کد خبر : 28819

حملات آمریکا | حملات آمریکا به سوریه

جزییاتی از حملات آمریکا به سوریه را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

حملات آمریکا به سوریه

جزییاتی از حملات آمریکا به سوریه را در این مطلب میخوانید .

مقر گروه‌های فاطمیون و زینبیون در شرق سوریه مورد حمله قرار گرفته است. در پی حمله به ۸ مقر شبه نظامیان در شرق سوریه ۶ نفر کشته و ۴ تن نیز زخمی شده اند. اطلاعات حاکی از آن است که حمله به شرق سوریه توسط اسرائیل انجام شده است.المیادین نوشت: اسرائیل شهر مرزی بلیدا در لبنان را هدف حمله قرار داد. 

 

رویترز از قول سه مقام امریکایی،‌ آغاز حملات تلافی جویانه امریکا در پاسخ به کشته شدن ۳ سربازش در اردن را تایید کرد.ای بی سی نیوز به نقل از یک مقام امریکایی نوشت: حملات ایالات متحده در سوریه در پاسخ به حمله به پایگاه امریکا در اردن آغاز شده است.

رسانه سوری اعلام کرد: ۳ تن از اعضای گروه‌های نظامی وابسته به نیروهای مسلح سوریه در حملات هوایی در حومه المیادین در دیرالزور کشته شدند.

یک مقام دفاعی آمریکا به فاکس نیوز گفت: این حملات آغاز یک کارزار طولانی برای هدف قرار دادن شبه نظامیان در منطقه طی روزهای آینده است.

آسوشیتدپرس از قول یک مقام نظامی امریکایی نقل کرد که حملاتی علیه اهداف مربوط به حوثی ها در داخل یمن انجام شد.الجزیره به نقل از رسانه های کردی سوریه نوشت: تعداد کشته شدگان حملات هوایی به شرق سوریه افزایش یافت. ۶ تن تا کنون جان باخته اند که ۳ نفر از آنها عراقی هستند.

مناطق «حیدریه و الشبلی» در المیادین در حومه دیرالزور مورد حمله هوایی قرار گرفته‌اند. همچنین اطراف شهر بوکمال، در شرق دیرالزور، نزدیک مرز سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته است.

رسانه‌های سوریه آمار کشته‌شدگان را بالاتر اعلام کرده‌اند به گزارش این رسانه‌ها تا کنون ۱۰ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی شده اند.

همچنین گزارش داده‌اند که تجاوزات امریکا به دیرالزور ادامه دارد.

شرکت امنیت دریایی «امبری» بریتانیا از وقوع دو انفجار در مقابل جزیره الزبیر یمن خبر داد و نوشت: یک کشتی فله‌بر با پرچم لیبریا پس از این دو انفجار، پخش سیگنال‌های ردیابی خودکار را متوقف کرد.گفته می‌شود حملات هوایی به مقر شبه نظامیان در منطقه حیدریه در شرق سوریه از سر گرفته شده است.

نیویورک تایمز از قول یکی از مقامات پنتاگون نوشت که حملاتی علیه شبه نظامیان در ۶ نقطه در عراق و سوریه انجام شده است.

سی‌ان‌ان از قول یکی از مقامات کاخ سفید نقل کرد: «هیچ حمله ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد»

المیادین از قول منابع خود گزارش داد که اکثر مراکزی که توسط آمریکا هدف قرار گرفت، قبل از تجاوز به طور کامل تخلیه شده بود.

بایدن در بیانیه خود اعلام کرد: به دستور من، نیروهای نظامی ایالات متحده به تاسیساتی در عراق و سوریه که سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن برای حمله به نیروهای آمریکا استفاده می‌کنند، حمله کردند.

پاسخ ما از امروز آغاز شد. در زمان‌ها و مکان‌هایی که ما انتخاب می‌کنیم ادامه خواهد یافت.

سی‌ان‌ان از قول یکی از مقامات کاخ سفید: هیچ حمله‌ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد

حمله آمریکا به مقر عملیات حشد‌شعبی در استان الانبار

منابع خبری از حمله ارتش تروریست آمریکا به مقر فرماندهی عملیات حشد شعبی در استان الانبار و مقر و گردان زرهی تیپ ۱۳ در عکاشات خبر دادند.

 حمایت مایک پنس معاون دونالد ترامپ از حمله بایدن به سوریه و عراق

زمانش فرا رسیده است !

خداوند به نیروهای ما برکت دهد .

منبع فرارو
ارسال نظر

تبلیغات متنی