کد خبر : 30202

حقوق کارمندان | اضافه کاری کارمندان

جزییاتی در مورد تغییرات اضافه کاری کارمندان میخوانید .برق نیوز نوشت: وزارت نیرو مبنای محاسبات اضافه کار پرسنل خود را تغییر داد. تا سال گذشته مبنای محاسبه اضافه کار پرسنل وزارت نیرو ۱۹۲ ساعت بوده که از ابتدای امسال به ۲۲۰ ساعت افزایش پیدا کرده است

به گزارش ورنداز :

اضافه کاری کارمندان

جزییاتی در مورد تغییرات اضافه کاری کارمندان میخوانید.

برق نیوز نوشت: وزارت نیرو مبنای محاسبات اضافه کار پرسنل خود را تغییر داد. تا سال گذشته مبنای محاسبه اضافه کار پرسنل وزارت نیرو ۱۹۲ ساعت بوده که از ابتدای امسال به ۲۲۰ ساعت افزایش پیدا کرده است و همین موضوع موجب شده تا اضافه کار پرسنل وزارت نیرو حدودا ۱۵ درصد کمتر از مقدار پیش بینی شده باشد.اجرای چهل و پنجمین مصوبه کمیته سرمایه انسانی وزارت نیرو مبنی بر اصلاح اضافه کار در شرایط کنونی موجب کوچکتر شدن سفره پرسنل صنعت برق بوده و اجرای این مصوبه با عنایت به افزایش کسر از ۱۹۱ به ۲۲۰ شده و مبلغ قابل توجهی از حقوق پرسنل را کسر خواهد کرد و در این شرایط افزایش سالیانه حقوق نیز مملوس نخواهد بود.حقوق و مزایای کارکنان شاغل در وزارت نیرو به کمترین مقدار خود رسیده است و تقریبا از همه بخش‌های مختلفی که امکان حذف شدن داشته، کم کرده اند. تورم بالا و افزایش نرخ ارز از یک طرف و کاهش آیتم‌های انگیزشی حقوق پرسنل موجب شده تا موجی از نارضایتی‌ها در سال‌های اخیر شکل گیرد.

وزارت نیرو اقدام به اضافه کردن نیروهای جدید در خیلی از شرکت‌های توزیع یا برق منطقه‌ای نموده، اما اعتبار جدیدی به اعتبار قبلی اضافه نکرده و باید شرکت‌ها با همان بودجه قبلی حقوق افراد جدید را پرداخت نمایند و طبیعی است که همین عامل نیز بر کاهش حقوق جمعی تاثیر گذاشته است.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع برق نیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی