کد خبر : 31086

قیمت شکر | قیمت شکر در بازار

جدیدترین قیمت شکر را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

قیمت شکر 

جدیدترین قیمت شکر را در این مطلب میخوانید .

غلامحسین بهمنی گفت: با توجه به فراوانی عرضه و روند مناسب واردات، التهابات بازار شکر کاهش یافته است.او قیمت مصوب هر کیلو شکر با ارزش افزوده ۱۰ درصد در سامانه بازارگاه را ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی شکر در بسته بندی‌های یک کیلویی برای مصرف کننده ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است.بهمنی درباره آخرین وضعیت واردات شکر گفت: بنابر آمار در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۱۷۱ هزارتن شکر وارد کشور شده، هرچند بنابر آمار غیررسمی تا پایان خرداد ۴۰۰ هزارتن شکر وارد شده است.

دبیر اسبق انجمن تصفیه کنندگان شکر ادامه داد: بنابر آمار، سال گذشته یک میلیون و ۴۴۰ هزارتن شکر تولید شد که با احتساب کشت پاییزه، تعادل در بازار ایجاد شده است. برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال تولید شکر به یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد.

او نیاز سالانه شکر را ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: با احتساب تولید داخل، ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزارتن کسری شکر در سال باید از طریق واردات تامین شود. کمااینکه سال گذشته ۷۲۶ هزارتن شکر وارد شد.کارشناس کشاورزی گفت: طبق روال همه ساله در فصل گرما مصرف ماهانه شکر به بالای ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزارتن می‌رسد، اما به دلیل شرایط مساعد عرضه نوسان قیمتی در بازار نخواهیم داشت.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع منیبان
ارسال نظر

تبلیغات متنی