتی ها در حال پخت هستند، مقدار کمی روغن داخل قابلمه متوسطی بریزید. قابلمه را روی شعله متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود. تا وقتی روغن در حال گرم شدن است. سیر ها را بردارید و پوستش را بکنید و بعد با سمت ریز رنده، ان را رنده کنید.

حالا سیر های رنده شده را به روغن داغ اضافه کنید و هم بزنید.

اجازه دهید 30ثانیه بماند و تفت بخورد. سیر ها را طور مرتب با قاشق چوبی هم بزنید. مراقب باشید سیر ها به رنگ قهوه ای درنیایند و نسوزند. حالا گوجه فرنگی های قطعه قطعه شده را به سیر ها اضافه کنید و هم بزنید. حدود یک دقیقه که گذشت، به ان نمک و فلفل اضافه کنید و دوباره هم بزنید. اجازه دهید سس حدود سه دقیقه بپزد. فقط هر از گاهی سس را هم بزنید تا ته نگیرد.

مرحله چهارم تهیه اسپاگتی با سس گوجه فرنگی تازه:

وقتی پاستا اماده شد ان را داخل آبکش مناسبی بریزید و بگذارید تا کاملا ابش خارج شود. بعد پاستا را داخل بشقاب و یا هر ظرفی که دوست داشتید بریزید. حالا یک دسته ریحان بردارید و تمیز بشویید و بگذارید تا اب اضافه اش خارج شود و بعد ان را ساطوری خورد کنید و داخل سس بریزید و هم بزنید.

حالا با کمک ملاقه سس را روی پاستاها بریزید و هم بزنید. مقداری پنیر پارمزان را درشت رنده کنید. غذایتان را با ریحان ساطوری شده و پنیر پارمزان رنده شده تزیین کنید و بلافاصله سرو کنید.

شما عزیزان می توانید پنیر پارمزان را حذف و یا با پنیر دیگری جایگزینش کنید. نوش جان

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی