کد خبر : 28873

یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی

جزییاتی از افزایش یارانه و واریز یارانه ویژه را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

افزایش یارانه نقدی

جزییاتی از افزایش یارانه و واریز یارانه ویژه را در این مطلب میخوانید .

صبح امروز «علیرضا عسگریان» در نشست خبری اجرای مرحله جدید «طرح کالابرگ الکترونیکی (فجرانه)» گفت: در طرح فجرانه یارانه تشویقی استفاده از کالابرگ الکترونیکی به ازای هر عضو خانوار از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافت و شرط خرید تا سقف ۲۰۰ هزار تومان نیز برداشته شد.

وی ادامه داد: طرح کالابرگ از سال گذشته باید به مرحله اجرا می‌آمد اما به دلیل نبود زیرساخت‌های مربوط به این کار، اجرایی شدن آن به امسال موکول شد. هدف ما این بود که یارانه‌ها دقیقا در سفره مردم جا بگیرد اما به دلیل یارانه نقدی در موارد دیگر مانند پوشاک، مسکن صرف می‌شد.عسگریان افزود: پس از اجرا شدن این طرح به شکل پایلوت و بررسی‌هایی که به واسطه آن انجام شد، اکنون در تمام کشور اجرایی شده است. میزان استقبال مردم از این طرح به ۱۶ درصد رسیده است و ۶۱ میلیون نفر در این طرح جای گرفته‌اند که در دهک‌های یک تا هفت قرار دارندوی افزود: اکنون حدود ۴۰۰ هزار فروشگاه شهر و روستایی در دسترس مردم است تا بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید خود را انجام بدهند. در گذشته مردم می‌بایست ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ کالابرگ خود را از سبد ۱۱ قلم کالایی که درنظر گرفته شده بود خرید می‌کردند تا اعتبار مضاعف ۱۱۰ هزار تومانی در حساب آن‌ها شارژ شود. اما در طرح فجرانه مبلغ این اعتبار تشویقی به ۲۲۰ هزار تومان رسیده و شرط خرید تا سقف ۲۰۰ هزار تومان برداشته شده است.

عسگریان تصریح کرد: همزمان با واریز یارانه‌ها میزان یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی برای هر عضو خانواده را در حساب مردم شارژ می‌کنیم. این یارانه دیگر شرط خرید سقف ۲۰۰ هزار تومان خرید را ندارد. کافیست فرد از هرکدام از این فروشگاه‌ها خریدی انجام دهد تا در پایان ماه یارانه تشویقی خود را در پایان ماه در حساب خود دریافت کند.

 
 
 

وی خاطرنشان ساخت: ۱۱ قلمی که در این سبد وجود دارد مربوط به سفره مردم است و شامل ماست، پنیر، شیر، روغن، ‌برنج، ماکارونی، حبوبات، گوشت و مرغ می‌شود. در گذشته گوشت منجمد برای این سبد وجود داشت که اکنون گوشت گرم نیز موجود است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون افزود: یکی از مزیت‌های استفاده از کالابرگ الکترونیکی این است که مردم می‌توانند یارانه مضاعف را دریافت کرده و میزان اعتبار سبد غذایی خانوار را افزایش دهند. مزیت دیگر این است که اگر مردم از این طریق خرید کنند ما نواقص خود را به خوبی شناسایی می‌کنیم و نقاط تاریک برای ما روشن می‌شود و سامانه تکامل پیدا می‌کند.وی تاکید کرد: افراد همچنان می‌توانند یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی خود را به صورت نقدی دریافت کنند اما با خرید از فروشگاه‌های اعلام شده با کالابرگ الکترونیکی می‌توانند یارانه مضاعف را دریافت کنند.

عسگریان افزود: این اعتبار مضاعف که به طرح فجرانه شناخته می‌شود همراه با یارانه به مدت سه ماه (تا اردیبهشت ۱۴۰۳) واریز می‌شود. ۳۵۰ همت در ماه برای این طرح و یارانه منابع درنظر گرفته شده است. اگر خرید در ماه انجام شود یارانه مضاعف آن ماه حذف می‌شود اما در ماه دیگر دوباره حساب فرد شارژ می‌شود.

معاون وزیر تعاون رفاه کرد: اگر فردی به شکلی خرید کند که شامل ۱۳۰ هزار تومان یارانه مضاعف شود،‌ مابقی آن تا ۲۲۰ هزار تومان نیز حذف می‌شود. استفاده از این یارانه به صورت کاملا ساده و در دسترس برای همه وجود دارد و ما از مردم می‌خواهیم حتما از این امکان استفاده کرده و تمام مبلغ یارانه مضاعف را در ماه برای خود و خانواده خود هزینه کنند.بر اساس طرح کالابرگ الکترونیک، اعتبار یارانه برای همه یارانه‌بگیران در دهک‌های اول تا هفتم که ۶۱ میلیون نفر از جامعه را شامل می‌شوند و آن‌ها می توانند با مراجعه به بیش از ۴۰۰ هزار فروشگاه خرید کالاها را انجام دهند. مشمولان با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» می توانند فروشگاه‌های نزدیک محل سکونت را شناسایی کرده و برای خرید ۱۱ قلم کالای اساسی به این مراکز خرید مراجعه و برای استعلام از مانده حساب کد دستوری # ۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره گیری کنند.در یک نشست خبری با موضوع اجرای مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه، علیرضا عسگریان بیان کرد که دولت یک راهبرد کلان برای تامین نیازهای مردم دارد و علیرغم مشکلات مالی، تمرکز خود را بر این موضوع قرار داده است.

وی ادامه داد: بخشی از بسته‌های یارانه‌ای مختص به مادران و بخشی دیگر متعلق به کودکان است به طوریکه در طرح امنیت غذایی کودکان زیر ۵ سال، مرحله سوم طرح چندی پیش اجرا شد و در مرحله سوم ۱۵۳ هزار کودک در این طرح مشمول شده‌اند.معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه تصریح کرد: این طرح به مدت ۳ ماه اجرا خواهد شد و اعتبار خرید کالا از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

 

عسگریان گفت: طرح اشاره شده از فردا اجرا می‌شود همچنین در این طرح هموطنان می‌توانند بدون هیچ پیش‌شرطی از اعتبار در نظر گرفته شده طرح استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید یارانه به تغذیه مردم اختصاص پیدا کند افزود: در راستای همین امر هفت طرح آزمایشی را از سال گذشته اجرا کرده‌ایم.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در طرح کالابرگ الکترونیکی ۶۱ میلیون نفر در هفت دهک مشمول این طرح هستند و در قالب این طرح ۱۱ قلم کالای اساسی برای تغذیه به مردم اختصاص داده شده است.عسگریان ادامه داد: از اواخر سال ۱۴۰۱ طرح کالابرگ طی ۶ یا ۷ دوره آزمایشی به مرحله اجرایی درآمد تا به مرحله کنونی رسیده است. این طرح به صورت آزمایشی از یک استان آغاز و در برگیری دهک‌های درآمدی اول تا سوم و هم اکنون هفت دهک جامعه را تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به نصب اپلیکیشن شما در گوشی‌های اندروئید گفت: هموطنان می‌توانند سوالات مربوط به طرح کالابرگ را از این طریق مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کنند.

معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استفاده از کالابرگ برای خرید مواد خوراکی اختیاری است اما یارانه تشویقی در نظر گرفته برای خرید از سبد غذایی تنها یک ماه در حساب‌ها ذخیره خواهد شد و در صورت عدم خرید در بازه زمانی اشاره شده یارانه مضاعف تشویقی حذف می‌شود.عسگریان ادامه داد: از فردا هفت دهه درآمدی جامعه در صورت خرید ۱۱ قلم مواد خوراکی که از گذشته اعلام شده بود مشمول بهره‌مندی از یارانه مضاعف در قالب طرح فجرانه خواهند شد که این یارانه از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان رسیده است.

وی درخصوص افزایش یارانه در قالب طرح فجرانه تصریح کرد: اقلام غذایی که در طرح فجرانه در نظر گرفته شده است مبنای قیمت آنها سال ۱۴۰۱ خواهد بود و با احتساب یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی که در این طرح در نظر گرفته شده است یارانه ۴۰۰ هزار تومانی یک فرد در صورت خرید ۱۱ قلم مد نظر به ۶۲۰ هزار تومان و یارانه ۳۰۰ هزار تومانی افراد نیز به ۵۲۰ هزار تومان افزایش می‌یابد اما همانطور که گفته شد این افزایش منوط به خرید یکی از ۱۱ قلم در سبد غذایی عنوان شده است.

معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی که افراد دارای گوشی هوشمند نبوده و یا به هر دلیلی آن را در اختیار ندارند می‌توانند با کد دستوری *۵۰۰*۴۶۳# از میزان اعتبار باقیمانده خود در طرح کالابرگ مطلع شوند.عسگریان ادامه داد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار فروشگاه شهری و روستایی در دسترس مردم است تا بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید خود را انجام بدهند.

وی بیان کرد: در گذشته هموطنان باید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ کالابرگ خود را از سبد ۱۱ قلم کالایی که در نظر گرفته بود خرید می‌کردند تا اعتبار مضاعف ۱۱۰ هزار تومانی در حساب آنها شارژ شود اما در طرح فجرانه مبلغ این اعتبار تشویقی به ۲۲۰ هزار تومان رسیده و شرط خرید تا سقف ۲۰۰ هزار تومانی نیز حذف شده است.

معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ۱۱ قلم کالای مد نظر جهت خرید هموطنان و استفاده از یارانه تشویقی تصریح کرد: ماست کم چرب، پنیر، شیر، روغن، برنج، ماکارانی، قند و شکر، حبوبات، گوشت و مرغ و تخم مرغ است. البته در گذشته گوشت منجمد برای این سبد وجود داشت که هم اکنون گوشت گرم نیز در قالب این سبد تعریف شده است.

عسگریان با بیان اینکه هیچ محدودیت مالی برای اجرای طرح کالابرگ و طرح فجرانه وجود ندارد افزود: طرح فجرانه به مدت ۳ ماه از فردا تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ اجرا می‌شود. همچنین ماهانه ۳۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح و یارانه اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید مجدد بر نصب اپلیکیشن شما گفت: مشمولان با نصب این برنامه می‌توانند فروشگاه‌های مشمول طرح را شناسایی و به آنها مراجعه و اقلام خود را خریداری کنند

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع گسترش نیوز، شهر خبر
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • امیر

  سلام من از هنوز از کالا برگ استفاده نکردم ولی اعتبارم کم شده...ممنون

 • عباس الیاسی

  من ۱ساعت پیش رفتم کوروش اولا ازاین موضوع خبری نبود بعدش مسول کوروش یک روغن نباتی زد سیستم ۲۶۸ ازبنده کسر میکرد ۶تومنشو دولت میداد فعلا کشک

 • ناشناس

  سلام یارانه فقط نقد به درد ما میخورد اگر راستی هست نقد در کارت یارانه چونکه قصد وام بانکی داریم وزرای خرید مشکل ما حل نمی‌کند هیچی بلکه برای ما مشکل درست میکند فقط نقد

 • ناشناس

  سلام من کالا برگ نمیخام ازهمه چیز اجاره خونمه که بدم با یارانه چون کالابرگ دردی رودوانمکنه

 • ایرج

  الان یک میلیون هم بی ارزشه پول دوتا مرغه،حالا این دویست تومن چیه یکماهه دارین جار میزنین

 • ناشناس

  سلام من که یک نفر هستم با این پول کم چی بخرم

 • ناشناس

  ای کاش یارانه نمیدادن ولی در عوض قیمت ها به پانزده سال پیش بر میگشت ،،ای کاش ای کاش ای کاش،،

 • ناشناس

  سلام میخواستم بپرسم اگه خریدکنیم یارانه قطع میشه و فقط متونینم خریدکنیم

 • عاشق وطن

  ممنون از همایتتون وتوجه تون خدا خیرتون بده
  خدا قوت

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی