کد خبر : 30776

کالابرگ | افزایش کالابرگ

در شرایطی که تورم و گرانی سفره اقشار ضعیف جامعه را خالی کرده و قدرت خرید آنها را به شدت کاهش داده است، دولت طرح توزیع کالابرگ الکترونیک را به عنوان راه حلی برای حمایت از این اقشار ارائه کرده است. این طرح با استقبال گسترده مردم روبرو شده و تاکنون بیش از 53 میلیون نفر از آن بهره‌مند شده‌اند. در این متن به بررسی این طرح، مزایا و چالش‌های آن و همچنین نظرات برخی از مسئولین در مورد آن می‌پردازیم.

به گزارش ورنداز :

افزایش کالابرگ

در شرایطی که تورم و گرانی سفره اقشار ضعیف جامعه را خالی کرده و قدرت خرید آنها را به شدت کاهش داده است، دولت طرح توزیع کالابرگ الکترونیک را به عنوان راه حلی برای حمایت از این اقشار ارائه کرده است.

این طرح با استقبال گسترده مردم روبرو شده و تاکنون بیش از 53 میلیون نفر از آن بهره‌مند شده‌اند.

در این متن به بررسی این طرح، مزایا و چالش‌های آن و همچنین نظرات برخی از مسئولین در مورد آن می‌پردازیم.علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تخصیص  کالا برگ الکترونیک  به اقشار ضعیف جامعه حرکت خوبی از طرف دولت بود که با استقبال گسترده مردم همراه شد.

نکته مهم اینجا است که با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی اقشار ضعیف جامعه باید تخصیص کالابرگ الکترونیک همچنان استمرار پیدا کند تا شاهد شرایط مطلوب‌تر و بهتر اقشار ضعیف جامعه باشیم. احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت، در هفته گذشته اعلام کرد با توجه به استقبال ۶۰ میلیون نفری از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی و تاثیر مثبت آن بر طبقات ضعیف و متوسط جامعه، اهتمام دولت تامین منابع لازم برای ادامه طرح است.پیشتر ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، نیز درباره طرح کالابرگ الکترونیک گفته بود: «هزار فروشگاه به این سامانه متصل و از حدود ۶۱ میلیون ایرانی واجد شرایط، بیش از ۵۳ میلیون نفر از طرح فجرانه یا همان  این تسهیلات الکترونیک برخوردار شده‌اند.»او همچنین تاکید کرده بود: «آنچه مهم است اینکه باید دهک‌های پایین شناسایی شوند تا افراد بهتر از این طرح بهره ببرند. البته با توجه به سامانه‌هایی که برای تعیین دهک‌بندی وجود دارد، این طرح تاکنون در تعلق گرفتن به جامعه هدف موفق بوده است.» 

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماع در پاسخ درباره‌ی این موضوع بیان کرد این طرح در طول سه‌ماه کمترین مشکل را داشت و با موفقیت به سرانجام رسید.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع شهر خبر
ارسال نظر

تبلیغات متنی