کد خبر : 30063

جریمه | جریمه زوج و فرد

طرح کنترل آلودگی هوا  به نام زوج و فرد شناخته می‌شود. در سال ۱۳۸۸، زمان‌های مجاز ورود و خروج برای تمام خودروهای با پلاک تهران، ۲۰ روز در هر فصل و برای خودروهای بدون پلاک تهران، ۱۵ روز در هر فصل بود. این طرح در سال ۹۸ و در ابتدای تابستان اجرا شد.

به گزارش ورنداز :

جریمه طرح زوج و فرد 

طرح کنترل آلودگی هوا  به نام زوج و فرد شناخته می‌شود. در سال ۱۳۸۸، زمان‌های مجاز ورود و خروج برای تمام خودروهای با پلاک تهران، ۲۰ روز در هر فصل و برای خودروهای بدون پلاک تهران، ۱۵ روز در هر فصل بود. این طرح در سال ۹۸ و در ابتدای تابستان اجرا شد.

محسن هرمزی درباره پایان مطالعات تغییر در اجرای طرح ترافیک در شهر تهران با تأکید بر اینکه ما در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران میراث دار کم و کاستی‌هایی هستیم، اظهار کرد: حوزه طرح ترافیک در سال‌های اخیر با توجه به مقتضیات زمانی به‌روزرسانی نشده است.وی با بیان اینکه در به‌روزرسانی طرح ترافیک قواعد را در سال جدید در دستور کار قرار دادیم؛ بگونه‌ای که موضوع به‌روز رسانی طرح ترافیک در نیمه اول سال ۱۴۰۳ نهایی می شود، افزود: بعد از نهایی شدن تغییرات، طرح اصلاحی باید در نهادهای بالادستی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد و بعد از آن نسبت به ابلاغ و اجرایی کردن طرح جدید اقدام می‌کنیم.

 

در طرح ترافیک جدید چیزی به نام طرح «زوج و فرد» نخواهیم داشت.

هرمزی با تأکید بر اینکه جزئیات تغییرات بعد از نهایی شدن به اطلاع شهروندان می‌رسد، اظهار کرد: اما باید بگویم که بر اساس مطالعات جدید یک طرح ترافیک خواهیم داشت و چیزی به نام طرح «زوج و فرد» نخواهیم داشت و همچنین قواعدی مبتنی بر حوزه برقی سازی را وضع می‌کنیم؛ یعنی خودروها و موتورسیکلت‌های برقی قابلیت تردد بدون محدودیت خواهند داشت. در محدوده بازار و منطقه ۱۲ نیز محدودیت‌هایی برای تردد موتورسیکلت‌های بنزینی ایجاد خواهد شد.طرح جدید ترافیکی کمکی به شب مردگی خیابان‌های پایتخت

معاون حمل و نقل شهرداری تهران تصریح کرد: طرح جدید ترافیکی را به نحوی مدیریت خواهیم کرد که از شب مردگی خیابان‌ها کم کنیم؛ زیرا طرح ترافیک سال‌ها باعث شده که به شب مردگی خیابان‌ها کمک کند.

محدوده طرح ترافیک از سمت شمال به بزرگراه همت، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت، از سمت شرق به بزرگراه امام علی و از سمت غرب به بزرگراه نواب محدود می‌شود، همچنین در ادامه بزرگراه چمران هم ادامه دارد.به طور کلی این مسیر‌ها از تقاطع‌های مختلف شروع می‌شوند که عبارتند از:

امام علی تا تقاطع چمران

امام علی تا تقاطع نواب

همت تا تقاطع بعثت

بعثت تا تقاطع آزادی

آزادی تا تقاطع همتبه طور جزئی می‌توان به محله‌های زیر اشاره کرد:

شمس آباد، مهران، مجیدیه، دبستان

قصر، کاج، صفا، شکوفه، باقر آباد

مینای جنوبی، دولاب، خاوران، شوش

بیستم ولیعصر،طیب، مینابی، جوادیه

گمرک، حر، جمهوری، جمالزاده

جمشیدیه، سلماس، یوسف آباد

امیر آباد شمالی، کردستان، حکیم

گمنام، شهرک والفجر، توانیر، رسالت

آپادانا، مصلی، سید خندانجریمه طرح ترافیک ۱۴۰۲ هم مانند سال‌های گذشته به ساعت ورود و خروج شما بستگی داشت ، اما به طور کلی این جریمه در سال ۱۴۰۲، ۱۰۹ هزار تومان بود. یعنی نسبت به ۱۴۰۱ جریمه طرح ترافیک چیزی حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا داشت . در سال ۱۴۰۱ نرخ جریمه طرح ترافیک ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان بود و در سال ۱۴۰۲ همزمان با افزایش ۲۰ درصدی قیمت طرح ترافیک، چیزی نزدیک ۱۰ درصد به نرخ جریمه طرح اضافه شده بود.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع شهر خبر
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی