کد خبر : 29682

راه های خوش شانس شدن | ترفند خوش شانس شدن

نظرات و باورهای مختلفی وجود دارد. برخی از افراد معتقدند که اشیاء خاصی می‌توانند شانس و اقبال را به زندگی آنها جذب کنند، در حالی که برخی دیگر این موضوع را خرافه می‌دانند.

به گزارش ورنداز :

شانس و اقبال

نظرات و باورهای مختلفی وجود دارد. برخی از افراد معتقدند که اشیاء خاصی می‌توانند شانس و اقبال را به زندگی آنها جذب کنند، در حالی که برخی دیگر این موضوع را خرافه می‌دانند.

در اینجا به چند نمونه از وسایلی که در فرهنگ‌های مختلف به عنوان نماد خوش شانسی شناخته می‌شوند اشاره می‌کنم:

نمادهای جهانی:

  • شبدر چهاربرگ: شبدر چهاربرگ به عنوان نماد باستانی قوم سلت، نمادی از خوش شانسی در بسیاری از فرهنگ‌ها است.
  • کفش دوزک: در برخی از فرهنگ‌ها، کفش دوزک نمادی از خوش شانسی و برکت است.
  • فلس ماهی کپور: در چین، فلس ماهی کپور نماد ثروت و موفقیت است.
  • دانه‌های بلوط: در برخی از فرهنگ‌ها، دانه‌های بلوط نماد باروری و ثروت هستند.خوک: در برخی از فرهنگ‌ها، خوک نماد ثروت و رفاه است

عدد هشت

در چین، عدد هشت به‌عنوان نماد خوش شانسی، خوشبختی و برای برخی ثروت استفاده می‌شود زیرا تلفظی شبیه به تلفظ کلمه اقبال دارد. به همین خاطر آنها بازی‌های المپیک 2008، را در تاریخ 8 آگوست در ساعت 8 و 8 دقیقه شب آغاز کردند تا خوش‌شانسی این رقابت‌ها به حداکثر برسد. در کشورهای مختلف، عدد 7 به‌عنوان عدد شانس به حساب می آید.

 

نعل اسب

در بسیاری از فرهنگ‌ها، نعل اسب را روی درهای ورودی آویزان می‌کنند زیرا آن را نماد خوش شانسی و محافظت،باروری و شکوفایی، دفع کننده ارواح شیطانی و جذب انرژی‌های مثبت می دانند که می تواند شادی و اعتمادبه‌نفس ایجاد کند؛برخی معتقدند اگر نعل اسب به‌سمت بالا باشد، شانس می‌آورد و اگر نعل اسب به‌سمت پایین باشد، از اعضای خانواده محافظت می‌کند.

مهره مار

مردم کشورهای آسیایی حتی ایران، مهره مار را نماد معروف شانس می دانند، مهره مار، در سر مار قرار گرفته و شکلی محکم و سفت دارد و حاصل ترشحات درونی مار است. بسیاری عقیده دارند که داشتن مهره مار سبب گشایش بخت، خوش‌شانسی و...می‌شود.

آینه

آینه در برخی از فرهنگ‌های آسیایی، مانند ایران، چین و هند، نماد خوش شانسی است. در فنگ‌شویی، از آینه به‌عنوان ابزاری برای پیش‌گویی، محافظت و شفا استفاده می‌شود. در اروپا و آمریکا، مردم معتقدند آینه‌ها می‌توانند روح فرد را تسخیر کنند، بنابراین شکستن آیینه می‌تواند به روح آینه آسیب برساند یا آن را آزاد کند و برای هفت سال نشانه بدشانسی محسوب می‌شود.

 

بامبو

مردم چین، بامبوی نواری را نماد خوش شانسی می دانند و اگر فردی این گیاه را در سال نو به‌عنوان هدیه بگیرد، می‌تواند سبب خوش‌شانسی کل سال او شود؛ اما اگر گیاه در سال اول از بین برود، می‌تواند برای 29 سال منجر به بدشانسی گردد.

تومیتومی

چاقوییی است که سمبل رسمی گردشگری در کشور پرومحسوب شده و نماد خوش شانسی به شمار می‌رود و مردم آن را روی دیوار خانه‌ها آویزان می‌کنند.

 

فلس ماهی کپور

مردم بسیاری از کشورها از جمله اسلواکی، لهستان، جمهوری چک، اتریش، آلمان و کرواسی، عقیده دارند که فلس کپور برایشان شانس می آورد. آنها برای کریسمس یک کپور تازه می‌گیرند و و سپس از آن برای تهیه غذای سال نو استفاده ‌می‌کنند. پس از اینکه غذا سرو شد، همه زیر بشقاب‌های خود را نگاه می‌کنند تا شاید آنجا فلس کپور را پیدا کنند.در صورت یافتن فلس آن را در کیف پول خود نگه می دارند و معتقدند که تا عید کریسمس بعدی برایشان شانس می آورد.

دانه‌های بلوط

 

مردم اسکاندیناوی، دانه‌های بلوط را نماد خوش‌شانسی می دانند و معتقدند داشتن تعدادی بلوط و دانه‌های به آنها قدرتی همچون درخت مقاوم بلوط می‌دهد و بیماری ها را دور می سازد.

خوک

شیرینی‌های خوکی‌شکل، به‌عنوان نماد خوش شانسی، در روز عید کریسمس، بین افراد ردوبدل می‌شود اما چرا خوک؟ در قرون‌وسطا داشتن تعداد زیادی خوک، نشانه‌ رونق بود زیرا به این معنا بود که یک خانواده هرگز گرسنه نخواهد ماند.

خفاش‌های قرمز

در چین 5 خفاش قرمز را نماد شانس می دانند و معتقدند پنج خفاش، نشانگر پنج نعمت شامل زندگی طولانی، ثروت، سلامتی، عشق و مرگ آسان است اما یک خفاش قرمز به‌خودی‌خود، یک طلسم محسوب می‌شود و باور عمومی بر این است که شیطان را از هرکسی دور می‌کند.

 

سوسک سرگین غلتان

مصری‌ها اعتقاد دارند سوسک سرگین غلتان نماد خوش شانسی است و برای دور کردن شیطان و تغییر و زندگی مجدد مفید است، این باور آنها از آنجا نشات می گیرد که صورت یکی از خدایان مصری مرتبط با خورشید و آفرینش مانند سوسک بود.

دم روباه

روباه 9 دم،در اساطیر چینی، موجودی است که قدرت‌های مختلفی دارد و می‌تواند به انسان تبدیل شود و روح خوش‌شانسی است که به افراد نیازمند کمک می‌کند. در یک داستان قدیمی چینی گفته شده، بنیان‌گذار دودمان افسانه‌ای شیا، یوی بزرگ، با روباهی سفید و 9 دم آشنا شد و به او کمک کرد با شخص مورد علاقه‌اش ازدواج کند. البته در برخی از داستان‌ها روباه 9 دم موجودی حیله‌گر و شیطانی است که مردم را اغوا می‌کند و می‌کشد.

مانکی‌نکو

مجسمه‌های مانکی‌نکو موجب خوش‌شانسی می‌شود. گربه هایی که پنجه دست چپشان بالاست، بیشتر مناسب قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌ها هستند و باعث افزایش درآمد می‌شوند و مجسمه‌هایی که پنجه راستشان بالاست، مناسب فروشگاه‌ها هستند و سلامتی می‌آورند.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع سرگرمی روز
ارسال نظر

تبلیغات متنی