کد خبر : 3422

سلامت

مصرف سرکه سیب برای از بین بردن ویروس ها توصیه می شود.

به گزارش ورنداز :

سرکه سیب خواص بی نطیری دارد؛ ازجمله نابودی باکتری ها و ویروس ها توسط این سرکه پرمصرف انجام می شود.

تارا امیدی کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به این‌که سرکه سیب با خواص ضد باکتریایی و ویروسی می‌تواند در نظات‌های امروزی که برعلیه کرونا انجام می شود، مؤثر باشد، در رابطه با خواص دیگر آن اظهار کرد: یکی‌از فواید سرکه سیب برای سلامتی، خاصیت ضد درد آن در مواقع دل‌درد است، وقتی دچار دل‌درد می‌شوید نوشیدن مخلوط سرکه‌ سیب و آب به درمان آن کمک می‌کند، چراکه این ماده دارای خواص ضدباکتری و ضد ویروسی است.

وی ادامه داد: هر ورزشکاری نیاز به یک تسکین‌دهنده‌ قوی برای دردهای عضلانی دارد، برخی بر این باورند که به خاطر وجود استیک‌ اسید در سرکه‌ سیب استفاده‌ موضعی از آن می‌تواند دردهای عضلانی را آرام کند، اگرچه هنوز از نظر علمی ثابت نشده اما استفاده‌ از آن در هنگام وجود دردهای عضلانی خالی از فایده نیست.

مبارزه سرکه سیب با انواع حساسیت‌ها

امیدی در رابطه با مبارزه این ماده غذایی با انواع حساسیت‌ها عنوان کرد: چه خارش پوست شما به علت نیش پشه یا پیچک سمی باشد چه حساسیت به برگ یک گیاه خاص، سرکه‌ سیب می‌تواند این آثار دردناک و ناراحت‌کننده را از بین ببرد، مقداری از این سرکه را روی محل خارش بمالید و منتظر بمانید که سرکه‌ سیب کارش را انجام بدهد.

این کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به این‌که آمارها نشان می‌دهد تعداد مبتلایان به دیابت در جهان حدود ۳۴۶ میلیون و در ایران حدود چهار میلیون نفر است، تصریح کرد: با توجه به این عدد بزرگ، هر اقدام پیشگیرانه‌ کوچک می‌تواند مفید باشد، درحالی که یکی‌از فواید سرکه‌ سیب پیشگیری از دیابت است، به طوری که تحقیقات نشان می‌دهند که خوردن سرکه‌ سیب به بهبود حساسیت انسولین، به خصوص در افرادی که در برابر انسولین مقاوم هستند، کمک می‌کند و می‌تواند از دیابت نوع ۲ پیشگیری کند یا حداقل آن را به تأخیر بیندازد.

وی با اشاره به این‌که سرکه‌ سیب یک ماده‌ کاملاً طبیعی برای درمان گلودرد است، افزود: یک‌چهارم فنجان سرکه‌ سیب را با همین مقدار آب گرم ترکیب کنید و آن را قرقره کنید، این کار یک فضای اسیدی به وجود می‌آورد که میکروب‌های عامل سرماخوردگی را از گلوی شما می‌زُداید، البته یکی دیگر از این ترکیب‌ها آب‌گرم، سرکه‌ سیب، فلفل قرمز و عسل است که باید آن را نوشید.

امیدی با اشاره به این‌که هیچ‌چیزی خسته‌کننده‌تر و ناراحت‌کننده‌تر از گرفتگی بینی نیست، عنوان کرد: با سرکشیدن مخلوط آب و سرکه‌ سیب، سینوس‌های خود را پاک کنید و نفس راحت بکشید، همان‌طور که سرکه‌ سیب از فعالیت باکتری‌های رشددهنده‌ میکروب‌های عامل گلودرد جلوگیری می‌کند، می‌توانید از رشد باکتری‌های سینوس‌های‌ خود جلوگیری کنید و علاوه‌بر این پتاسیم موجود در سرکه‌ سیب می‌تواند بلغم‌هایی که در بینی شما خانه کرده‌اند را کوچک و در نهایت سینوزیت شما را درمان کند.

وی ادامه داد: قبل از مصرف غذا، به خصوص زمانی که می‌دانید با خوردن غذا دچار سوء هاضمه می‌شوید، مقداری سرکه‌ سیب بخورید یا از این روش سنتی، یک قاشق عسل و یک قاشق سرکه‌ سیب را با یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و ۳۰ دقیقه پیش از غذا بنوشید، استفاده کنید.

امیدی با اشاره به این‌که سرکه‌ سیب می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، عنوان کرد: استیک اسید موجود در سرکه‌ سیب، اشتهای شما را پایین می‌آورد، متابولیسم بدن را بالا می‌برد و میزان حفظ آب بدن را کاهش می‌دهد و دانشمندان نیز عقیده دارند که سرکه‌ سیب از هضم نشاسته در بدن جلوگیری می‌کند و همین باعث می‌شود که کالری بسیار کمتری وارد جریان خون شود.

وی ادامه داد: سرکه‌ سیب برای رگ‌های واریسی بسیار سودمند است زیرا میزان گردش خون را در دیواره‌ رگ‌ها بالا می‌برد و به خاطر خاصیت ضدالتهابی خود، تورم رگ‌ها را کاهش می‌دهد.

نحوه مصرف سرکه‌ سیب

امیدی با اشاره به این‌که ترکیب ضدباکتریایی و ضد قارچی سرکه‌ سیب آن‌را به یک ماده‌ طبیعی فوق‌العاده برای درمان قارچ پوستی و پا تبدیل کرده است، عنوان کرد: هر روز دو بار این سرکه را روی نواحی قارچی بمالید، همچنین مخلوط نارگیل و روغن پونه کوهی برای از بین بردن قارچ بسیار مفید است.

وی ادامه داد: مالیک اسید موجود در سرکه‌ سیب یک اسید ضد ویروس قوی است و شاید یکی‌از دلایل اینکه افرادی که به صورت روزانه سرکه‌ سیب می‌خورند کمتر دچار سرماخوردگی می‌شوند، علاوه بر این، گفته می‌شود که سرکه‌ سیب خام و تصفیه نشده برای سیستم لنفاوی بدن مفید است و می‌تواند به شست‌وشوی غدد لنفاوی و از بین بردن مخاط کمک کند.

منبع رکنا
ارسال نظر