کد خبر : 18616

فرنی اصفهانی | طرز تهیه فرنی

در این مطلب طرز تهیه فرنی برای صبحانه راآورده ایم

به گزارش ورنداز :

در این مطلب طرز تهیه فرنی برای صبحانه راآورده ایم 

فرنی اصفهانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که مانند  عدسی اصفهانی  به عنوان صبحانه سرو می شود، در تهیه این فرنی خوشمزه از شیره انگور یا شیره خرما استفاده می شود که باعث می شود مقوی تر باشد

مواد لازم فرنی اصفهانی
آرد برنج ۳ قاشق غذاخوری
آب ۱ لیوان
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری
شیر ۱ لیوان
شیره انگور یا خرما ۱ قاشق غذاخوری
گلاب و هل (اختیاری) به مقدار لازم

طرز تهیه فرنی اصفهانی

 
 

مرحله اول

برای تهیه فرنی خوشمزه به روش اصفهانی ابتدا شیر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس آرد برنج را به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا آرد برنج به طور کامل درون شیر حل شود و مواد با هم یکدست شوند.

مرحله دوم

پس از اینکه آرد برنج درون شیر حل شد، قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و صبر می کنیم تا شیر به نقطه جوش برسد. در همین حین نشاسته ذرت را با آب ترکیب می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا نشاسته درون آب حل شود.

 
 

مرحله سوم

پس از اینکه شیر به نقطه جوش رسید، ترکیب آب و نشاسته ذرت را به قابلمه اضافه می کنیم، سپس با صبر و حوصله فرنی را به صورت متداوم هم می زنیم تا به غلظت مناسب برسد و به اصطلاح قدیمی ها قوام یابد.

مرحله چهارم

اضافه کردن پودر هل و گلاب به این فرنی اختیاری است، ولی اگر دوست دارید فرنی شما عطر و طعم بهتری داشته باشد می توانید، حدود ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری گلاب و نوک قاشق چایخوری پودر هل هم به فرنی اضافه کنید

مرحله پنجم

البته باید توجه داشته باشید که ترکیب گلاب و پودر هل را قبل اینکه فرنی به غلظت مناسب برسد باید اضافه کنیم و با دیگر مواد به خوبی ترکیب کنیم. پس از اینکه فرنی تقریبا آماده شد می توانیم به سلیقه خود مقدار شیره میوه به آن اضافه کنیم.

 
 

مرحله ششم

بهترین نوع شیره برای این فرنی شیره انگور (  چطوری شیره انگور درست کنیم؟  ) یا شیره خرما است که طعم بی نظیری به این فرنی می دهد. در آخر می توانید فرنی را به صورت گرم سرو کنید، یا اینکه در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس به صورت سرد سرو کنید.

منبع چی شه
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی