کد خبر : 3435

سلامت

استفاده از برخی از روش های درمان و پیشگیری می تواند به شما کمک کند تا در سنین پیری نیز به بسیاری از بیماری های طاقت فرسا مبتلا نشوید.

به گزارش ورنداز :

زانو درد شکایتی شایع بین افراد در تمام گروه های سنی است اما وضعیت شما هر چقدر هم شدید باشد برخی از روش های درمان خانگی وجود دارد که می تواند در تسکین درد بد زانو مفید باشد.

زانو درد چه به دلیل آسیب دیدگی و چه به دلیل بیماری پزشکی زمینه ای می تواند در فعالیت های روزمره شما تداخل ایجاد کند و برای برخی می تواند به یک مسئله مادام العمر تبدیل شود.

ماساژ زانو با روغن های گیاهی

ماساژ یک روش عالی برای تسکین درد زانو و مفصل است. استفاده از روغن اساسی برای ماساژ دادن زانوها بسیار موثر است و طبق برخی مطالعات روغن های اساسی زنجبیل و پرتقال برای از بین بردن درد زانو بسیار خوب عمل می کنند. سفتی عضله را شل می کنند و درد قسمت آسیب دیده را کاهش می دهند.

زانودردزانودرد

2.کمپرس آب گرم و آب سرد

کمپرس گرم و سرد می تواند در کاهش علائم درد زانو مفید باشد. اما درمانی که انتخاب می کنید بستگی به نوع دردی دارد که از آن رنج می برید. اگر التهاب وجود دارد باید از کمپرس گرم خودداری کنید زیرا می تواند وضعیت را بدتر کند. گرما درمانی برای درد مزمن مانند آرتروز بهترین است. در صورت آسیب دیدگی ورزشی نیز از کمپرس سرد استفاده کنید.

روغن زنجبیل ، عصاره زنجبیل یا زنجبیل خام همه برای زانوی شما مفید هستند. این گیاه خانگی رایج مملو از ترکیبی به نام جینجرول است که ماهیت آن ضد التهاب است. برای تسکین درد زانو می توانید چای زنجبیل درست کنید و روزانه دو بار آن را بنوشید.

. زردچوبه

این ادویه زرد حاوی یک ترکیب ضد التهابی قدرتمند به نام کورکومین است. این ترکیب به کاهش علائم درد و التهاب مفصل کمک می کند. زنجبیل و زردچوبه را در یک لیوان آب اضافه کنید و آن را به مدت 12-15 دقیقه بجوشانید. این مخلوط را هر روز برای تسکین بنوشید.

6. فلفل هندی

ادویه این فلفل قرمز حاوی یک ماده فعال به نام کپسایسین است که به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می کند. یک قاشق چایخوری فلفل هندی را با دو قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کنید تا خمیر شود. این خمیر را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید.

منبع سایت طلا
ارسال نظر

تبلیغات متنی