کد خبر : 19927

دعا صبح | دعا شروع صبح

چند دعای پر برکت را برای شروع صبح در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

چند دعای پر برکت را برای شروع صبح در این مطلب میخوانید 

دعا برای شروع روز 

امام صادق (ع) فرموده اند: برخی دعاهاست که اگر کسی خواندن آن را در وقت خود فراموش کند، بهتر است قضای آنرا به جا بیاورد. از جمله این دعا که دعایی برای شروع یک روز خوب است و باید هروز بعد از بامداد، 10 مرتبه خوانده شود:

«لا اله الاالله وحده لا شریک له، له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و یمیت و یحیی و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر»

(معبودی جز خدا نیست، تنهاست. شریکی ندارد. مالکیت و ستایش از آن اوست. زنده می کند و می میراند. می میراند و دوباره زنده می کند. زنده ای است که نمی میرد. تمام نیکیها به دست اوست و بر هر چیزی تواناست.)«اعوذ بالله السمیع العلیم»

«به خداوند شنوای دانا پناهنده می شوم.»

  • بهترین دعا برای شروع روز از امام صادق (ع)

در بحارالانوار از امام صادق (ع) روایت شده که چون بامداد می شد، على بن الحسین (ع) دعای زیبا برای شروع روز می خواند که این چنین بود:

أَبْتَدِئُ یَوْمِی هَذَا بَیْنَ یَدَیْ نِسْیَانِی وَ عَجَلَتِی بِسْمِ اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّه

من روز خود را پیش از آنکه خدا را فراموش کنم و از یاد او بچیز دیگرى شتاب کـنم بنام او آغاز مى کنم، بنام خدا و آنچه خدا خواهدو در ادامه فرمودند: هر بنده ای که چنین کند او را از آنـچـه در آن روز فـراموش کند بس باشد. (یعنى چون روز رابا نام خدا شروع کرده، این ذکر به او کمک می کند.)

آورده اند که، امام صادق (ع) به یکى از یاران خود فرمود: هنگامی که خواستى به محل کارت بروى ابتدا به مسجد برو و 2 یا 4 رکعت نماز بخوان، سپس بگو:

غَدَوْتُ بِحَوْلِ اللهِ وَ قُوَّتِهِ وَ غَدَوْتُ بِلاَ حَوْل مِنِّی وَ لاَ قُوَّة بَلْ بِحَوْلِکَ وَ قُوَّتِکَ یَا رَبِّ. اللَّهُمَّ إِنِّی عَبْدُکَ أَلْتَمِسُ مِنْ فَضْلِکَ کَمَا أَمَرْتَنِی فَیَسِّرْ لِی ذَلِکَ وَ أَنَا خَافِضٌ فِی عَافِیَتِک.(صبحگاه خارج شدم به نیرو و توان الهى، و صبحگاه خارج شدم بدون نیرو و توان خودم، بلکه پروردگارا! به نیرو و توان تو، خدایا! بنده تو هستم، همچنان که امر کردى از فضلت خواستار مى شوم، پس آن را برایم آسان گردان، در حالى که در سلامتى ات فرو رفته باشم.)

دعا برای شروع روز جدید و افزایش روزی

برخی ذکرها هم هستند که می توانید بعد از بیدار شدن، به عنوان دعایی برای شروع یک روز خوب بخوانید. ذکر «اعوذ بالله السمیع العلیم»

(به خداوند شنوای دانا پناهنده می شوم)

به عنوان دعای شروع روز و دعا برای افزایش روزی بسیار مجرب است.

  • دعای شروع کننده روز و افزایش رزق و روزی

در شروع روز به منظور وسعت رزق و روزی، از شب شنبه، هر شب 3 مرتبه و شب جمعه ۸ مرتبه سوره واقعه را بخوانید و این کار را 5 مرتبه در هفته بجای آورید .

قبل از هر بار خواندن سوره این دعا را بخوانید که تاثیر فوق العاده ای دارد:

اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ. دَعْوَتَنَا مِنْ غَیْرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِیحَتِین الفَقرا وَالدِّینِ وَاِدْفَعْ عَنِّی هَذَیْنِ بِحَقِّ الامَامِیْن الحسن وِالحُسَین بِرَحْمَتِکَ یاارحم الراحمین.

دعای زیبا برای شروع روزمی توانید از این دعا به عنوان دعای قشنگ برای شروع روز استفاده کنید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلـلّـهُـمَ اجـْعَـلْ صَـبَـاحَـنـَا
صَـبـَاحَ الْـاَبـْـــــرَار
وَ لـَـا تَــجْــعـَـلْ صَـبـَاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الْـاَشَـــــرَار

اَلـلّـهُـمَ اجـْعَـلْ صَـبَـاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـْمـَقـْبـُولـِیـن
وَ لـَـا تَــجْــعـَـلْ صَـبـَاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـْمـَرْدُودِیــــن

اَلـلّـهُـمَ اجـْعَـلْ صَـبَـاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـْصّـَالـِحـِیـن
وَ لـَـا تَــجْــعـَـلْ صَـبـَاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـْطّـَالـِحـِیـن

اَلـلّـهُـمَ اجـْعَـلْ صَـبَـاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـْخـَیْـرِ وَ السَّعـَادَة
وَ لـَـا تَــجْــعـَـلْ صَـبـَاحَـنـَا
صَـبَـاحَ الـشَّـرِ وَ الْشِّـقـَاوَة

آمین یا رب العالمین

منبع مینویسم
ارسال نظر

تبلیغات متنی