کد خبر : 27255

گوجه و خیار | روش های تازه ماندن گوجه و خیار

ترفند تازه نگه داشتن گوجه و خیار برای زمان طولانی را در این مطلب میخوانید .

به گزارش ورنداز :

ترفند تازه نگه داشتن گوجه و خیار 

ترفند تازه نگه داشتن گوجه و خیار برای زمان طولانی را در این مطلب میخوانید .

علت پلاسیدگی زودهنگام خیار معمولا نگهداری نادرست آن و به‌خصوص نگهداری آن در یخچال یا هوای سرد است. خیار اگر به‌درستی نگهداری شود معمولا یک هفته تروتازه می‌ماند. دمای محیط در تازه ماندن خیار نقش مهمی دارد. سرما خیار را زود پلاسیده و فاسد می‌کند. لذا تا جای ممکن بهتر است خیار در یخچال نگهداری نشود.

خیار

سرما برای خیار مضر است و خیار را زود فاسد و پلاسیده می‌کند

برای حفظ تازگی گوجه و خیار در یخچال، ابتدا آن‌ها را به دقت بشویید. سپس برای گوجه‌ها، کلاهک‌ها را بردارید و به جایی که برش اعمال شده، چسب بزنید. سپس گوجه‌ها را در یک ظرف قرار دهید و آن را با دستمال کاغذی پوشانده و بسته کنید.

برای خیارها، نیز مشابه اقدام کنید و آن‌ها را در یک ظرف دیگر قرار دهید. این روش‌ها به شما کمک خواهند کرد تا گوجه و خیارهایتان تا مدت طولانی‌تری تازه بمانند و از اتلاف آن‌ها جلوگیری کنند."

خیار را با شکر و سرکه مخلوط کنید

شکر سفید و سرکه سفید تقطیری را به کاسه اضافه کنید. مواد را با هم ترکیب کنید، اجازه دهید شکر حل شود چون خیار برای چند دقیقه در این مخلوط فرو برده می شوند.

  • نسبت این مواد براساس ذائقه تان تنظیم کنید. بسیاری اوقات، از شکر زیاد و سرکه کمتر برای شیرین تر شدن خیار استفاده می شوند. استفاده از سرکه بیشتر نسبت به شکر باعث ترش شدن خیار می شود و آنها را به خیار شور تبدیل می کند.
  •  خیار

نحوه نگهداری خیار در خانه

گاهی شرایطی پیش می آید که مقدار خیار خریداری شده بیش از آن است که بتوان آن را در یخچال نگهداری کرد اگرچه در حالت نرمال هم دمای یخچال پایین تر از دمای مناسب نگهداری خیار (۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد) است

اگر چنین شرایطی برای شما پیش آمد ابتدا خیارها را بشویید و کاملا خشک کنید به صورتی که هیچ رطوبتی از سطح خیارها با لمس کردن حس نشود

در گام بعدی خنک ترین مکان خانه را برای نگهداری خیارها انتخاب کنید این مکان ممکن است اتاق خانه، انبار، پستوی خانه و آشپزخانه و… باشد

خیارها را در سبدهای توری فلزی، حصیری، پلاستیکی و… بچینید و سپس برای اینکه خیارها گرد و غبار محیط را جذب نکنند و نور مستقیم به خیارها نتابد روی آن ها یک پارچه نازک تیره رنگ بکشید

این روش کمک می کند که بتوانید خیار را در محیط خارج از یخچال در بیشترین زمان ممکن به صورت سالم و تازه نگهداری کنید.

محلول لیمو و نمک برای نگهداری خیار در یخچال

ترکیب لیمو و نمک با هم، بهترین راه حل برای تازه و فوق العاده ترد نگه داشتن گوشت، سبزیجات و میوه های شماست. هر چیزی که برای جلوگیری از پوسیدگی گوشت استفاده شود، قطعاً سبزیجات و میوه ها را نیز تازه و آب دار نگه می دارد.

اگر می خواهید برش های خیار خود را در یخچال نگه دارید، برای اینکه طراوت خود را از دست ندهند، آنها را به مخلوط لیمو و نمک آغشته کنید.لیمو و نمک هر دو با هم، از خیار برای مدت طولانی تری نگهداری می کنند. بعد از اینکه خیار را قطعه قطعه بریدید، یک لیمو تازه را برش داده و روی خیار، فشار دهید.

کمی نمک نیز روی آن بپاشید. این مخلوط زیبا، نه تنها تازه می ماند، بلکه بسیار خوشمزه نیز می شود. شما می توانید خیارهای خرد شده را در لیمو و نمک تا یک هفته نگهداری کنید. تنها چیزی که تغییر خواهد کرد، طعم آن است؛ اما طراوت آن دست نخورده باقی خواهد ماند.

حجم ویدیو: 628.10K | مدت زمان ویدیو: 00:00:26
منبع بانوی خونه یوتوب
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
تبلیغات متنی