کد خبر : 29020

قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین

جدیدترین قیمت بنزین در سال آتی را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

قیمت بنزین 

جدیدترین قیمت بنزین در سال آتی را در این مطلب میخوانید .

قیمت بنزین در ایران آخرین بار آبان 1398 با افزایش مواجه شد. از شروع سال 1402 زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت بنزین مطرح شد اما این شایعه هرگز به حقیقت نپیوست. در طول سال بارها مسئولین اعلام کردند که تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است اما گاه برخی صحبت ها باعث ایجاد موجی از نگرانی ها می شود.همه چیز در هاله‌ای از ابهام است و حالا در شرایطی که کمتر از چهل روز تا پایان سال باقی مانده زمزمه بر سر افزایش قیمت بنزین در سال آینده باز هم بالا رفته است .

به نقل از خبرآنلاین، در حالی که تصمیمات زنجیروار دولت در خصوص بنزین، این شائبه را تقویت کرده است که قیمت بنزین به زودی دستخوش تغییراتی خواهد شد، حالا اظهارات نماینده مخالف واردات خورو درباره ضرورت افزایش نرخ بنزین به ۲۶ هزار تومان بار دیگر تنور اظهار نظر و گمانه‌زنی در این زمینه را داغ کرد.سوختن بخشی از سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت، الزام دارندگان خودرو به استفاده از کارت شخصی، ممنوعیت سوخت‌گیری بیش از چهل لیتر در هر بار سوختگیری حتی با کارت شخصی، نبود امکان استفاده از کارت در برخی استان‌ها و ... تنها مشتی از خروار تصمیمات انبوه دولت در خصوص بنزین است .

حالا استناد به افزایش مصرف بنزین در شرایط کنونی ضرورت واردات این فرآورده برای پاسخ به نیاز کنونی، بیش از پیش این گمانه را قوی کرده است که افزایش نرخ بنزین در راه است.برخی گزارش‌ها از احتمالا سه نرخی شدن بنزین خبر داده‌اند به طوری که پیش از این ایلنا در گزارشی نوشت: برخی منابع خبری از احتمال اجرای طرح بنزین سه نرخی از سوی دولت در ماه های آینده با توجه به اعمال محدودیت بر سهمیه بنزین آزاد (۳۰۰۰ تومانی) خبر می دهند.

در این گزارش تاکید شده بود براساس شنیده‌ها، جمع‌بندی دولتی‌ها در فصل بهار به این صورت بود که بنزین نرخ سوم با قیمت هر لیتر ۸۰۰۰ تومان عرضه شود تا پرمصرف‌هایی که بیشتر از سهمیه یارانه و سهمیه آزاد در نظر گرفته شده به‌ازای هر خودرو مصرف دارند، مصرف مازاد خود را به نرخ ۸۰۰۰ تومان تهیه کنند.

 

 

با این حال روزنامه جمهوری اسلامی در خبری نوشت: کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، شایعه احتمال سه نرخی شدن بنزین را بعید دانست و در عین حال گفت: اگر دولت، چنین اقدامی کند مجلس با یک طرح سه فوریتی جلوی این کار را خواهد گرفت. وی افزود: اگر دولت ایده و برنامه‌ای برای مدیریت مصرف سوخت در کشور دارد یا هر برنامه اقتصادی دیگر مدنظر دارند هرکدام از این‌ها باید به زمان مناسب موکول شود و الان زمان مناسبی نیست.

در این فضا اما آنچه مصطفی میرسلیم بر زبان آورد است بار دیگر این گزینه را روی میز قرار داده است که بنزین در سال اینده با نرخ‌هایی متفاوت از امسال عرضه شود .

نماینده جنجال‌ساز تهران که معتقد بود ۲۰۶ تفاوت چندانی با لندکروز ندارد و مخالفت سرسخت واردات خودرو محسوب می‌شد، حالا در سخنانی تاکید کرده است: بنزین باید با قیمت ۹۰ درصد فوب یعنی حدود ۲۶ هزار تومان عرضه شود تا مردم خودرو کم مصرف را مطالبه و انتخاب کنند.

سید مصطفی میرسلیم با اشاره به سرانه مصرف بنزین ۱۳۰ میلیون لیتری گفت: زمانی که مصرف بنزین ۶۰ میلیون لیتر بود هم توان تولید نیاز کشور را داشتیم و هم صادرات می کردیم اما الآن باید بنزین را وارد هم بکنیم تا جواب نیاز کشور را بدهد.

 

سهیل شهری خبرنگار

منبع ترفند باز
ارسال نظر

تبلیغات متنی