کد خبر : 26706

شرکت هواپیمایی نیمه‌دولتی

طبق نامه بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور به مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، 3 انتصاب اخیر در هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان مغایر با قانون تشخیص داده شده است.

به گزارش ورنداز :

روز 22 شهریور بود که حسن قاسمی که به تازگی‌ عضو هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان‌ شده است، به جای ابوذر شیرودی، به مدیرعاملی این شرکت منصوب شد، شیرودی در دولت سیزدهم، مدیرعاملی آسمان را بر عهده گرفته بود‌.

‌به تازگی دو فرد دیگر نیز به نام محمدحسین یوسف‌پور و سعید طیبی میگونی به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شده‌اند‌.

پس از این انتصابات، روز 21 شهریور امسال، ‌اشکان میرمحمدی، بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، اعلام کرد که 3 انتصاب اخیر در هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان مغایر با قانون تشخیص داده شده است.

در این نامه آمده است: ‌حسب بررسی‌های به عمل آمده در ارتباط با انتصابات اخیر صورت گرفته در شرکت خدمات هوایی کشور - آسمان مشخص شد: 

1- اگرچه با مأموریت آقای حسن قاسمی، مستخدم شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، به موجب نامه شماره 155408/م خ تاریخ 20 شهریور 1402 رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ یکم شهریور 1402 به آن صندوق موافقت شده است، اما مشارالیه به عنوان خلبان ایرباس 320 همچنان به انجام وظایف شغلی مرتبط در محل خدمت اصلی (هما) مبادرت می‌کند که موضوع در تعارض با انجام وظایف شغلی مستمر در شرکت خدمات هوایی کشور - آسمان خواهد بود.

2- آقای سعید طیبی میگونی که مسؤولیت مدیرعاملی شرکت پرشیان گلف را عهده‌دار است، همزمان به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شده است که موضوع مغایر تبصره 2 ماده 241 اصلاحیه قانون تجارت است.

3- آقای محمدحسین یوسف‌پور نیز که اخیراً به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان منصوب شده است، همزمان عضو هیأت مدیره شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش است که موضوع مغایر تبصره 2 ماده 241 اصلاحیه قانون تجارت است.

در پایان این نامه آمده است: بنابراین مراتب در راستای بند «ج» ماده 11 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور به حضور منعکس می‌شود؛ شایسته است در انطباق با قوانین و مقررات متناظر اقدام مقتضی معمول و از نتیجه، این مرجع را مطلع نمایند.

 

 

بنابراین گزارش این اعضای هیات مدیره که انتصاب آنها مغایر با قانون تشخیص داده شده است، پس از انتصاب، 3 عضو قانونی هیات مدیره آسمان را برکنار کردند.

این نامه به امضای اشکان میرمحمدی، بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور رسیده است.

 

ارسال نظر

تبلیغات متنی