کد خبر : 12264

آتیلا پسیانی | بیگوگرافی آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی (زاده ١٠ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و فرزند جمیله شیخی است.

به گزارش ورنداز :

آتیلا پسیانی  (زاده ١٠ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و فرزند جمیله شیخی است.

آتیلا پسیانی متولد سال 1336 در تهران است , لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دارد , وی فرزند «جمیله شیخی» و همسر «فاطمه نقوی» بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر است.
مادرش مرحوم جمیله شیخی بازیگر سینما و تلویزیون بود.دو فرزند دارد ، یک پسر و یک دختر ، دخترش ستاره نیز بازیگر است .
بازی در تئاتر را از سال 1356 و حضور جلوی دوربین را از سال 1357 با فیلم کوتاه «سکوت و سلام»، همکاری «شاهرخ غیاثی» تجربه کرد و همینطور بازی در سینما را از سال 1360 با «عفریت»، همکاری «فرشید فلک نازی» شروع کرد.
 
فاطمه نقوی
همسر  آتیلا پسیانی

بیوگرافی آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی بازیگر متولد 10 اردیبهشت سال 1336 در تهران است او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. مادرش جمیله شیخی یکی از بازیگران معروف ایرانی بوده است.

مادرش جمیله شیخی هنرپیشه سینما، تلوزیون و تئاتر و همسرش فاطمه نقوی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. او یک دختر به نام ستاره و یک پسر به نام خسرو دارد که هر دوی آنها بازیگر تئاتر هستند. آتیلا پسیانی فارغ التحصیل کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگه تهران است.

شروع فعالیت هنری

بازی را از تئاتر و از سال 1356 آغاز کرد و بازی در سینما را هم از سال 1360 با فیلم عفریت به کارگردانی فلک نازی شروع کرد.

بیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

فاطمه نفوی متولد سال 1333 در تهران است و لیسانس روانشاسی کودک از مدرسه عالی شمیران دارد، او بازیگر سینما و تئاتر است، بازی در تئاتر را از سال 1356 و حضور در فیلم کوتاه سکوت و سلام در سال 1357 تجربه کرد و بازی در سینما را از سال 1360 با عفریت شروع کرد.

بیوگرافی ستاره پسیانی دختر آتیلا پسیانی

ستاره پسیانی متولد سال 1361 در شهر تهران است، او بیش از 15 سال است که بازیگر است و بیشتر کار تئاتر می کند و در سینما و تلویزیون کمتر فعالیت می کند، او در سال 1388 جایزه بهترین بایگر زن را در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر را برد.
 
آتیلا پسیانی
 

بیوگرافی جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی

جمیه شیخی متولد سال 1309 در تبریز بود و آخرین فرزند خانواده بود که آواز و اپرا را آموخت و سپس وارد تئاتر و سینما شد. او بقدری عاشق تئاتر شد که باعث قید اپرا را بزند. او سال 1335 ازدواج کرد و در سال 1336 در نمایشنامه پدر برای نخستین بار در صحنه ظاهر شد. پس از مدتی همسر فوت کرد و او با آتیلای یک ساله تنها شد و تلویزیون را برای ادامه کار هنری اش انتخاب کرد و هفته ای یک نمایشنامه را به صورت زنده اجرا می کرد.

آتیلا پسیانی

جمیله شیخی همزمان با کار در تلویزیون در تئاتر‌های مختلف نیز برنامه اجرا کرد و با کارگردان‌هایی چون حمید سمندریان‌، علی نصیریان‌، عزت الله انتظامی‌، داوود رشیدی‌، رکن‌الدین خسروی‌، عباس مغفوریان‌ و جعفر والی همکاری کرد:« اولین کار تلویزیونی‌ام نمایشنامه‌ای بود به نام «مادر» به کارگردانی حمید سمندریان. در آن زمان ۲۹ سال داشتم و اکثر خانم‌ها دوست داشتند، نقش جوان‌ها را بازی کنند ولی برای من جوان و پیر اهمیتی نداشت و با کمال میل این نقش را پذیرفتم.»

آتیلا پسیانی

 
آتیلا پسیانی در کنار نوید محمدزاده

شغل دوم آتیلا پسیانی

او به دلیل اینکه مدتی کم کار شده بود و مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه ایرانشهر با او همکاری نمی کرد تصمیم گرفت که یک مغازه باز کند.

او همچنین گفت: تماشاخانه ایرانشهر اعلام کرده سال 93 نمی تواند به من سالن بدهد و باید تا اوایل سال 94 منتظر بمانم. در برنامه نیم سال اول تئاتر شهر هم که جایی نداشتیم، به همین دلیل فکر می کنم سال 93 خیلی برای من سال تئاتر نباشد و من هم این موضوع را به فال نیک گرفتم و می خواهم مغازه باز کنم!

فعالیت خیرخواهانه

او به عنوان سفیر انجمن خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی در هفته جهانی نقص ایمنی معرفی شد.

عکس آتیلا پسیانی و نوه اش

منابع : نمناک ، فتوناز ، ویکی پدیا

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی