کد خبر : 9160

کارایی | طول روز

ممکن است کار کردن هرروزه برای شما سخت باشد، چه برسد به وقتی که انگیزه‌ای برای انجام کار ندارید. حالا در تیک‌تاک ترفندی برای کار کردن ارائه شده که 156 میلیون بازدید داشته است. اسم این روش چهارربع است.

به گزارش ورنداز :

ممکن است کار کردن هرروزه برای شما سخت باشد، چه برسد به وقتی که انگیزه‌ای برای انجام کار ندارید. حالا در تیک‌تاک ترفندی برای کار کردن ارائه شده که 156 میلیون بازدید داشته است. اسم این روش چهارربع است. روش چهارربع باعث می‌شود که شما روز خود را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. این کار به مدیریت زمان کمک می‌کند و می‌توانید در بهترین زمان کارهایتان را انجام دهید. 

روش چهارربع قبلاً به عنوان درمانی در مدیریت زمان و انگیزه استفاده می‌شد ولی به تازگی در تیک‌تاک مطرح شده است. اگر این روش را به درستی انجام دهید می‌تواند در بهبود سلامت روان شما هم اثر بگذارد. 

 روش چهارربع چیست؟ 

 در روش چهارربع در واقع روز کاری شما به چهار بخش تقسیم می‌شود. منظور از ربع در اینجا 15 دقیقه نیست و یک بخش است. این بخش‌ها عبارت‌اند از: صبح، اواخر صبح، اوایل عصر و اواخر عصر. بخش صبح بین ساعت 5 تا 9 صبح است. اواخر صبح از 10 تا یک ظهراست. اوایل عصر از 2 تا 7 بعدازظهر است و اواخر عصر از 7 به بعد است. به جای کار کردن پشت‌سرهم ساعات کاری خود را به چند بخش تقسیم کنید. با استفاده از این روش شما همیشه با انگیزه تازه کارتان را شروع می‌کنید. 

کارشناسان می‌گویند با این روش می‌توانید در ساعات مشخص استراحت کنید و وقتی که دوباره کارتان را شروع می‌کنید انگیزه داشته باشید. این روش مخصوصاً برای کسانی که دورکاری می‌کنند و می‌بایست در طول روز فشار کاری بیشتری را تحمل کنند بسیار مفید است. 

روش چهارربع به شما کمک‌ می‌کند که قبل از شروع بخش کاری جدید کمی استراحت کنید و از حالت فرسودگی و خمودگی رها شوید. یکی دیگر از مزایای این روش این است که به شما یاد می‌دهد مدیریت زمان داشته باشید و کارهایتان را اولویت‌بندی کنید. همچنین می‌توانید کارهایی را که فکر می‌کنید به انرژی بیشتری نیاز دارند به اول بخش بعدی موکول کنید و با انرژی تازه کارتان را شروع کنید. 

 

منبع ۵۵ آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی