کد خبر : 12876

رابطه جنسی | رابطه نامشروع

از گذشته تاکنون جرائم منافی عفت مانند رابطه نامشروع بـه دلیل تعرض بـه زندگی مادی و معنوی افراد از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

به گزارش ورنداز :

در هر جامعه با وجود فرهنگ و سنت گوناگون برخی رفتار یا اعمال به‌گونه‌ای هستند که ارزش‌های اخلاقی و عرف مردم جامعه و نظم عمومی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. حساسیت روی این موضوعات تا جایی پیش می‌رود که قانون انجام آن‌ها را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات در نظر گرفته است. از جمله این موارد جرائم جنسی یا برقراری رابطه نامشروع که رفتاری منافی با عفت عمومی توسط افراد در جامعه است را می‌توان نام برد. در این مطلب به موضوع رابطه جنسی در مکان عمومی می‌پردازیم.

تعریف جرم

برای تحقق هر جرمی شرایطی نیاز است که اتفاق افتد تا آن جرم اثبات گردد. از جمله شرایط اصلی تحقق جرم برقراری رابطه نامشروع, احراز کردن عدم وجود رابطه زوجیت مابین افراد مرتکب جرم است.

ارتباط جنسی زوجین در  انظار عمومی همان رابطه نامشروع است؟

گرچه مصادیق رابطه نامشروع را حاکم عرف تعیین می‌کند اما قانون‌گذار در قوانین سخت‌گیرانه‌تر برخورد نموده است. در قوانین اعلام‌شده هر عملی که با عفت عمومی در منافات باشد حتی در حد یک بوسیدن هم جرم تلقی می‌شود. همچنین مجازات مخصوص به خود را دارد. طبق قانون مجازات اسلامی برقراری رابطه‌ای نامشروع با هر فرد نامحرم مجازات شدیدی در پی دارد. چرا که هیچ فردی در جامعه نباید مصادیق فساد را رواج دهد. همچنین بر طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی ارتباط جنسی یک زوج در انظار عمومی عملی حرام است که جرم تلقی شده و مجازاتی برابر با برقراری رابطه نامشروع را در پی خواهد داشت. از دیگر مواردی که در رابطه با رابطه نامشروع می‌توانید مطالعه کنید مطلب رابطه نامشروع در خودرو چه مجازاتی دارد؟ است.

مجازات ارتباط جنسی یک زوج در ملأعام چیست؟

اگر در یک مکان عمومی زن و مردی اقدام به رابطه زناشویی کنند یعنی جرم ارتباط جنسی یک زوج در ملأعام صورت می‌پذیرد. با توجه به مشهود بودن جرم بر طبق ماده ۶۳۸ قانون تعزیرات حکومتی, مرتکبین به مجازاتی برابر با حبس به مدت ۱۰ روز تا ۲ ماه به همراه ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شوند. حال اگر زوجین تنها عملی مرتکب شوند که با عرف عمومی جامعه متغایر است از جمله بوسیدن یکدیگر در مکان عمومی جرم آن‌ها کیفری نبوده و مجازاتشان حبس به مدت ۲ روز تا ۲ ماه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق است. همچنین هر فردی که در انظار عمومی بدون حجاب شرعی وارد شود مجرم بوده و مجازاتش از ۱۰ تا ۲ ماه زندان و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

 
منبع منیبان
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    شلاق زدن حتی به حیوانات هم در خارج از کشور جرم است .......حالا درکشور ما دادگاه و قاضی حکم به شلاق زدن به یک انسان میدهد .... !!!!! تفاوت شعور و آگاهی ورعایت فضایل انسانی تا این حد .....!!!!!

  • ناشناس

    این اسکول که درباره کشورهای دیگه حرف میزنه بایدهمونجازندگی کنه نه اینجا!

  • ناشناس

    اینجا و اینجا ندارم انسان انسانه حیوان حیوان مکان مکانه و قانون قانون و ما همه آفریده خدا هستیم و خودخواهها باید برن فرزند های مختلف خودشون روبه ثولابه بکشن \\همه ما آدمها میدونیم چطور حفظ آبرو کنیم

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی