کد خبر : 12925

یارانه | واریز یارانه ها

بر اساس اخرین اخبار درباره یارانه شهریور ، شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است.

به گزارش ورنداز :

واریز یارانه ها

زمان واریز یارانه شهریور

بر اساس اخرین اخبار درباره  یارانه شهریور ، شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و  یارانه شهریور ماه  به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ما گزارشی در حال حاضر نداریم که بخواهند  یارانه‌ های آنها را به جهت اینکه در دهک ۱۰ قرار گرفته‌اند، قطع کرده باشند. علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و پرداخت  یارانه ، بیان کرد: این قانون سه سال پیش مصوب شد و قانون جامعی است که دستگاه‌های متنوعی را مکلف کرده که به این ۳۴ ماده و ۲۹ تبصره توجه و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنند و هر ساله باید گزارش خود از میزان اجرای قانون را به عنوان دستگاه ذی‌نفع، به دبیرخانه و دبیرخانه به صحن علنی مجلس ارائه کند. اخبار  یارانه  ها مختلف را با شماواقتصاد دنبال کنید.

سازمان هدفمندی یارانه ها زمان دقیق واریز یارانه شهریور ۱۴۰۱ و کسر بیست و هفتمین قسط وام کرونای یارانه بگیران را اعلام نکرده است. 

بنا بر سوابق پرداختی ها، یارانه نقدی یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ، به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .

این در حالی است که بیست و هفتمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا به مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه خانوار کسر خواهد شد.

زمان واریز یارانه شهریور ۱۴۰۱

بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها؛ یکصد و سی و نهمین مرحله از یارانه نقدی [۳۰۰ – ۴۰۰ هزار تومانی] مربوط به شهریورماه ، همراه با افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

یارانه شهریورماه ۱۴۰۱ کی واریز میشود؟

گفتنی است، در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، دولت تصمیم گرفت در کنار حمایت از بنگاه های اقتصادی و افراد آسیب دیده، وام یک میلیون تومانی به حساب تمامی ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر واریز کند.

با این تصمیم دولت در مجموع ۲۳ هزار میلیارد تومان وام به حساب یارانه بگیران واریز شد.

سازمان هدفمندی یارانه ها مقرر کرد اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی از یارانه افراد کسر شود.

آغاز کسر اقساط این تسهیلات از تیرماه ۱۳۹۹ بود و شهریور ماه بیست و هفتمین قسط کسر خواهد شد.

کسر بیست و هفتمین قسط وام کرونا از یارانه بگیران

گفتنی است؛ مقرر شده هر ماه مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه هر خانوار کسر شود.

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات کرونایی نیز ۳۰ ماه در نظر گرفته شده است.

یارانه ۲۵۰ میلیون تومانی برای این خانوارها

امیرحسین بانکی پورفرد رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس درباره اینکه کدام یک از تسهیلات اقتصادی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکنون کام مردم را شیرین کرده و کدام یک هنوز به دست مردم نرسیده است، گفت: به موجب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در آبان ماه سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، تسهیلاتی برای خانواده‌ها و مادران پیش بینی شده که تا‌کنون بعضی از آنها به اجرا گذاشته شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین جایزه‌ای که به موجب این قانون مجلس در  اختیار مردم قرار گرفت،  تحقق ماده ۱۲ قانون و اعطای خودرو بود که اسفندماه سال گذشته به اجرا درآمد. به موجب این قانون مادران همزمان با تولد فرزند دوم، از صف ۵ میلیونی ثبت نام کنندگان خودرو جدا شده و در یک صف بسیار کم جمعیت‌تر قرار می‌گیرند تا از اختلاف قیمت کارخانه و بازار که حدودا از ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون جایزه نقدی را در بردارد، بهره مند شوند.

*این مزیت قانون حمایت از خانواده، بدون کوچکترین بار مالی برای دولت، توانسته جایزه نقدی قابل توجهی برای مادران فراهم آورد. البته اگر تعداد مادران از نیمی از خودروهای تولیدی بیشتر باشد، قرعه کشی بین مادران انجام می‌شود که باز هم شانس این مادران، با شانس سایر شرکت کنندگان قابل مقایسه نیست

*دومین جایزه‌ای مجلس در فروردین ماه سال جاری به موجب قانون برقرار کرد، اجرای تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به مبلغ ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای تولد فرزندان اول تا پنجم بود. برقراری این تسهیلات با این مبلغ آن هم به صورت قرض الحسنه برای اولین بار در کشور اجرا شده و بر اساس گزارش بانک مرکزی، تاکنون بیش از  241 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.

* البته طبق قانون یک ضامن معتبر یا سفته برای ضمانت کافی است و سنگ اندازی برخی شعبه ها یا بانکهای عامل نیز مورد توجه جدی بانک مرکزی قرار گرفته است. بانک مرکزی به همین منظور سامانه¬ی مشخصی برای شکایت از این تخلفات اعطای تسهیلات فرزندآوری به نشانی https://crm.cbi.ir/ فراهم کرده است. در هر صورت حجم تسهیلات اعطایی بانک مرکزی تا کنون نشان از تحقق این ماده قانون دارد.

*کسانی که فرزند سوم آنها بعد از ابلاغ قانون جوانی جمعیت به دنیا آمده باشد، حتی اگر قبلا از امکانات دولتی مسکن(مانند مسکن مهر و مسکن ملی) استفاده کرده باشند، می‌توانند مجددا از این امکانات استفاده کنند و اصطلاحا فرم جیم آنها در وزارت مسکن سبز می‌شود. پیش از این، هر خانواده فقط یک بار  می‌توانست از این امکانات استفاده کند و فرم جیم او قرمز می‌شد.

وی تصریح کرد: بنابراین افرادی که فرزند سوم آنها پس از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به دنیا آمده است، می توانند با مراجعه به سامانه وزارت مسکن، گزینه اختصاصی مشمولان قانون جوانی جمعیت را انتخاب کنند و مجددا در طرح های مسکن دولتی ثبت نام کنند.

*به موجب این قانون، کسانی که در شهر‌های کمتر از 500 هزار نفر جمعیت هستند می‌توانند 200 متر زمین بگیرند و کسانی که در شهر‌های بالای 500 هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند می‌توانند در شهر‌های مجاور و یا شهر‌هایی که امکان تأمین زمین وجود دارد واحد مسکونی یا زمین دریافت کنند و در آنجا اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

* تاکنون مردم از این تسهیلات استفاده‌ای نکرده‌اند و دلیل آن تاخیر در تصویب «آیین نامه اجرایی ماده ۴ قانون جوانی جمعیت» است. این آیین نامه هم اکنون در انتظار تصویب در دولت است و پس از تصویب، فرآیند اجرایی آن آغاز و زمین‌ها واگذار خواهد شد و مجلس نظارت ویژه‌ای به اجرای صحیح این بند خواهد داشت.

*این سهام که موضوع ماده ۱۱ قانون مجلس است و آیین نامه ی اجرایی آن در مرداد ماه ۱۴۰۱ در دولت تصویب شد، هم اکنون در انتظار اطلاع رسانی برای ثبت نام عمومی است. به موجب این دستورالعمل، به متولدین ۱۴۰۰ یک میلیون و متولدین ۱۴۰۱ یک و نیم میلیون سهام اختصاص داده می‌شود که تا پیش از ازدواج آنها یا پایان ۲۴ سالگی قابل برداشت نیست. یعنی فرزند در صورت ازدواج و یا نهایتا رسیدن به ۲۴ سالگی می تواند از این سهام و سودهای حاصل از آن استفاده کند.

*سایر مزایای قانون جوانی جمعیت، یا اجرای زمان بری دارد؛ مانند توسعه  خوابگاههای متاهلی در کلیه دانشگاه ها، که در برخی دانشگاهها آغاز شده و البته ساخت و تجهیز آن زمان بر است. یا این که هنوز در انتظار اجرای دولتمردان است. از جمله افزایش حق اولاد و حق عائله مندی کارکنان که بنا بود دوبرابر و یک و نیم برابر شود، در انتظار تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه است  و یا کاهش سن بازنشستگی مادران که هنوز اطلاع رسانی عمومی نشده است.

 

 

منبع 55 آنلاین
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ناشناس

  آیا می‌شود یارانه من اندکی ژاپنی توکيو باشد

 • علی

  سلام کلا یارانه ها را مثل قبل بصورت نقدی پرداخت کنید و مردم وخودتان را به زحمت نیندازید چون مردم خودشان مصرف خودشان را تنظیم می‌کنند وبا یارانه نقدی امورات زندگی خود آز قبیل پرداخت قبوض آب برق وگازراپرداخت میکنن و قرض هایشان را پرداخت می کنند کالا برگ یاکارت اعتباری ندهید به درد نمی‌خورد و مردم را در مخمصه قرار ندهید تواین چهل سال یک بار هم که شده به حرف این مردم فقیر گوش بدهید واز این کار دست بردارید کار شما دولتمداران وقت کنترل بازار و قیمت ها است اگه وقت این موارد را تنظیم وانجام دهید مردم دعا گویتان خواهد شد

 • ناشناس

  سلام میشه یارانه منو ک‌یتیم هستم زود بریزین لازم دارم یکم رحم کنید

 • ناشناس

  سلام.من شوهرم.وام.کرونایی.نگرفتم. همه.گرفتندما.نگرفتم.یارانه.ما راکم.نکنید.مهنموم.میشم.از.شما.یارانه.ما.کم.است.نفری.چهارصدهزارتومان.نیست .ما.شوهرم.بهزستی.میگره.یارانه.ما.پنجاه .صدهزار.تومان.است.الان.چند.وقت. است.از.وقتی.که.سیصد.هزار.تومان.چهارصدهزارتومان.شودمایارانه.ماهمان.واریز.میشه.چیکار.کنم.

 • ناشناس

  نقدی پرداخت شود ازطرف رییس اداره‌کل

 • ناشناس

  سلام ،چجوری حساب کردین که یارانه ما رو قطع کردین ،وقتی منو بچه هام گردش حساب نداریم سالی حالا یه ۱۰۰تومن بیاد تو حسابم ۵ماهه که یارانه ما قطع شده

 • مسعود زارعی گوهرگوش

  با سلام و به خدمت ریاست جمهوری و سازمان یارانه‌ها ازشما تقاضا دارم و خواهشمندم وخواهش میکنم یارانه ها ومعشتی قطع نه کنی یاکالابرک ندی مردم پول نیاز دارن اگه قطع باشه باشه باله جاش کالابرک بدی مردم وموره زندگی شأن باچی بگذراند پول برق آب کار تلفن قرض از کجا بدن خواهش میکنم و خواهشمندم یارانه معیشتی را همان نقدی بدی تا مردم زندگی شأن می‌سازم خواهش میکنم خواهش میکنم یارانه ها نقدی بدی ممنون از لطفتون تشکر

 • ناشناس

  سلام لطفا یارانه رو همین نقدی بدین مردم هزارتا گرفتاری دارن شاید یکی برنج و روغن نخواد بخوااد یه قرضی رو بده پول اب و برقی بده انصاف نیست ک با مردم اینجوری میکنید والا،، همین نقدی پرداخت کنید خواهشااا

 • ناشناس

  سلام برای ماخانمای خاندارهم فکری بکنید، نه فقط مادرا، ماکه بچه دارنشدیم بایدچیکارکنیم؟؟؟ 😢☹️

 • ناشناس

  خجالت بکشین با موضوع یارانه همه را اسکل کردین.

 • ناشناس

  من یه سرپرست خانوار هستم بایارانه من چطور بدونم از پس این زندگی بربیام یعنی شما با ۹۰۰ که پول یه بارونیه خجالت نمیکشبد همینم قطع کنید . نسل شما منقرض بشه

تبلیغات متنی