کد خبر : 28529

تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس استان ها

جزییات تعطیلی مدارس را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

بارش شدید برف منجر به تعطیلی مدارس شد

جزییات تعطیلی مدارس را در این مطلب میخوانید .

تعطیلی مدارس اردبیل، همدان، آذربایجان شرقی و گیلان  اعلام شد. به‌دلیل برودت هوا و بارش برف در اردبیل فعالیت‌های آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی فردا در نوبت صبح و عصر به‌صورت غیرحضوری خواهد ‌بود.

 امروز با توجه به بارش برف و کولاک، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد، مدارس بسیاری از شهرستان‌ها تعطیل شد. بارش برف فردا دوشنبه ۲۵ دی ماه نیز مدارس را به تعطیلی کشاند. امروز مدارس اردبیل، همدان، آذربایجان شرقی و گیلان تعطیل بود. همچنین بارش برف ادارات اردبیل را نیز تعطیل کرد.

تعطیلی مدارس ۲۵ دی ماه

بر اساس اطلاعیه رسمی آموزش و پروش درباره تعطیلی مدارس فردا ، به دلیل برودت هوا و بارش برف در اردبیل فعالیت‌های آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی روز دوشنبه ۲۵ دی ماه در نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد. (در صورت اعلام تعطیلی مدارس سایر استان ها این گزارش به روز می شود.)

پیش بینی هوا در روزهای آینده

صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۴ دی) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بیشینه بارش برف در این روز برای جنوب غرب آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، غرب کردستان، اردبیل، ارتفاعات گیلان و البرز مرکزی خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه (۲۵ دی) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمال شرق، سه‌شنبه (۲۶ دی) در شرق و چهارشنبه (۲۷ دی) در غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، به‌دلیل برودت هوا و بارش برف در اردبیل فعالیت‌های آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی فردا در نوبت صبح و عصر به‌صورت غیرحضوری خواهد ‌بود.

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که با توجه به تداوم فعالیت سامانه بارشی سرد و قوی، امروز یکشنبه (۲۴ دی) جو استان همچنان ناپایدار بوده و بارش برف، رخداد مه، وزش باد (تند تا گاهی نسبتاً شدید) توام با کولاک برف، یخبندان و افت محسوس دما در غالب مناطق استان مخاطره‌آمیز خواهد بود.

بر اساس این گزارش عمده فعالیت این سامانه در مناطق مرکزی و جنوبی استان و شهرستان‌های گرمی و انگوت خواهد بود و اختلال در عبور و مرور شهری و بین شهری ادامه خواهد داشت.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل با تاکید بر اینکه این سامانه‌ بارشی تا قبل از ظهر روز دوشنبه (۲۵ دی) در استان فعال خواهد بود،به شهروندان و دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد به هشدارهای هواشناسی سطح قرمز شماره ۱ و سطح نارنجی شماره ۷۰ اداره کل هواشناسی استان اردبیل توجه کنند.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع اقتصاد آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی