کد خبر : 30424

حساب بانکی | اجاره حساب بانکی

حساب بانکی اجاره ای حسابی است که فردی (اجاره دهنده) مالکیت آن را دارد، اما شخص دیگری (اجاره کننده) از آن با رضایت یا بدون رضایت او استفاده می کند.

به گزارش ورنداز :

حساب بانکی اجاره ای 

حساب بانکی اجاره ای حسابی است که فردی (اجاره دهنده) مالکیت آن را دارد، اما شخص دیگری (اجاره کننده) از آن با رضایت یا بدون رضایت او استفاده می کند.

 

استفاده از حساب های بانکی اجاره ای به دلایل مختلفی از جمله پولشویی، فرار مالیاتی، کلاهبرداری و قمار آنلاین رواج دارد. این کار غیرقانونی و خطرناک است و می تواند عواقب جدی برای هر دو طرف  داشته باشد.

حساب های بانکی اجاره ای ابزاری برای فرار مالیاتی و پولشویی هستند. شماره کارت بانکی اجاره ای ابزاری برای سواستفاده از ارزهای دیجیتال است. موفقیت و ثروتمند شدن، صرفا با کار و تلاش زیاد امکان‌پذیر نیست، بلکه باید هوشمندی و تعقل را نیز چاشنی آن کرد. اگر در مسیری اشتباه، بدون فکر، قدم بردارید، با کیلومترها دویدن در طول آن، به جایی نخواهید رسید. این حقیقت غیر قابل کتمان است، اما کلاهبرداران، با حذف گوشه‌هایی از حقیقت یاد شده، از آن برای گول زدن مردم استفاده می‌کنند. نمونه‌ای از متداول‌ترین روش‌های کلاهبرداری آن‌ها با وعده‌های پوشالی، ترغیب به اجاره دادن حساب بانکی است.ایده آن‌ها «تمام شدن دوره کار با بدن و بودن در دوران کار با ذهن» است. در عمل این دیدگاه درست است، چنانکه می‌بینیم این روزها افراد زیادی بعد از یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال، با خرید و فروش رمز ارزها، سهام شرکت‌ها، دلار و طلا، در خانه خود به پول خوبی دست پیدا می‌کنند. نکته اینجاست که برداشت برخی افراد از دیدگاهی که مطرح کردیم، کاملا اشتباه است. این سوبرداشت سبب می‌شود در تله افتاده و در نهایت به جرم قرار دادن حساب بانکی اجاره ای در اختیار خلافکاران، زندگی خود را از ریشه نابود کنند.افرادی که اکنون به واسطه کار کشیدن از ذهن، و نه بدن خود، در خانه پول پارو می‌کنند، زحمات زیادی کشیده و روزها و شب‌ها، قید بیرون رفتن را به امید کسب دانش زده‌اند. این موضوع درباره برنامه‌نویسان و متخصصان حوزه کامپیوتر، سرمایه‌گذاران در بورس، مدیران صفحه‌های اینستاگرامی محبوب، تریدرهای ارز دیجیتال و دیگر مشاغل پرکار و پردرآمد صدق می‌کند. کسب درآمد بالا در منزل با وجود امکان‌پذیر بودن، کار راحتی نیست و به سال‌ها مطالعه و تلاش نیاز دارد. راه‌های زیادی برای ورود و پیشروی در این مسیر وجود دارد، اما اجاره حساب یا کارت بانکی هرگز جزو آن‌ها نیست!

کلاهبرداران چطور مردم را برای اجاره حساب بانکی گول می‌زنند؟

عنوان اغلب آگهی‌های آن‌ها، «کار اینترنتی با درآمد بالا»، «کار از راه دور بدون تخصص»، «کار در خانه با حقوق زیاد» و دیگر موارد شبیه آن‌ها است. نویسندگی، تایپ و تولید محتوا، توسعه اپلیکیشن‌های موبایل یا تحت وب، پشتیبانی تلفنی و آموزش از راه دور، نمونه‌هایی از مشاغل قابل انجام به صورت از راه دور، در خانه و از طریق اینترنت، هستند. برخی از آن‌ها واقعا به تخصص خاصی نیاز ندارند، هر چند در ابتدا فرد باید یک سری آموزش‌های لازم را دریافت کند. با این حال برای ترغیب افراد فاقد سواد و دانش کافی، در آگهی‌های اجاره کردن شماره کارت بانکی روی عدم نیاز به داشتن تخصص یا بلد بودن هر چیزی، تاکید می‌شود.

آن‌ها طعمه‌هایشان را از افراد به دنبال درآمد بالا بدون دغدغه، که اغلب فاقد سواد کافی و از طبقات اجتماعی پایین هستند، انتخاب می‌کنند. ناآگاهی و جهل، ریشه تمام مشکلات بشر است!تنها کاری که طبق درخواست کارفرما باید انجام بدهید، ثبت یک حساب بانکی جدید، درخواست کارت برای آن حساب و سپس ارائه اطلاعاتش به درخواست‌کننده است. وقتی یک حساب تازه درست می‌کنید، موجودی صفر است، پس به نظر هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند! اگر اطلاعات حساب را در اختیار کارفرما قرار داده و رمز دوم پویا را برایش با شماره دلخواه وی فعال کنید، چه چیزی می‌تواند از یک حساب خالی سرقت کند؟ این طرز نگاه، به یک عمر پشیمانی ختم خواهد شد.

تلگرام و اینستاگرام، بستر انتشار اغلب آگهی‌های اجاره کارت بانکی

وب سایت‌های کاریابی آنلاین، از یک کارفرما پیش از انتشار آگهی، اطلاعاتی درباره کسب و کارش درخواست می‌کنند. به همین دلیل این وب سایت‌ها مکان مناسبی برای انتشار آگهی‌های کلاهبرداری نیستنداز طرفی، حتی اگر مجرم سایبری بتواند به نحوی این محدودیت‌ها را دور زده و آگهی درخواست حساب بانکی اجاره ای را با عنوانی متفاوت ثبت کند، خیلی زود دستش رو شده و قادر به اغفال نفرات زیادی نخواهد بود. در نتیجه آن‌ها به تلگرام و اینستاگرام رو آورده‌اند.

فرد می‌تواند بدون ارائه شماره موبایل، که بعدا به منظور ردیابی وی مورد استفاده قرار بگیرد، یک پل ارتباطی با خود در تلگرام و اینستاگرام ایجاد کند. وقتی چند نفر به جعلی بودن آگهی و هدف اصلی کارفرما پی بردند، به سختی می‌توانند با پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی نام برده برای تعلیق حساب او، ارتباط برقرار کنند، در نتیجه وی به فریب طعمه‌های بیشتر همینطور ادامه خواهد داد.

عنوان آگهی‌های اجاره حساب بانکی

جالب است بدانید برخی قربانیان این روش کلاهبرداری، پیش از افتادن در دام، عنوان «اجاره حساب بانکی» را شنیده و از جرم بودن انجام این کار مطلع بوده‌اند. کارفرمای جعلی، هرگز به صورت مستقیم به موضوع اشاره نکرده و همانطور که گفتیم، از عنوان‌هایی مثل «کار در منزل» استفاده می‌کنند.

با توجه به آگاه شدن مردم نسبت به بسیاری از روش‌های کلاهبرداری، ممکن است فرد از همان ابتدا سراغ اصل موضوع نرفته و نخست کارهایی ساده، با درآمد بالا، به شما بسپارد و سپس به منظور جلب توجه، مبالغی را نیز برایتان واریز کند. البته این پول نیز از طریق یک حساب بانکی اجاره ای دیگر واریز خواهد شد، چرا که کلاهبردار مایل به فاش شدن هویت واقعی خود نیست.برای جلب اعتماد متقاضی کار در منزل، در ابتدا به صورت مستمر پرداخت‌هایی انجام می‌شود. وقتی خیالش از درآمدزا بودن کار راحت شد، دست از سر کارفرما برداشته و مطرح کردن سوالات پیاپی درباره نحوه استفاده وی از اطلاعات بانکی خود را متوقف خواهد کرد! به نظر فرد اکنون توانسته‌ با استفاده از ذهن خود، بدون دغدغه به درآمدی بالا دست بیاید و هیچ خطری آینده موفقش را تهدید نمی‌کند!

جالب است بدانید درخواست حساب بانکی اجاره ای لزوما با کارهای ریموت (از راه دور) گره نخورده و حتی ممکن است فردی برای جلب توجه، شما را به دفتر شیک خود دعوت کند و به عنوان منشی، دفتردار یا هر موقعیت دیگر، پیشنهاد شغلی با درآمد بالا به شما بدهد. نکته اینجاست؛ عنوان شغلی که تحت آن مشغول کار شده‌اید، اصلا مهم نیست! هرگز نباید اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را در اختیار فردی دیگر قرار بدهید تا با استفاده از آن، اقدام به واریز و برداشت وجه کند. در صورتی که از این کارت برای پولشویی، نظیر انتقال وجوه به سرقت رفته به واسطه حمله فیشینگ، استفاده شود، شما به عنوان مالک آن پاسخگوی افراد شاکی خواهید بود

جرم حساب بانکی اجاره ای چیست؟

پول قاچاق مواد مخدر یا کالا، حمله فیشینگ یا مربوط به هر عمل خلاف دیگر، برای فرد اجاره‌دهنده حساب بانکی واریز شده است، پس طبیعی است قاضی وی را مجرم اصلی و دست‌ پشت پرده تصور کند، حتی اگر دخل و تصرفی در سرقت و پولشویی نداشته باشد. او در هر صورت اکنون تنها سر نخ در دسترس است. به همین دلیل مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و اغلب با شکایت صاحبان اموال، به محاکم قضایی فرستاده خواهد شد. قربانی در حال حاضر، دانسته یا نادانسته، شریک جرم محسوب می‌شود. اما چه چیزی در انتظار او است؟استرداد تمام وجوه مورد مبادله به همراه سود بانکی آن‌ها، پرداخت 25 درصد کل مبلغ مورد تراکنش به عنوان عواید حاصل از جرم و پرداخت مالیات وجوه مورد معامله تنها قسمتی از تاوان حساب بانکی اجاره ای است. متاسفانه تا به نتیجه رسیدن بررسی‌ها و شناسایی و دستگیر شدن متهمان، قربانی باید در حبس بماند یا با ارائه وثیقه‌ای به میزان کل مبلغ تراکنش‌های انجام شده، به صورت مشروط آزاد شود.

اما افراد سقوط کرده در دام‌های این چنینی، اغلب جزو طبقه‌های اجتماعی پایین هستند و همین موضوع نیز آن‌ها را به اجاره دادن کارت بانکی ترغیب، یا شاید وادار، کرده است. در نتیجه قادر به تامین وثیقه‌ تعیین شده از سوی قاضی نیستند و باید تا زمان تکمیل شدن پرونده، به زندان بروند. علاوه بر همه این موارد، پرونده‌ وی به عنوان پرونده پولشویی در دادگاه مورد بررسی قرار گرفته و جرایم متهم اصلی نیز بر این پرونده افزوده خواهد شد.

اگرچه او با خیال کسب درآمدی چند میلیون تومانی، بدون دغدغه، اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار فردی دیگر قرار داده بود، اما اکنون باید چند ده یا شاید چند صد میلیون تومان تاوان بدهد.

سهیل شهری خبرنگار

منبع ییت ۲۴
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی