کد خبر : 5238

شستن لباس زیر

برای شستن لباس زیر به روش درست باید به نکته هایی مانند شستن با دست، استفاده نکردن از مواد شوینده و سفیدکننده‌های شیمیایی قوی، جدا شستن لباس زیر از دیگر لباس‌ها و ... دقت کنید.

به گزارش ورنداز :

شیوه شستشوی لباس زیر

برای جلوگیری از عفونت ها و نظافت لباس های زیر از شیوه های زیر استفاده کنید.

 

بعد از خرید لباس زیر خود را بشویید

بعد از خرید لباس زیرتان و پیش از نخستین استفاده لباسهای زیر خود را بشویید چون دست زدن به لباس زیر باعث انتقال هر نوع ویروس و قارچ یا باکتری به لباس زیر و آلوده شدن پارچه و حساسیت پوست می گردد.

 

نحوه شستن لباس زیر,روش صحیح شستن لباس زیر,نکاتی در مورد شستن لباس زیر که نمی دانستید

روش صحیح شستن لباس زیر

 

لباس زیر را با دیگر لباس ها نشویید

پیش از شست و شوی لباسهای زیرتان آنها را از سایر لباسها جدا کنید و با دست بشوید.

 

لباس زیرتان را با آب داغ بشویید

لباس زیر نخی خود را با آب داغ و درجه حرارت بالا حدود 80 تا 90 سانتی گراد بشویید ولی چنانچه لباس زیر شما از الیاف شیمیایی تهیه شده باشد، این الیاف در این دما فرم اولیه و حالت کش دارشان را از دست می دهند پس بهتر است لباس زیر خود را در دمای 40 تا 50 درجه بشویید.

 

آبکشی لباس زیر بسیار اهمیت دارد

پس از شستشوی لباس زیر خود با پودر ماشین لباسشویی یا صابون، در آبکشی آن توجه کنید تا مواد شوینده روی پارچه لباس زیر باقی نماند، باقی ماندن مواد شستشو روی پارچه باعث به وجود آمدن خارش و التهاب در قسمت تناسلی می شود بنابراین آبکشی لباس زیر خیلی اهمیت دارد و باید با توجه زیاد انجام شود.

 

نحوه شستن لباس زیر,روش صحیح شستن لباس زیر,نکاتی که هنگام شستشوی لباس زیر باید رعایت شو

نکاتی مهم در مورد شستن لباس زیر

 

لباسهای زیر همرنگ را با هم بشویید

برای اینکه لباسهای زیرتان ظاهر خود را حفظ کنند و تغییر شکل ندهند، لباسهای زیر همرنگ را با هم بشویید و با آب ملایم و با دست بشویید و با فشار دست آب آنها را بگیرید و آویزان کنید.

 

لباس زیر را با نور خورشید خشک کنید

آسان ترین شیوه برای خشک کردن لباس زیر مردانه و زنانه استفاده از نور خورشید است. آفتاب نه فقط سبب سرعت دادن در خشک شدن لباس‌ها می‌شود، بلکه به از بین بردن باکتری هم کمک می‌کند. با این حال توصیه می‌کنیم لباس زیر زنانه حریر یا توری مثل شورت و سوتین را زیر نور خورشید قرار ندهید.

 

پارچه‌های ظریفی مانند حریر را نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. در این صورت بهتر است آن‌ها را روی یک حوله تمیز بگذارید تا لباس به طور کامل خشک شود. دقت کنید که هیچ وقت لباس زیر نم یا مرطوب را استفاده نکنید یا آن را درون کشو نگذارید. چون که رطوبت محل مناسبی برای رشد و ازدیاد باکتری خواهد بود.

 

لباس زیر خود را چند وقت یکبار بشوییم؟

لباس های زیر که در تماس مستقیم با پوست هستند و عرق کردن سبب میشود نسبت به دیگر لباس ها احتیاج بیشتری به شستشو داشته باشند.

 

پوشیدن لباس زیر بیشتر از ۲۴ ساعت کاملا غلط است؛ افراد باید روزانه لباس زیر خود را عوض کنند.

 

پوشیدن لباس زیر به مدت طولانی تر میتواند سبب پیدایش عفونت های قارچی شود. بعد از شستشوی لباس های زیر آنها را در جایی تمیز و به دور از آلودگی نگهداری کنید و از پوشیدن سوتین و لباس دیگران هم اکیدا پرهیز کنید.

منبع بیتوته
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی