کد خبر : 29796

یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی

زمان واریز یارانه نقدی فروردین ماه اعلام شد در ادامه جزییات بیشتری را میخوانید .

به گزارش ورنداز :

یارانه نقدی فروردین ماه

زمان واریز یارانه نقدی فروردین ماه اعلام شد در ادامه جزییات بیشتری را میخوانید .

زمان واریز یارانه نقدی نسبت به سال گذشته تغییر کرده است. در ادامه جزییات زمان واریز دهک‌های مختلف و میزان واریزی کالابرگ این یارانه را توضیح خواهیم داد

 

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها، یارانه نقدی دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول سی ام واریز می‌شود. براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی فروردین ۱۴۰۳ مطابق تاریخ واریزی ماه‌های قبل پرداخت می‌شود و شارژ سومین کالابرگ ۲۲۰ هزار تومانی نیز ۱۸ فروردین همچون ماه‌های قبل انجام می‌شود.دهک درآمدی» عبارتی است که شاید تا پیش از عملیاتی‌شدن اجرای هدفمندی یارانه‌ها بیشتر در فضای دانشگاهی و در مقالات اقتصادی به کار برده می‌شد، اما با شروع اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در سال ۱۳۸۸، این عبارت وارد فضای رسانه‌ای کشور و موجب طرح این سوال در میان بسیاری از قشرهای جامعه شد که در کدام دهک یا به اصطلاح روزهای پیش از آغاز این طرح، در کدام خوشه قرار می‌گیرند؟ شما هم اکنون با مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی «www.sso.my.gov.ir» و با وارد کردن تلفن همراه سرپرست خانوار می‌توانید از دهک خود مطلع شوید. همچنین در همین سایت، می‌توانید به دهک خود اعتراض کنید تا بررسی شود.

شیوه استعلام میزان اعتبار کالابرگ و یارانه

بر اساس طرح کالابرگ الکترونیک، اعتبار یارانه برای همه یارانه‌بگیران در دهک‌های اول تا هفتم واریز شده و می‌توانند با مراجعه به ۱۲ فروشگاه زنجیره‌ای و بیش از ۱۱۰ هزار فروشگاه خرد، خرید کالاها را انجام دهند. این خانواده‌ها با مراجعه به برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و نصب این اپلیکیشن از نرم‌افزار «بازار» می‌توانند فروشگاه‌های نزدیک محل سکونت را شناسایی و برای خرید ۱۱ قلم کالای اساسی به این مراکز خرید مراجعه کنند. همچنین سرپرست خانوار می‌تواند برای استعلام از مانده‌حساب کد دستوری # ۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره‌گیری و سپس گزینه اول «موجودی یارانه سرپرست» را انتخاب کند.

جزئیات مرحله جدید طرح یارانه تشویقی و کالابرگ الکترونیکی

مرحله سوم طرح فجرانه یارانه تشویقی و کالابرگ الکترونیکی از ۱۸ فروردین ماه آغاز می‌شود.

مرحله سوم طرح فجرانه یارانه تشویقی و کالابرگ الکترونیکی از ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود. در این طرح، «شرط ۲۰۰ هزار تومان حداقل خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی مشمولان، به ازای هر نفر، از ۱۲۰ هزار تومان، به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مرحله دوم طرح فجرانه الکترونیک در حالی تا ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد که مرحله سوم آن نیز، از ۱۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

در این طرح، «شرط ۲۰۰ هزار تومان حداقل خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی مشمولان، به ازای هر نفر، از ۱۲۰ هزار تومان، به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

یارانه تشویقی و اعتبار کالابرگ الکترونیکی چه زمانی واریز می‌شود؟

تاریخ واریز یارانه‌ها تغییر کرده است؛ سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها علت این تغییر زمان را انضباط‌بخشی به زمان پرداخت یارانه‌ها عنوان کرده است.

در فروردین ماه ۱۴۰۳ و بعد از نوروز ۱۴۰۳، اقشار مختلف جامعه، به ویژه دهک‌های کم‌درآمد باید منتظر واریزی‌های یارانه نقدی مختلف از سوی دولت باشند.

یارانه نقدی فروردین ماه ۱۴۰۳، طبق ماه قبل در سال گذشته ،در همان تاریخ پرداخت می‌شود و واریز سومین شارژ ۲۲۰ هزار تومانی کالابرگ، در ۱۷ الی ۱۸ فروردین ماه، همچون ماه‌های قبل شارژ می‌شود. بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک‌ها به عنوان یارانه نقدی به حساب آنان واریز خواهد شد.

یارانه دهک‌های یک تا سه، بیست‌وپنجم هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام هر ماه واریز می‌شود.طرح «فجرانه» کالابرگ الکترونیکی با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی، از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن ماه)، تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت ماه) اجرا می‌شود.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع شهر خبر
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • زهرا

    چقدرم مبلغ یارانشون زیاده که جیب مردم پر بشه

تبلیغات متنی