کد خبر : 28034

چیپس | چیپس رژیمی | چیپس بدون روغن

چیپس یکی از محبوب‌ترین میان وعده‌ها در سراسر جهان است. اما چیپس‌های صنعتی معمولاً حاوی مقادیر زیادی چربی و سدیم هستند. بنابراین، اگر به دنبال یک میان وعده سالم‌تر هستید، می‌توانید چیپس رژیمی را در منزل تهیه کنید.

به گزارش ورنداز :

چیپس رژیمی 

چیپس رژیمی با کمترین میزان روغن

چیپس یکی از محبوب‌ترین میان وعده‌ها در سراسر جهان است. اما چیپس‌های صنعتی معمولاً حاوی مقادیر زیادی چربی و سدیم هستند. بنابراین، اگر به دنبال یک میان وعده سالم‌تر هستید، می‌توانید چیپس رژیمی را در منزل تهیه کنید.

در این آموزش طرز تهیه چیپس رژیمی با کمترین میزان روغن را به شما آموزش می‌دهیم. این چیپس‌ها با استفاده از هواپز تهیه می‌شوند و طعم و بافتی مشابه چیپس‌های صنعتی دارند.

مواد لازم

طرز تهیه

برای اینکه چیپس‌های شما تردتر شوند، می‌توانید آنها را در فریزر قرار دهید. برای این کار چیپس‌ها را پس از پخت در هواپز، بلافاصله در فریزر قرار دهید. پس از چند ساعت، چیپس‌ها را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید تا یخ بزنند. سپس می‌توانید آنها را میل کنید.

 • سیب زمینی: ۴۰۰ گرم
 • روغن زیتون: ۱۰ گرم
 • ادویه‌های دلخواه (پودر سیر، زردچوبه، فلفل سیاه، آویشن، ریحان، ...)
 • نمک: به مقدار لازم
 1. سیب زمینی‌ها را بشویید و پوست بگیرید. سپس آنها را به صورت ورقه‌های نازک برش بزنید.
 2. سیب زمینی‌های ورقه شده را در یک کاسه بزرگ بریزید.
 3. روغن زیتون و ادویه‌های دلخواه را به سیب زمینی‌ها اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا تمام سیب زمینی‌ها به مواد آغشته شوند.
 4. هواپز را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید.
 5. سیب زمینی‌های آغشته به مواد را در یک سینی مخصوص هواپز بچینید.
 6. سینی را به مدت ۸ دقیقه در هواپز قرار دهید.
 7. پس از ۸ دقیقه سیب زمینی‌ها را پشت و رو کنید و دوباره به مدت ۸ دقیقه در هواپز قرار دهید.
 8. این کار را دو بار دیگر تکرار کنید. یعنی در مجموع سیب زمینی‌ها باید به مدت ۲۴ دقیقه در هواپز بمانند.
 9. پس از ۲۴ دقیقه چیپس‌های شما آماده هستند. آنها را از هواپز خارج کنید و بگذارید کمی خنک شوند. سپس آنها را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید.
 • مقدار ادویه‌های دلخواه را می‌توانید بسته به ذائقه خود کم یا زیاد کنید.
 • می‌توانید از سایر ادویه‌ها نیز برای طعم‌دار کردن چیپس‌ها استفاده کنید.

سخن پایانی

چیپس رژیمی با کمترین میزان روغن یک میان وعده سالم و خوشمزه است که می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید. این چیپس‌ها طعم و بافتی مشابه چیپس‌های صنعتی دارند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای آنها باشند.

نکاتی برای تهیه چیپس رژیمی ترد و خوشمزه

 • استفاده از سیب زمینی‌های تازه و ترد برای تهیه چیپس بسیار مهم است. سیب زمینی‌های قدیمی و له شده باعث می‌شوند که چیپس‌ها نرم و چسبناک شوند.
 • ضخامت ورقه‌های سیب زمینی باید یکسان باشد تا چیپس‌ها به طور یکنواخت پخته شوند. اگر ورقه‌های سیب زمینی خیلی نازک باشند، چیپس‌ها زود می‌سوزند و اگر خیلی ضخیم باشند، چیپس‌ها ترد نمی‌شوند.
 • برای اینکه چیپس‌ها تردتر شوند، می‌توانید آنها را در فریزر قرار دهید. برای این کار چیپس‌ها را پس از پخت در هواپز، بلافاصله در فریزر قرار دهید. پس از چند ساعت، چیپس‌ها را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید تا یخ بزنند. سپس می‌توانید آنها را میل کنید.
 • می‌توانید از سایر ادویه‌ها مانند فلفل سیاه، آویشن یا ریحان نیز برای طعم‌دار کردن چیپس‌ها استفاده کنید.

امیدوارم از این دستور آشپزی لذت ببرید.

نوشین کلاته خبرنگار و دبیر سرویس

منبع ۵۵ آنلاین
ارسال نظر

تبلیغات متنی