کد خبر : 29028

یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی

جزییاتی از واریز یارانه یک میلیون و پانصدی را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

یارانه معیشتی

جزییاتی از واریز یارانه یک میلیون و پانصدی را در این مطلب میخوانید .

یارانه معیشتی

مدیرکل بهزیستی مازندران، ایجاد ۳۳ هزار و ۳۴۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان را از دستاوردهای ماندگار عنوان کرد و گفت که این میزان اشتغال از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ایجاد شده است.

یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده استیارانه معیشتی بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی سه دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی می پردازیماساس تازه ترین خبرها مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در ۱۴۰۳ اعلام شد.

 

مدیرکل بهزیستی مازندران، ایجاد ۳۳ هزار و ۳۴۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان را از دستاوردهای ماندگار عنوان کرد و گفت که این میزان اشتغال از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ایجاد شده است.

فریبا بریمانی روز دوشنبه ایجاد و توسعه اشتغال برای خودکفایی و توانمندسازی پایدار اقتصادی مددجویان زیرپوشش را از جمله وظایف سازمان بهزیستی ذکرکرد و افزود: این نهاد حمایتی و خدماتی برای ایجاد اشتغال جامعه هدف به کارفرمایانی که مددجویان را به کارگیری کنند، حق بیمه آنها را پرداخت می کند.

وی از اهدف اصلی این نهاد در راستای رفع نیاز و توانمندی مددجویان را کمک به ساخت و تامین مسکن عنوان کرد و اظهار داشت: بهزیستی مازندران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون موفق به تامین و بهسازی ۱۷ هزار و ۴۵۹ واحد مسکن مدد جویی شده است.

وی با بیان اینکه بهزیستی مازندران تاکنون به یک سوم جمعیت این استان خدمات حمایتی، آموزشی، مداخله ای و پیشگیرانه ارایه کرده است، تصریح کرد: این نهاد حمایتی هم اکنون به ۱۷۰ هزار خانوار و ۴۳۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت، بانوان سرپرست خانوار، افراد آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی خدمات مستمر و غیر مستمر پرداخت می کند.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات بهزیستی در راستای پیشگیری از معلولیت شنوایی را غربالگری شنوایی نوزادان با هدف شناسایی و مداخله بهنگام و همچنین غربالگری شنوایی کودکان سه تا ۶ سال عنوان کرد و گفت: در چهار دهه گذشته از عمر با برکت انقلاب، ۴۳۰ هزار نوزاد و شیرخوار در پایگاه های زیرپوشش بهزیستی مازندران غربالگری شنوایی شدند ضمن اینکه با مداخله بهنگام، ۸۰۰ کودک با اختلال شنوایی نیز در سطح استان شناسایی شدند.

بعد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳هر خانواده یک نفره نزدیک به ۹۸۰ تومان، خانواده دو نفره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، خانواده ۳ نفره یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، خانواده ۴ نفره دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و خانواده ۵ نفره نزدیک به ۳ میلیون دریافت خواهند کرد.این مبالغ به صورت حدودی است و می تواند با تغییر ۱۰۰ هزار تومانی همراه باشد.

رییس بهزیستی شهرستان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.

، محمود برزگر مدیر بهزیستی شهرستان تهران صبح امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: ما ۱۶ مرکز دولتی داریم که شامل مراکز خدمات بهزیستی، مراکز تامین و توسعه و۳ مرکز نگهداری شبانه روزی در تهران می شود که شیرخوارگاه شبیر و دو مرکز نگهداری خانه موقت کودکان هم از این قبیل مراکز هستند.وی افزود: در مجموع تقریبا بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر از جامعه هدف سازمان تحت پوشش ما قرار دارند که اینها از افراد دارای معلولیت، فرزندان چندقلوها و زنان بی سرپرست و … هستند که به طور مستقیم از خدمات ما بهره مند هستند.

برزگر ادامه داد: حدود ۴هزار و ۳۰۰ تخت بستری ویژه سالمندان و معلولان و کودکان بی سرپرست داریم. از طرف دیگر ما ۷ مرکز سالمندان دارای اقلیت های دینی هم داریم.اقلیت ها خودگردان و غیر دولتی هستند.

مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: موسسات و مراکز توانبخشی و نگهداری ما به صورت دو بخش یارانه‌ای که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد است اداره می‌شوند و بخشی دیگر با کمک‌های مردمی اداره می‌شود.وی ادامه داد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم تهران به صورت غیر مستقیم از خدمات ما بهره مند هستند.برزگر گفت: تعداد مراکز روزانه ما ۳۰۰ مرکز است که به صورت روزانه در پیشگیری و توانبخشی خدمات روزانه خدماتی را ارائه انجام می دهند. مستمری حداقل دریافتی یک خانواده یک نفره ۷۵۰ هزار تومان است.وی یادآور شد: ۵۳هزار و ۲۳۰ نفر مستمری ماهانه ۳۴ میلیارد تومان مستمری دریافت می کنند و سالانه ۴۰۵ میلیارد تومان به این عزیزان مستمری پرداخت می کنیم.برزگر ادامه داد: در مجموع برای ۴۳۰۰ تخت بستری ۱۷ و نیم میلیارد تومان پرداخت می‌ شود.

وی با اشاره به مشارکت خیرین در برنامه‌های بهزیستی گفت: ۴۰۰۰ نفر از افراد خیرخواه و نیکوکار در تهران حدود ۳۴ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به بهزیستی کمک کرده‌اند و ۲۵هزار و ۳۹۰ نفر این کمک های مردمی را دریافت کرده اند.

وی اشاره به تلاش برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی نیز اظهار کرد: توانمند سازی یکی از مسائل مهم و مورد توجه ما است، در همین راستا از ابتدای سال ۵۴۷ نفر حق بیمه خویش فرما و کارفرمایی پرداخت شده است و حدود ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارفرمایی و خویش فرما پرداخت شده است.

برزگر با اشاره به کمک های بهزیستی به افراد بیمه شده گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات ستاره دار برخوردار هستند و خدمات آن‌ها مانند توانبخشی و فیزیوتراپی و درمان های مختلف آنها رایگان است.مدیر بهزیستی شهرستان تهران تاکید کرد: برخی از مددجویان ما مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و به این خاطر دهک های درآمدی آنها بالا رفته است. مددجویانی داشته ایم و در همین راستا تفاهم نامه ای با کانون وکلا داریم که افراد مددجو که خدمات قضایی دارند با معرفی نامه ما وکیل های معاضدتی‌ را انجام دهند و حتی همراهی در دادگاه ها را انجام دهند.وی ابراز کرد: به بیماران پی کی یو حدود ۸۰۰ میلیون تومان کمک کرده ایم که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۶ نفر هستند.وی ادامه داد: از ابتدای امسال هیچ مددجویی پشت نوبت دریافت مستمری نداریم چه زن سرپرست خانوار و چه افراد دارای معلولیت .

برزگر یادآور شد: برای زنان سرپرست خانوار در حوزه ودیعه مسکن تلاش می کنیم که حدود ۱میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن واریز کرده ایم و ۱۴۲ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی برای بچه های ان‌ها اریز شده است.

وی یکی از برنامه های دیگر را دیدار چهره به چهره با مردم دانست و گفت: سه شنبه های هر هفته با مردم ملاقات داریم و تیم های بهزیستی مشکلات مردم را حل می کنند و اخیرا نیز این دیدارها به مساحت کشیده شده است و در همان لحطه مشکلات مددجویان را حل می کنیم.

مدیر بهزیستی استان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.وی درباره پرداخت حق پرستاری نیز گفت: واقعیت آن است که مشکل داریم و بهترین عیدی پرداخت حق پرستاری است این سازمان برنامه و بودجه زیر بار پرداخت نمی رود

سهیل شهری خبرنگار

منبع گسترش نیوز
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی