کد خبر : 28733

چای سبز | دم کردن چای سبز | روش های دم کردن چای سبز

بهترین روش دم کردن چای سبز را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

دم کردن چای سبز 

بهترین روش دم کردن چای سبز را در این مطلب میخوانید .

چگونه چای سبز دم کنیم؟

دم کردن چای سبز بسیار راحت است. ممکن است چای سبز کیسه‌ای داشته باشید. در این صورت آب را به جوش بیاورید، بگذارید چند دقیقه سرد شود، در یک فنجان آب و چای سبز کیسه‌ای را بریزید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد.اگر چای سبز خشک دارید و می‌خواهید بدانید چگونه چای سبز دم کنیم در ادامه طرز تهیه چای سبز را آورده‌ایم.

مواد لازم:

چای سبز ۱ تا ۲ قاشق چای‌خوری
آب جوش ۱ فنجان

وقتی آب به جوش آمد، چند دقیقه‌ای به آن زمان بدهید تا از جوش بیفتد. آب جوش هم ممکن است چای سبزتان را تلخ کند و هم بسیاری خواص آن را از بین ببرد. حالا بر اساس ذائقه و علاقه‌تان، یک یا دو قاشق چای‌خوری چای سبز را درون قوری یا ظرف دمنوش خود بریزید و آب جوش را اضافه کنید.

به ازای یک فنجان دمنوشی که می‌خواهید درست کنید، یک فنجان آب جوش و یک قاشق چای سبز بریزید. حالا در لیوان دمنوش یا قوری را بگذارید و حدود ۳ تا ۸ دقیقه به آن زمان بدهید تا دم بکشد. سپس دمنوش را صاف و نوش جان کنیدبرای شیرین‌ شدن چای سبز، می‌توانید از شکر و نبات یا شیرین‌کننده‌های بی‌ضررتری مثل عسل یا استویا استفاده کنید.

طرز تهیه چای سبز برای لاغری

طرز تهیه چای سبز برای لاغری همان طوری است که در جواب سوال چگونه چای سبز درست کنیم اشاره کردیم. اما برای لاغری باید مقدار بیشتری چای سبز بنوشید و سعی کنید در کنار چای سبز از سایر گیاهان دارویی که برای لاغری مفید است و خواص چربی‌سوزی دارد هم استفاده کنید.

دارچین، زنجفیل، لیمو، گل سرخ، هل، پونه کوهی، رزماری و بابونه از جمله چیزهایی هستند که می‌توانید به طرز تهیه چای سبز برای لاغری اضافه کنید و خواص لاغری این دمنوش را افزایش دهید. برای مثال طرز تهیه چند تا از این دمنوش‌ها را در ادامه می‌گذاریم.

یادتان باشد تهیه دمنوش کار خلاقانه و ساده‌ای است. به راحتی با اضافه کردن چیزهایی که دوست دارید به آب جوشِ کمی سرد شده و فرصت دادن به مواد برای دم کشیدن، دمنوش خوش‌مزه و خوش‌عطر و بویی خواهید داشت.مدت زمان دم کشیدن چای سبز چقدر است؟

بسته به اینکه چای سبز از چه نوع باشد، مدت زمان دم کشیدن آن متفاوت است. عموما چای سبز چینی و ژاپنی بین ۲ تا ۴ دقیقه دم می‌کشد اما چای سبز ایرانی به حدود ۵ تا ۸ دقیقه زمان برای دم کشیدن احتیاج دارد.

مدت ماندگاری چای سبز دم کرده چقدر است؟

بین یک ربع تا نیم ساعت پس از دم شدن چای، خواص و مواد موثر آن کم کم شروع به از بین رفتن می‌کند؛ در نتیجه بهترین زمان برای نوش جان کردن چای، تا نیم ساعت پس از دم شدن است. هر چه از این زمان بگذرد،‌ از خواص دمنوش هم کاسته می‌شود؛ تا اینکه بعد از ۲۴ ساعت، مواد سرطان‌زا در آن تولید می‌شود و دیگر اصلا نباید خورده شود.چگونه چای سبز دم کنیم که تلخ نشود؟

برای اینکه چای سبزتان تلخ نشود به دو نکته توجه کنید: اول اینکه از آب جوش استفاده نکنید. بگذارید آب جوش بیاید چند دقیقه‌ای صبر کنید و بعد آب را روی چای سبز بریزید. نکته بعد اینکه، اگر چای سبزتان تلخ می‌شود، احتمالا از مقدار زیادی چای سبز خشک استفاده می‌کنید. اگر به تلخی و گسی چای سبز علاقه‌ای ندارید، از یک قاشق چای‌خوری چای سبزبرای یک فنجان دمنوش استفاده کنید.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی