کد خبر : 30128

ترفند خانه داری | ترفند استفاده از فلفل در شستن لباس

شستن لباس با ماشین لباسشویی یک کار روزمره برای بسیاری از افراد است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید این کار را به صورت حرفه‌ای و باکیفیت انجام دهید؟ 

به گزارش ورنداز :

ترفند شستن لباس

شستن لباس با ماشین لباسشویی یک کار روزمره برای بسیاری از افراد است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید این کار را به صورت حرفه‌ای و باکیفیت انجام دهید؟ شستشوی صحیح لباس نه تنها به تمیزی و ماندگاری آن‌ها کمک می‌کند، بلکه از اتلاف وقت، انرژی و پول شما نیز جلوگیری می‌کند.
 

در میان ترفندهای مختلف خانه‌داری، استفاده از مواد طبیعی و بدون ضرر برای شستشوی لباس همیشه مورد توجه بوده است. شاید باورتان نشود اما فلفل سیاه ، ادویه‌ای که در آشپزی کاربرد فراوانی دارد، می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در شستشوی لباس‌ها نیز داشته باشد.

 

دلیل استفاده از فلفل سیاه در چرخه شست و شو

اگر لکه‌های لباس‌هایتان از بین نمی‌روند، اگر لباس‌های شما تغییر رنگ داده‌اند و... برای یک بار هم که شده روش شستشوی لباس‌هایتان را با فلفل امتحان کنید. دلیل استفاده از فلفل سیاه برای شستشوی لباس عبارتند از:از بین بردن لکه‌های باقی مانده روی لباس

سالهاست افراد از فلفل سیاه به عنوان راهی برای از بین بردن لکه‌های باقی مانده روی لباس استفاده می‌کنند. شواهد نشان می‌دهد این ادویه داخل ماشین لباسشویی به عنوان "کاغذ سنباده" عمل می‌کند. بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای مراقبت از لباس باشد.

جلوگیری از خرابی و فرسودگی لباس‌ها

استفاده از فلفل مانع از پوسیدگی و فرسودگی تدریجی لباس می‌شود. باید بدانید باقی ماندن ذرات ریز مواد شویند لابلای بافت لباس‌ها هنگام شستشوی آنها به تدریج موجب پوسیدگی بافت پارچه می‌شود.

برای جلوگیری از فرسودگی لباس‌ها در ماشین لباسشویی یک قاشق چایخوری فلفل بریزید و با کمترین درجه حرارت لباس‌ها را بشویید، فلفل کمک می‌کند که ذرات کوچک مواد شوینده از پارچه خارج شده و داخل آن باقی نماند.توجه داشته باشید که فلفل سیاه تاثیری زیادی در محو کردن لکه‌های تیره مانند آبی یا سیاه دارد. پس آیا تا بحال این ترفند شست و شو را امتحان کرده‌اید؟ البته به خاطر داشته باشید که این ترفند را افراد قدیمی توصیه کرده‌اند و اطمینان کامل در مورد کارایی آن وجود ندارد.

می‌توانید زمانی که لباس‌های رنگی را می‌شویید آن را امتحان کنید اما از استفاده آن روی لباس‌های سفید یا رنگ روشن خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد لکه‌های نامطلوب می‌شود.

حفظ رنگ لباس‌ها

استفاده از فلفل سبب می‌شود رنگ لباس‌های شما حفظ شود. حتی اگر لباسهایتان تغییر رنگ داده و رنگ و رو رفته شده‌اند، هنگام شستشوی آنها یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را به شوینده‌های لباسشویی معمول خود اضافه کنید و با آب سرد لباس‌ها را بشویید. پس از شستشو متوجه می‌شوید که لباس‌های شسته شده به رنگ اصلی خود باز می‌گردند.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع ترفند باز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی