کد خبر : 26730

حسن یزدانی | شکست حسن یزدانی در مقابل تیلور

صحبت های دیوید تیلور درباره حسن یزدانی در این مطلب میخوانید

به گزارش ورنداز :

حسن یزدانی 

صحبت های دیوید تیلور درباره حسن یزدانی در این مطلب میخوانید

دیوید تیلور:

 اگر من نبودم حسن یزدانی تا ابد طلا می‌برد/ من برترین کشتی‌گیر تاریخم!/ مربی‌ام من را جمع و جور می‌کند / مسابقه با حسن یزدانی به شکل وحشتناکی سخت است / بدون یزدانی انگیزه‌ای برای بهتر شدن نداشتم

دیوید تیلور، شب گذشته در بلگراد با نتیجه‌ای عالی حسن یزدانی را شکست داد و چهارمین مدال طلای خود را به گردن آویخت. تیلور در یک گفتگوی بسیار خواندنی از دوره پرانگیزه رقابتش با حسن یزدانی گفته است. او درباره حسن یزدانی مهربانانه سخن گفته

است.   

هیچ حسی بهتر از رکوردی که زدم، نیست. من حس قدردانی دارم. وقتی جوان هستی، فکر می‌کنی همه کارها را خودت انجام می‌دهی و به تنهایی از پس همه چیز برمی‌آیی اما الان که تیمم را در کنارم دارم، خوب هستم و در بهترین حالت قرار دارم و به خاطر داشتن همه آنها سپاسگزارم. من بدون این سیستم ورزشی، همسرم و دخترانم اینجا نبودم.

مربی من بی نظیر است و روزی که پایم را در ایالت پنسیلوانیا گذاشتم، به من گفت تو یک روز قهرمان ملی می‌شوی. زمانی که قهرمان المپیک شدم، به او گفتم حالا هدف بعدی چیست اما او نقطه اتکای من است و من را جمع می‌کند و با تمرینات بسیار سخت به سر جای خودم می‌آورد. او از لحاظ فیزیکی و احساسی من را آماده نگه می‌دارد اما شما فقط همین صحنه کشتی را می‌بینید و این شانس را پیدا نمی‌کنید که پشت صحنه را ببینید‌. این حس خیلی خوبی است که دارم.

مسابقه با حسن یزدانی به شکل وحشتناکی سخت است. همه چیز خیلی تغییر کرده و وقتی که من کشتی را شروع کردم، جنگ ما مثل یک بازی هفت تیر کشی بود. اما تخصص او همین است و روز به روز هم بهتر می‌شود. انگار غریزه ذاتی او این است و استاد این دوئل تن به تن است. هر چه که زمان جلوتر رفته، این آدم حساب‌شده‌تر کشتی می‌گیرد و توانسته یک جاهایی از من بهتر شود. من واقعا مجبور شدم تغییراتی در کشتی خودم ایجاد کنم.

شکست در سال ۲۰۲۱ فاکتور مهمی بود که به من انگیزه داد و امروز در تونل فکر می‌کردم که باید در این مسابقه پیروز شوم و آن نتیجه را جبران کنم. اما او [حسن یزدانی] هر بار راهی پیدا می‌کند که من را اذیت کند. او خیلی خوب است و مربی‌اش به خوبی را آماده کرده است. من باید برای شگرد او راهی پیدا می‌کردم اما او هر بار شگرد‌هایش را عوض می‌کند و همین باعث می‌شود که رقیب سختی باشد. من هر بار باید برای شکست او راه جدیدی پیدا کنم.

بابت حضور حسن یزدانی هم قدردان هستم که من را هُل می‌دهد تا بهتر شوم. اگر به خاطر یزدانی نبود، من انگیزه‌ای نداشتم که مدام خودم را بهتر کنم. او هر روز کاری می‌کند که خودم را بهتر کنم و از او ممنونم.

این اولین چالش واقعی بود که در آن حضور داشتم. خیلی استرس داشتم و سعی کردم حرکاتی را ابداع کنم و ابتکار به خرج بدهم. اگر من در این حالت قرار نداشتم، مسابقه مساوی جلو می‌رفت. من در طول مسابقه باید دعا می‌کردم که [یزدانی] راهی را پیدا نکند که بتواند زیرگیری کند. نباید اجازه می‌دادم که دستش به پایم برسد و این چالش خیلی سختی بود. اینکه توانستم خودم را جلو بیندازم، ضرباهنگ خیلی خوبی را در کشتی ایجاد کرد و من توانستم کشتی را سرپا نگه دارم و برتری را حفظ کنم. اگر این جنگ را عقب می‌افتادم، برایم سخت می‌شد.

من آدم رقابت‌دوستی هستم و سعی می‌کنم همواره در زندگی‌ام این حس رقابتی را داشته باشم. این داستان که هر بار به فینال می‌رسم باید با حسن یزدانی رقابت کند، خیلی مسئله مهمی است، چون اگر من نبودم، این آدم تمام کشتی‌هایش را می‌برد و حداقل ۱۰ مدال طلای جهانی داشت. بدون من تا ابد می‌توانست قهرمان شود. امیدوارم همیشه حسن یزدانی عضوی از این اتفاق باشد که برای من رخ می‌دهد.

هر اتفاقی رخ بدهد و هر چه بگویید، من پویاترین و مسلط‌ترین و برترین کشتی‌گیر تمام دوران هستم. من همیشه سعی می‌کنم امتیاز جمع کنم و قهرمان شوم و این چیزی است که همه من را با آن به یاد می‌آورند. حس تمرین برایم تکراری شده اما این حس هیچوقت تکراری نمی‌شود. تا قهرمان نشوی، نمی‌توانی ادای آن را دربیاوری.دیوید تیلور

دیوید تیلور کیست ؟ 

دیوید موریس تیلور سوم (به انگلیسی: David Morris Taylor III ؛ زادهٔ ۵ دسامبر ۱۹۹۰) کشتی‌گیر آمریکایی است که در دستهٔ ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد رقابت می‌کند. او برندهٔ مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و قهرمان سه دورهٔ مسابقات قهرمانی کشتی جهان در سال‌های ۲۰۱۸، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ است.

ارسال نظر

تبلیغات متنی