کد خبر : 4431

اشپزی

بادمجان آچاری یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه کشور هند است که با ترکیبات متنوعی درست می شود

به گزارش ورنداز :
بادمجان ۸ عدد قلمی
پیاز ۱ عدد
گوجه فرنگی ۴ عدد
سیر ۲ حبه
سیاه دانه ¼ قاشق چایخوری
رازیانه ¼ قاشق چایخوری
زیره ¼ قاشق چایخوری
تخم گشنیز ۱ قاشق چایخوری
زردچوبه ½ قاشق چایخوری
گرام ماسالا ½ قاشق چایخوری
نمک، روغن و فلفل قرمز به مقدار کافی

طرز تهیه بادمجان آچاری

 
 

مرحله اول

برای تهیه بادمجان آچاری خوشمزه در ابتدای کار بادمجان را می شوییم، سپس با پوست به صورت حلقه ای نازک خرد می کنیم. در ادامه درون یک کاسه بزرگ آب نمک درست می کنیم و بادمجان ها را درون کاسه قرار می دهیم.

مرحله دوم

پس از گذشت ۲۰ دقیقه بادمجان ها را آبکشی می کنیم و با آب سرد می شوییم، سپس با یک دستمال تمیز بادمجان ها را خشک می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم.

 
 

مرحله سوم

در این مرحله بادمجان ها را به تابه اضافه کرده و به صورت یکدست سرخ می کنیم، سپس از تابه خارج کرده و کنار می گذاریم. در ادامه پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همان تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

 

مرحله چهارم

پس از اینکه پیاز سبک و شیشه ای شد، پوست گوجه فرنگی ها را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی خرد کرده و به تابه می افزاییم. در ادامه سیرها را رنده می کنیم و به همراه ادویه ها به تابه اضافه کرده و به آرامی تفت می دهیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه آب اضافی گوجه فرنگی ها کشیده شد، بادمجان های سرخ شده را به همراه نصف لیوان آب جوش به تابه اضافه می کنیم، سپس درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم آب اضافی درون تابه به طور کامل کشیده شود.

 
 

مرحله ششم

در این مرحله طعم خوراک را می چشیم و در صورت نیاز مقداری نمک و فلفل قرمز اضافه می کنیم. در نهایت پس از اینکه آب اضافی غذا کشیده شد و به روغن افتاد، آنرا درون ظرف مورد نظرمان می کشیم و سرو می کنیم.

 

منبع چی شی
ارسال نظر

تبلیغات متنی