کد خبر : 13127

چای نعنا | خواص چای نعنا برای لاغری| خواص چای نعنا

چای نعنا تهیه شده از برگ‌های نعناع فلفلی در فرهنگ خاورمیانه و سایر فرهنگ‌ها در سراسر جهان رایج است. این چای کالری کمی داشته، بنابراین در کمک به کاهش میزان کالری مصرفی و کاهش وزن موثر است.

به گزارش ورنداز :

خواص چای نعنا برای لاغری را بشناسید.

چای نعنا تهیه شده از برگ‌های نعناع فلفلی در فرهنگ خاورمیانه و سایر فرهنگ‌ها در سراسر جهان رایج است. این چای کالری کمی داشته، بنابراین در کمک به کاهش میزان کالری مصرفی و کاهش وزن موثر است. همچنین برای حفظ سالم بودن این چای، میزان قند مصرفی خود را محدود کنید.

محتوای کالری

چای نعنا فلفلی تهیه شده از برگ‌های خشک یا تازه به طور طبیعی کالری پایینی دارد. ۲۳۶ میلی لیتر از این چای حاوی ۲ کالری بوده، در حالیکه همین میزان از نوشابه میوه‌ای دارای ۱۰۱ کالری است؛ بنابراین نوشیدن نوشابه به جای چای می‌تواند موجب افزایش میزان کالری دریافتی شود. اما در عوض نوشیدن دو بار در هفته چای نعنا به جای نوشابه به مدت یک سال باعث کاهش ۱ کیلو و ۳۶۰ گرم از وزن بدن خواهد شد.

محدود کردن قند افزودنی

دم کرده‌ی چای نعنا در فرهنگ خاورمیانه حاوی مقدار زیادی قند افزودنی است. یک رژیم غذایی سرشار از قند باعث افزایش خطر اضافه وزن و چاقی می‌شود، بنابراین طبق توصیه انجمن قلب امریکا، بیشتر از ۶ تا ۹ قاشق چایخوری در روز قند یا شکر مصرف نشود. قند افزودنی فاقد ارزش غذایی است. به جای قند یا شکر می‌توانید از شیرین کننده فاقد کالری استویا یا شیرین برگ استفاده کنید. استویا بسیار شیرین‌تر از قند یا شکر بوده و مقدار بسیار کمی از آن مورد نیاز است.

سایر فواید

برگ‌های نعنا فلفلی حاوی میزان بالایی از روغن‌های ضروری با خواص آنتی اکسیدانی است. این روغن‌ها در زمان تماس با آب به ویژه آب داغ آزاد می‌شوند و خواص آن به چای نعنا انتقال می‌یابد. براساس مطالعه منتشر شده در مجله تحقیق گیاه درمانی، آنتی اکسیدان‌های موجود در چای نعنا خواص ضد میکروبی و فعالیت‌های ضد ویروسی قوی دارند. همچنین روغن نعنای فلفلی ممکن است در کمک به تسکین علائمی مرتبط با سندرم روده تحریک پذیر موثر باشد. طبق مطالعه‌ای در مجله فارماکوگنوزی، روغن نعنا فلفلی تاثیرات ضد میکروبی و ضد آنتی اکسیدانی دارد.

منبع بهداشت
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی