کد خبر : 6090

جان دادن معلم | راه مدرسه

معلم فداکار الموتی که در مسیر مدرسه جان باخت، جزو نیروهای خرید خدمات آموزشی بود که چند سالی می‌شود که استخدام شده بود.

به گزارش ورنداز :

مهدی بخشی معلم فداکار قزوینی که هر روز برای برگزاری کلاس درس چهار نفره خود از قزوین به سمت روستای محروم فانفین از توابع بخش الموت حرکت می‌کرد و مجبور بود برای تدریس از رودخانه خروشان شاهرود عبور کند، بر اثر تصادف در مسیر مدرسه جان باخت.

او متولد و بزرگ شده منطقه الموت بود اما مدتی می‌شد که قزوین را برای زندگی انتخاب کرده بود بنابراین هر روز از قزوین تا روستای فانفین از توابع الموت بیش از 100 کیلومتر مسیر طی می‌کرد.

او 8 سال در قزوین تدریس می‌کرد و از سه سال پیش تدریس در روستای فامنین را انتخاب کرد و حتی با وجود فراهم بودن شرایط انتقال به قزوین حاضر نشد که دانش‌آموزانش را رها کند و برای تدریس به شهر برود.

او پیش از این در مصاحبه‌ای با صدا و سیما گفته بود: دوران کودکی و نوجوانی خود را در این منطقه گذراندم. خدمت به دانش‌آموزان این منطقه را دوست دارم و برای رسیدن به مدرسه از مسیر صعب‌العبور و جاده‌های سخت عبور می‌کنم.

این معلم حدود 11 سال سابقه کار داشت و جزو نیروهای خرید خدمات آموزشی بود که چند سالی است به دلیل سهمیه ایثارگری تبدیل وضعیت شده بود.

مهدی بخشی دو فرزند 7 ساله و سه ساله دارد.

پدر این معلم می‌گوید: پسرم برای رسیدن به مدرسه در روستای فانفین هر روز باید مسافت طولانی و پر پیچ خم و جاده ناامن را از قزوین تا رازمیان با ماشین طی میکرد و روزانه دو بار برای رفتن به مدرسه و بازگشت به خانه از رودخانه شاهرود عبور می‌کرد تا به روستا برسد.

اما اینکه چرا این معلم هر روز بیش از 130 کیلومتر باید طی کند تا به مدرسه برسد؛ ممکن است از سوی برخی مخاطبان مورد پرسش باشد؛ طبق گفته‌های مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، افرادی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می‌شوند تعهد 10 ساله می‌دهند که در منطقه تعیین شده توسط آموزش و پرورش خدمت کنند و طبیعی است معلمان جدید تازه جذب شده به مناطق محروم اعزام شوند و پس از گذراندن دوره تعهد می‌توانند به مناطق شهری بروند.

 

منبع تسنیم
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی