کد خبر : 883

آشپزی حرفه ای با انجام نکات ساده

فرنی یکی از دسرهای سبک و بسیار خوشمزه است که افراد در تمام سنین طرفدار آن هستند. در تهیه فرنی قلق هایی وجود دارد که تاثیر زیادی در خوشمزه تر شدن آن دارد.

به گزارش ورنداز :

راز خوشمزه شدن  فرنی  و ترفندهای پخت بهتر آن

فرنی یکی از دسرهای بسیار پرطرفدار در ایران است که معمولا با  آرد برنج ، شیر و آجیل تهیه و سرو می‌ شود. فرنی در واقع نوعی پودینگ محسوب می‌شود و بافت آن خامه‌ای و دستور تهیه آن بسیار ساده است اما برای تهیه آن باید تعدادی نکته ریز را رعایت کنید تا فرنی یکدست و لطیفی داشته باشید.

استفاده از آرد برنج مرغوب

برای تهیه یک فرنی خوشمزه باید از آرد برنج مرغوب و تازه استفاده نمایید زیرا تازه بودن آرد برنج در رنگ و عطر فرنی تاثیر فوق‌العاده ای دارد.

آرد برنج

استفاده از شیر سرد

برای اینکه ظاهر و طعم فرنی شما خوب باشد و گلوله گلوله نشود، آرد برنج را حتما باید در شیر سرد حل کنید. اگر شیر گرم یا داغ باشد، آرد برنج به درستی باز نخواهد شد. وقتی آرد برنج را در شیر سرد به خوبی هم زدید، آن را بر روی حرارت قرار دهید.

هم زدن مداوم فرنی

هم زدن فرنی در زمان پخت فرنی بسیار مهم است پس مواد فرنی را به طور مداوم باید هم زد تا ته نگیرد و به قوام برسد.پس از اینکه فرنی غلیظ شد و به قوام رسید (زیاد سفت نشود) قابلمه را از روی حرارت بر داشته و کنار گذاشته ولی همچنان به هم زدن ادامه دهید زیرا فرنی اگر رها شود ته می گیرد.

استفاده از گلاب

برای اینکه فرنی طعم و عطر خوبی بگیرد باید بعد از افزودن به تدریج شکر و حل شدن آن در شیر،  گلاب  را اضافه کرده و با قاشق مواد را مخلوط نمایید.

گلاب برای فرنی

افزودن زعفران

در صورت تمایل برای زیبا شدن ظاهر فرنی و تهیه یک فرنی دو رنگ می توانید نصف فرنی را داخل کاسه ای بریزید و کمی  زعفران  دم کرده اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.پس از احرارت افتادن فرنی در ظرف مورد نظرتان فرنی سفید رنگ و بعد فرنی رنگی را بریزید.

استفاده از خلال  بادام

برای  خوشمزه شدن فرنی  می توانید از خلال بادام نیز استفاده نمایید. برای این کار خلال بادام را همراه با یک چهارم پیمانه گلاب حدود دو ساعت خیس کرده تا خلال بادام ها طعم و عطر گلاب را به خود گرفته و کمی هم نرم شوند.بعد از افزودن آرد برنج و شکر خلا‌ل بادام‌ها را آبکش کرده و به مایه فرنی اضافه کنید.

استفاده از عسل

برای اینکه فرنی شما مقوی تر شود، می توانید به‌جای شکر و پودر قند میتوانید از  عسل  یا شیرین کننده‌های طبیعی دیگر استفاده کنید. می‌توانید به جای شکر از  نبات  نیز استفاده کنید.

استفاده از عسل

استفاده از پودر کاکائو

اگر دوست داشته باشید فرنی شما شکلاتی شود، هنگام اضافه کردن آرد به آن، کمی پودر  کاکائو  اضافه کنید.

افزودن خامه

وقتی فرنی شما به غلظت مورد نظرتان رسید، شعله را خاموش کرده و خامه را اضافه کنید و هم بزنید تا خامه حل شود.افزودن خامه بافت فرنی را نرم و لطیف می کند.

قرار دادن فرنی پس از سرد شدن در یخچال

اجازه دهید فرنی بعد از آماده شدن در محیط آشپزخانه خنک شده وسپس داخل یخچال قرار دهید تا فرنی آب نیندازد.برای تزیین فرنی میتوانید از دارچین، گل سرخ، خلال پسته، بادام،  کنجد  استفاده کنید.

4
منبع نمناک
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی