کد خبر : 30664

سود سهام عدالت | زمان واریز سود سهام عدالت

سهام عدالت سبدی از سهام 49 شرکت دولتی است که در سال 1384 به منظور توزیع ثروت بین اقشار کم‌درآمد جامعه به آنها واگذار شد. این سهام به صورت رایگان یا با تخفیف به مشمولان ارائه شد و تا چند سال غیرقابل واگذاری بود.

به گزارش ورنداز :
 

سهام عدالت چیست؟

سهام عدالت سبدی از سهام 49 شرکت دولتی است که در سال 1384 به منظور توزیع ثروت بین اقشار کم‌درآمد جامعه به آنها واگذار شد. این سهام به صورت رایگان یا با تخفیف به مشمولان ارائه شد و تا چند سال غیرقابل واگذاری بود.

سود سهام عدالت سال 1402 دو مرحله ای بوده که مرحله نخست آن آذرماه واریز شد و مرحله دوم آن در هفته پایانی اسفندماه می شود. به گفته وزیر اقتصاد و دارایی سود سهام عدالت در مرحله دوم حدود 30 درصد کمتر از مرحله اول است. همچنین سود سهام عدالت متوفیان هم در راه است که همراه با مرحله دوم واریز سود در ماه اسفند به حساب وراث واریز خواهد شد. در هفته های گذشته پیامک هایی در خصوص واریز سود سهام عدالت به مردم ارسال شده که این پیامک ها کلاهبرداری است.در مرحله اول دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کردند.براساس صحبت های وزیر اقتصاد حالا در مرحله دوم دارندگان این سبدها نسبت به مبلغ دوره اول 30 درصد کمتر دریافت خواهند کرد.

بنابراین می توان پیش بینی کرد سود مرحله دوم سهام عدالت دارندگان سبد 492 هزار تومانی مبلغی نزدیک به 400 هزار تومان و دارندگان سبد 532 هزار تومانی مبلغی نزدیک به 500 هزار تومان و دارندگان یک میلیون تومانی حدود 900 هزار تومان می شود.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع شهر خبر
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • عالی

  عالیه

 • ناشناس

  سهام عدالت ویارانه ازدولت محمود احمدی نژاد بجا مونده،واز دولت ایشان تا زمان حال،افزایش قیمتها وکاهش ارزش پول ملی،شتاب وسرعت بیشتری گرفت،
  نمیدانم،کارانجام شده مثبت بوده یامنفی،ولی همین قدر میدانم،فشاری که رو مردم هست،واقعأ سنگیین وطاقت فرساست

 • ناشناس

  بنده ۴سال پیش ۳۰درصد از سهام عدالت برای فروش گذاشته که کل ارزش ۸۴۰۰تومن بود که متآسفانه بانک سپه فقط ۳۵۰۰تومن واریز کردند

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی