کد خبر : 3621

اشپزی

برخی مزه ها و بوها وجود دارد که باعث می شود افراد سن و سال خود را فراموش کنند. بعضی از طعم ها با کودکی ما گره خورده اند. طعم کاکائو از همان طعم های رویایی است. امروز با طرز تهیه پودینگ شکلاتی مهمان خانه های شما هستیم.

به گزارش ورنداز :

پودینگ چیست؟

پودینگ یا پادینگ (به انگلیسی: pudding یکی از انواع دسرها است. پودینگ‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک مادهٔ غذایی این مواد را به هم اتصال می‌داد؛ این مادهٔ اتصال‌دهنده ممکن بود از مشتقات ژلاتین باشد یا نباشد؛ حتی گاهی از خون برای به هم چسباندن اجزای پودینگ استفاده می‌کردند. معروف‌ترین این نوع پودینگ، «پودینگ سیاه» است. این نوع پودینگ‌های قدیمی امروزه هم در برخی مناطق تهیه می‌شوند

امروزه پودینگ بیشتر نوعی دسر است. معمولاً پودینگ‌های امروزی را از شیر و شکر و دیگر مواد دلخواه تهیه می‌کنند و اغلب از ماده‌ای که به پودینگ خاصیت ژله مانند بدهد، همچون ژلاتین، نشاسته ذرت یا تخم‌مرغ برای جامد کردن و اتصال مواد داخل پودینگ استفاده می‌کنند. از نظر ظاهری، بلان مانژ و کاستارد هم بسیار شبیه به پودینگ هستند. در طبقه‌بندی کلی‌تر، به هر نوع دسری پودینگ اطلاق می‌شود.

مواد لازم برای طرز تهیه پودینگ شکلاتی

¼لیوان نشاسته ذرت (۳۰ گرم)

½لیوان آب نبات (۱۰۰ گرم)

۳لیوان شیر (۷۰۰ گرم)

۱۷۰گرمشکلات تلخ

یکقاشق چایخوریعصاره وانیل

نیم قاشق پای خوری سرخالی نمک.

نکته دستور تهیه پودینگ شکلاتی

اگر می خواهید پودینگ پوسته ای نداشته باشد، پس از کمی خنک شدن، روی آن را با یک فویل بپوشانید.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی

قبل از گذاشتن قابلمه روی اجاق گاز، نشاسته، شکر و نمک را داخل آن بریزید.

منبع خبرنامه
ارسال نظر

تبلیغات متنی