کد خبر : 27241

قابلمه روحی | ترفند تمیز کردن قابلمه روحی

در این مطلب با ترفند تمیز کردن قابلمه روحی آشنا میشوید

به گزارش ورنداز :

ترفند تمیز کردن قابلمه روحی

در این مطلب با ترفند تمیز کردن قابلمه روحی آشنا میشوید 

با دو تیکه فویل به راحتی سیاهی ظروف روحی را از بین ببرید 

ظروف روحی یکی از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه هستند و فرایند پخت و پز را برای ما آسان می‌کنند. اما بعد از مدتی استفاده، سیاه و کدر شده و تغییر رنگ می‌دهند. 

ابتدا یک قاشق آبلیمو با دو قاشق جوش شیرین با مقداری آب داخل بریزید و دوتا تیکه فویل را گوله کنید بزارید در قابلمه وقتی به دمای جوش رسید قابلمه روحی سیاه شده را بگذارید در قابلمه ۱۵ دقیقه زمان دهید تا کاملا از سیاهی پاک شود بعد آبکشی کنید اینطوری قابلمه روحیت برق میوفته 

روش شستشوی داخل قابلمه‌ روحی

برای انجام این پروسه باید داخل ظروف را از آب گرم پر کنید. سپس مقداری مایع ظرفشویی درون آن بریزید و آن دو را خوب باهم ترکیب کنید. پس از باقی ماندن این مواد شوینده به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه درون ظرف، با یک اسفنج یا سیم ظرف شویی شروع به شستشو و تمیزکاری آن کنید.

به خاطر داشته باشید هیچ گاه از ماشین ظرف‌شویی برای شستشوی ظروف روحی استفاده نکنید، زیرا ظروف شما سیاه خواهند شد و به آن‌ها آسیب فراوانی خواهد رسید.

روش سفید کردن داخل قابلمه‌ روحی

بیشتر اوقات مشکل شستشوی معمولی این ظروف نیست، بلکه مسئله‌ی اصلی پاک کردن سوختگی شدید داخل قابلمه روحی است. این سوختگی ها که حتی با ساینده‌ترین و قوی‌ترین مواد نیز نتوانسته‌اید آن‌ها را پاک کنید با جوش شیرین و سرکه پاک خواهند شد. چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و درون قابلمه بریزید.

شعله قابلمه را روشن کرده و بگذارید این محلول درون ظرف به جوش بیاید. سپس اجاق را خاموش کرده و بگذارید محلول خنک شود. برس را برداشته و به خوبی داخل قابلمه را تمیز کنید. لکه‌ها به کمک این محلول جادویی به راحتی تمیز خواهند شد.

حجم ویدیو: 899.71K | مدت زمان ویدیو: 00:00:32
منبع یوتوب مریم یوب
ارسال نظر

تبلیغات متنی